That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

[Retrospektywa] Piątek 13-go

O recenzjach ichaboda - opinie, sugestie, newsy

Re: [Retrospekcja] Piątek 13-go, część 1

Postprzez ichabod » Cz sie 04, 2011 9:02 pm

Nie jestem jakimś ortodoksem, lubie jak twórcy robią coś nowego, czasami wychodzi, czasami nie ;) Imo Rob zmienił co się dało na swoją white trashową modłę i wyszło ok, natomiast raczej nie ruszę starych Halloweenów w tego typu retrospekcji, bo tam się raczej mało dzieje, a już na pewno nie tyle co w tych Piątkach ;)

W drugiej części jeszcze raz przyjrzę się wszystkim częściom, ale w bardziej geekowy sposób ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: [Retrospekcja] Piątek 13-go, część 1

Postprzez MisterWhisk » Cz sie 04, 2011 11:00 pm

W zasadzie nie wniosę niczego nowego, jeśli napiszę, że i mnie bardzo się podobało. Przedtem wiedzę o tych filmach miałem raczej marną, a teraz... cóż, wiem dużo więcej. Świetna robota!
MisterWhisk
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 41
Dołączył(a): N lip 31, 2011 6:12 pm

Re: [Retrospekcja] Piątek 13-go, część 1

Postprzez MrSniffles69 » Pt sie 05, 2011 12:42 pm

Po twoich słowach w tymże filmiku: "Prawdopodobnie doczekamy się kontynuacji, choć szczerze mówiąc nie sądzę by z Jasona dało radę wycisnąć jeszcze cokolwiek ciekawego". Postanowiłem wejść na filmweb (na którym od dawna mam konto) i to sprawdzić. Jeżeli wierzyć w to co tam pisze (a we wszystko wierzyć nie można) to miał powstać "Friday the 13th: Part 2", ale przez jakieś problemy projekt nie zostanie dokończony, pomimo skończonego scenariusza. Link do artykułu: http://www.filmweb.pl/news/Kontynuacja+%22Pi%C4%85tku+13-go%22+nie+powstanie-59917

Możemy więc odetchnąć z ulgą bo prawdopodobnie Jason już nie zawita na kinowych ekranach, chociaż znajdzie się ktoś, kto będzie chciał jeszcze z niego zapewne trochę kasy wycisnąć xD
Avatar użytkownika
MrSniffles69
 
Posty: 118
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:23 pm

Re: [Retrospekcja] Piątek 13-go, część 1

Postprzez ichabod » Pt sie 05, 2011 12:51 pm

I bardzo dobrze, że nie powstanie, bo jestem pewien, że zrobiliby jakieś badziewie w 3D, choć sam remake i tak był lepszy niż np. ostatni Koszmar z Ulicy Wiązów, który zgwałcono brutalnie. W ogóle wolałbym, żeby ten remake zrobił Rob Zombie, chyba Jason leżałby mu bardziej (kompleks mamusi, brudny i mroczny klimat, ludzie-idoci) niż Halloween :)

Ale szczerze, to postawię swoją maskę na to, że za parę lat i tak pojawi się nowy Jason w kinach
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: [Retrospekcja] Piątek 13-go, część 1

Postprzez MrSniffles69 » Pt sie 05, 2011 1:03 pm

Reżyserem miał być Tristan Williams II, który jest współproducentem przy dwóch innych filmach, które tak samo jak Jason raczej nie powstaną czyli "Smakosz III" i "Nightmare on Elm Street 2 ". Jeżeli już to czytając ten artykuł http://www.filmweb.pl/news/%22Smakosz+3%22+b%C4%99dzie+ostatni%C4%85+cz%C4%99%C5%9Bci%C4%85+sagi.+Je%C5%9Bli+powstanie-75377 do Smakosza są jakieś plany, którym zawadza mały budżet, ale o Freddiem nie ma ani słowa. Sam nie chce widzieć, nowego filmu z cyklu Nightmare" trochę tego za dużo. Sory za jakiekolwiek błędy, nie wyspany jestem ;P

Edit: Sprawdziłem jeszcze coś na szybko i mamy kolejny film , który nie powstanie:
http://www.filmweb.pl/film/Halloween+III-2012-539384
Avatar użytkownika
MrSniffles69
 
Posty: 118
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:23 pm

Re: [Retrospekcja] Piątek 13-go

Postprzez ichabod » Śr sie 10, 2011 2:30 pm

Tymczasem na moim kanale pojawiła sie druga część Retrospektywy Piątku 13-go ;) Zapraszam!

http://www.youtube.com/watch?v=X31FgXEPrqM
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: [Retrospekcja] Piątek 13-go

Postprzez UncleMroowa » Śr sie 10, 2011 2:48 pm

Osobiście bardziej mi się podobało od części pierwszej, w której po prostu "przelatywałeś" po tytułach - dużo więcej wiedzy, dużo więcej opinii, ogólnie dużo lepiej.
Szkoda niemniej, że nie zdołałeś skombinować prawdziwej papierowej torby lub worka do filmika ;)

No, to teraz czekamy na obligatoryjną retrospektywę Doctora Who :)
Obrazek
YouTube
| Twitter | Facebook | FormSpring | DevianART

"TV says, donuts are high in fat kazoo,
Found a hobo in my room.
It's princess Leia, the yodel of life.
Give me my sweter
or I play the guitar.
Avatar użytkownika
UncleMroowa
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 244
Dołączył(a): N lip 31, 2011 6:14 pm
Lokalizacja: Kielcówek

Re: [Retrospekcja] Piątek 13-go

Postprzez Akane » Cz sie 11, 2011 9:38 am

Słuchało (i oglądało) mi się super - równie przyjemnie jak w przypadku części pierwszej. Faktycznie lepiej byłoby chyba wykorzystać prawdziwe kartonowe pudło, ale z drugiej strony efekt całkiem udany. Zaś dyplom na ścianie i koszulka na klacie szalenie mnie wzruszyły :D
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: [Retrospekcja] Piątek 13-go

Postprzez ichabod » Cz sie 11, 2011 7:49 pm

Dyplom na razie stoi na biurku, na ścianie zawiśnie update, o którym wspominałaś ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: [Retrospekcja] Piątek 13-go

Postprzez Gaido » Cz sie 11, 2011 11:59 pm

Krótko oznajmię, że mi się podobało i dowiedziałem się wielu nowych i ciekawych rzeczy (bo serii nie znałem wcale :p).
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ichabod

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron