That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

[Top] 13 najlepszych najgorszych filmów

O recenzjach ichaboda - opinie, sugestie, newsy

Re: [Top] 13 najlepszych najgorszych filmów

Postprzez ichabod » Pn sie 29, 2011 5:59 pm

Planowałem recenzję Zielonej Mili w przyszłości, stąd taka mała zapowiedź ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: [Top] 13 najlepszych najgorszych filmów

Postprzez roofix » Pn sie 29, 2011 7:02 pm

Krytykowanie "Zielonej Mili" w sposób, jaki to zaprezentowałeś w swoim filmie aż się prosiło o tego typu hejting. Jak masz do czynienia z filmem znanym i przez wielu cenionym, to trzeba ostrożnie. Każdy ma swoje zdanie, ale jeśli to wygląda jak w Twoim wykonaniu, to lepiej już sobie odpuścić, co najwyżej powiedzieć to jednym zdaniem, a nie "podkręcać to" i aż prosić się o wizytę fanbojów. No, chyba że chciałeś w ten sposób zwiększyć sobie "popularność". Tak to znam osoby krytykujące choćby "Władcę Pierścieni" (mają prawo), ale nie widzi mi się robienie tego tylko po to, by pokazać "Tak! Ja mam inne zdanie od innych i jestem lepszy!"
Nie widzę sensu robienia tego typu "prowokacji", gdyż nie wiem, jak inaczej to nazwać. Ale tak to do recenzji nie mam więcej zastrzeżeń ;)
Ps. Liczę mimo wszystko na tę recenzję "Zielonej Mili". Może wtedy Akane nagra swoją "kontrrecenzję" :D
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: [Top] 13 najlepszych najgorszych filmów

Postprzez ichabod » Pn sie 29, 2011 7:22 pm

Spoko, rozumiem Twój punkt widzenia ;) Chodzi też o to, że mam trochę inne podejście do oceniania filmów i oceniania moich ulubionych filmów. Przykładowo, jak Spoony krzyczy w vlogu, że Halloween 2 sucks balls, to nie obrażam się i nie hejtuję mu w komentarzach, najwyżej odpowiadam sam sobie w myślach, że dupa jasiu, wcale nie ;) Sam też nie dbam specjalnie o to, że ktoś może się poczuć urażony jak powiem, że np. Władcy Pierścieni nie da się oglądać, bo jakoś wybitnie głupie wydaje mi się takie poważne podchodzenie do filmów i rozdzieranie szat, jak tylko ktoś powie coś nie tak ;)

No, ale postaram się podejść w miarę ostrożnie do tej Zielonej Mili, bo inaczej boję się, że nikt tego nie obejrzy i nie posłucha co mam do powiedzenia, o ile nie podejdę do tematu z należnym czołobitnym szacunkiem...
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: [Top] 13 najlepszych najgorszych filmów

Postprzez Boniek » Wt sie 30, 2011 2:26 pm

ichabod napisał(a):To byłby dobry pomysł, bo takich filmów trochę by się nazbierało (Batmany Nolana, Forrest Gump, Zielona Mila, Titanic, Ojciec Chrzestny, Władca Pierścieni) i w sumie fajnie by było się do nich wszystkich odnieść, ale z drugiej strony podejrzewam że nie każdy podszedłby do tego tak dojrzale jak np. wy tutaj i przelałaby się masa hejtu od fanów każdego z tych filmów. Więc raczej skupię się na tej Zielonej Mili póki co, bo temat jest obszerny i spokojnie na 15 minut gadania wystarczy ;)


Masz trochę podobnie jak ja. Nie zgodzę się z twoją opinią co do ''Batmanów'' Christophera Nolana. Ale co do ''Ojca Chrzestnego'' się zgodzę. Próbowałem przekonać się do tego filmu, naprawdę, ale jednak nie uważam tego filmu za ''NAJLEPSZY FILM W DZIEJACH KINEMATOGRAFII''.

Co do reszty filmów, ''Titanic'' podobał mi się tylko za młodu, ba, popłakałem się na nim. Teraz jak tylko usłyszę piosenkę Celine Dion - My Heart Will Go On, to zbiera mi się na odruchy wymiotne.

''Forresta Gumpa'' darzę jakąś tam sympatią. ''Zieloną Milę'' tak samo.

A ''Władca Pierścieni''... No cóż, podobał mi się. I tyle.

Już ktoś to napisał, ale ludziska, którzy piszą ci w komentarzach zapewne za bardzo inspirują się Filmwebem, bo pewnie zobaczyli, jak ''Zielona Mila'' jest wysoko w rankingu, a pewnie w ogóle jej nie widzieli.

To bardzo dobrze, że masz własną opinię. A tymi dennymi komentarzami się nie przejmuj, najwidoczniej niektórzy nie są dostatecznie dojrzali (mówię oczywiście o tych komentarzach z YT) ;)
Avatar użytkownika
Boniek
 
Posty: 250
Dołączył(a): Cz maja 05, 2011 12:19 pm
Lokalizacja: Bytów

Re: [Top] 13 najlepszych najgorszych filmów

Postprzez Gracjan » Wt kwi 24, 2012 8:27 pm

Ok więc tak obejrzałem kolejną twoją produkcję i znów muszę powiedzieć, że naprawdę bardzo mi się podobała. Zacznę może od tego, że z filmów które tu podałeś oglądałem zaledwie 3 czyli:
1. Pterodactyl (Tak tak mam dostęp do kanału którego nazwa pasuje do wyświetlanych przez niego filmów. Chociaż Pterodactyl mi się podobał i naprawdę przyjemnie się oglądało tą dawkę głupoty)
2. The Room
3. Ricky

Ogólnie oglądałem całą masę, naprawdę masę filmów które były tak złe, że aż warto je obejrzeć i osobiście dziwi mnie, że nie podałeś tutaj filmów tak Tromy jak i Asylum. W sumie samo studium Asylum zasługuje na osobny akapit, bo goście zrobili taką masę filmów złych i beznadziejnie imitujących hollywodzkie produkcje, że naprawdę zasługują nawet na oddzielny film. Takie filmy jak Węże w Pociągu, Alien vs Hunter czy Titanic II zasługują naprawdę na uwagę. Osobiście jednak muszę wspomnieć o jednym filmie którego brak na tej liście naprawdę odczuwam i zastanawia mnie czy go po prostu nie widziałeś, czy po prostu uważasz że ten film nie nadaje się na tą listę. Mianowicie film Evil Aliens, film który z założenia miał być zły i wyśmiać wszystko to co jest nam znane, zresztą co tu dużo mówić:
http://www.youtube.com/watch?v=dtcXHbLoEbE Ta scena z filmu powinna być naprawdę uznana za kultową. JEden z najlepszych złych filmów jakie widziałem. Jeżeli nie oglądałeś to naprawdę bardzo polecam.

Co do samej twojej listy, kawałek naprawdę świetnej roboty (jak zwykle zresztą). Oglądałem ten film z nieukrywaną przyjemnością i zapewniłeś mi solidną dawkę rozrywki, szkoda tylko żę trwało to tak krótko. Jak już mówiłem przy okazji innych moich wypowiedzi, lubię twój styl, sposób w jaki mówisz i to na co zwracasz uwagę. Ogólnie sposób w jaki recenzujesz sprawia, że naprawdę z wielką ochotą oglądam każdy wypuszczony przez ciebie vid. Przyciągasz uwagę, potrafisz nauczyć mnie jako odbiorce wielu nowych rzeczy i poszerzyć horyzonty oraz zachęcić do zapoznania się z produkcjami z którymi w normalnych warunkach zapewne nigdy nie miałbym do czynienia. Tak tak po obejrzeniu tego filmu mam zamiar zapoznać się z Birdemic bo wciąż nie mogę uwierzyć, że ten film tak wygląda. Muszę to zobaczyć na własne oczy.
http://www.allegro-szablon.pl
Avatar użytkownika
Gracjan
 
Posty: 127
Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 8:47 am
Lokalizacja: Opolskie, Głuchołazy

Poprzednia strona

Powrót do ichabod

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron