That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

[Retrospektywa] Piątek 13-go

O recenzjach ichaboda - opinie, sugestie, newsy

[Retrospektywa] Piątek 13-go

Postprzez ichabod » Śr sie 03, 2011 9:11 pm

http://www.youtube.com/watch?v=SqLbgDiFkNE

Drugi filmik ląduje na kanale. Ma to być początek cyklu, który w jasny i konkretny sposób przybliżać będzie mniej zaznajomionych odbiorców z długimi cyklami filmowymi, growymi, etc. Sam też czasami nie wiem jak ugryźć jakąś serię, od czego zacząć, o co w ogóle chodzi itd. ;)

Oczekiwania po poprzednim filmie są pewnie wysokie, stąd moja świadoma decyzja, żeby zrobić coś zupełnie innego, aby pozbawić Was możliwości porównywania obu filmików :D Tak czy inaczej z niecierpliwością oczekuję na komentarze i uwagi ;)
Ostatnio edytowano Wt paź 11, 2011 10:33 pm przez ichabod, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: [Retrospekcja] Piątek 13-go, część 1

Postprzez MrT » Śr sie 03, 2011 9:32 pm

Nie wiem czy to twój styl,ale powinno być więcej ujęć na ciebie a nie tylko omawiania.No i więcej żartów :)

Ale skoro taki właśnie masz styl to mi również pasuje :) Film 5/5,m0ar!
Niekryty Krytyk ? Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
MrT
 
Posty: 15
Dołączył(a): So lip 30, 2011 9:03 pm

Re: [Retrospekcja] Piątek 13-go, część 1

Postprzez ichabod » Śr sie 03, 2011 10:32 pm

Hej, ujęć na mnie jest i tak o wiele więcej niz poprzednio :)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: [Retrospekcja] Piątek 13-go, część 1

Postprzez MrSniffles69 » Śr sie 03, 2011 10:42 pm

Na samym początku tej recenzji, myślałem, że masz zamiar w kilkunastu częściach opowiedzieć o każdej części serii "Piątek 13-go". Nie wiem, może to dlatego, że jest już trochę późna pora, albo dlatego, że od dobrych czterech godzin rozwalałem najemników zaćmienia i inne szumowiny z kosmosu w Mass Effect 2. Wracając do tematu, recenzja dobra. Początek ci wyszedł dobrze. Sam obejrzałem 1,2, 7/8 (Nowa krew to 7 czy 8?), Jason X i Freddy kontra Jason, więc dzięki za te streszczenia, gdyż jeszcze bardziej chce obejrzeć sobie resztę tej serii. Jeszcze jedno pytanie: Masz zamiar zrobić to samo, lecz z innym slasherem np wspomnianym w tym filmiku Halloween. (Michael Myers :D )

ps: Niezła tapeta na telefonie xD
Avatar użytkownika
MrSniffles69
 
Posty: 118
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:23 pm

Re: [Retrospekcja] Piątek 13-go, część 1

Postprzez ichabod » Śr sie 03, 2011 10:53 pm

MrSniffles69 napisał(a):Na samym początku tej recenzji, myślałem, że masz zamiar w kilkunastu częściach opowiedzieć o każdej części serii "Piątek 13-go". Nie wiem, może to dlatego, że jest już trochę późna pora, albo dlatego, że od dobrych czterech godzin rozwalałem najemników zaćmienia i inne szumowiny z kosmosu w Mass Effect 2. Wracając do tematu, recenzja dobra. Początek ci wyszedł dobrze. Sam obejrzałem 1,2, 7/8 (Nowa krew to 7 czy 8?), Jason X i Freddy kontra Jason, więc dzięki za te streszczenia, gdyż jeszcze bardziej chce obejrzeć sobie resztę tej serii. Jeszcze jedno pytanie: Masz zamiar zrobić to samo, lecz z innym slasherem np wspomnianym w tym filmiku Halloween. (Michael Myers :D )

ps: Niezła tapeta na telefonie xD


Ok, po kolei :P Przede wszystkim dzieki za opinie ;)

Nowa krew to 7, to z blond Jean Grey, 8. jest na Manhattanie (obok 5 chyba najsłabsza odsłona, śmiało możesz sobie obie odpuścić)

Co do Halloween - możliwe, ale nie w najbliższej przyszłości, bo choć ogólnie dla mnie Myers > Jason, to jednak cykl Halloween jest zdecydowanie nudniejszy, od od 4 jest w zasadzie jest tak sztampowym slasherem, że nie ma o czym mówić, dlatego bardzo mi się podobała interpretacja Roba Zombiego i tak sobie myslę, że może po prostu zrobię przegląd filmów tego brodacza ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: [Retrospekcja] Piątek 13-go, część 1

Postprzez MrT » Śr sie 03, 2011 11:13 pm

ichabod napisał(a):Hej, ujęć na mnie jest i tak o wiele więcej niz poprzednio :)


Ale trzeba więcej.A coś jeszcze wyjdzie w związku z tym,będziesz robił serie jakąś? Bo nie do końca zrozumiałem co pisałeś wcześniej.
Niekryty Krytyk ? Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
MrT
 
Posty: 15
Dołączył(a): So lip 30, 2011 9:03 pm

Re: [Retrospekcja] Piątek 13-go, część 1

Postprzez ichabod » Śr sie 03, 2011 11:16 pm

Będę robił osobno recki gier, osobno filmów, osobno takie retrospekcje i wrzucał je na zmianę ;) Dodatkowo mysle nad vlogami i komentarzami ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: [Retrospekcja] Piątek 13-go, część 1

Postprzez Akane » Cz sie 04, 2011 5:22 am

Bardzo mi się podobało! Akurat seria "Piątku" całkowicie mnie ominęła (gdy filmy pojawiły się w Polsce, byłam zbyt strachliwa żeby je oglądać, a potem zwyczajnie sięgałam po nowsze horrory/thrillery), więc fajnie było obejrzeć takie omówienie całości. Ogromny plus za to, że opowiedziałeś o tak szalonej liczbie filmów w sposób, który nie nuży - mogłabym słuchać znacznie dłużej :) Ach, jeszcze jedno! Motyw z polskim lektorem - bezcenny! :D
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: [Retrospekcja] Piątek 13-go, część 1

Postprzez Gaido » Cz sie 04, 2011 8:13 am

Jest zacnie. Bardzo merytorycznie, ale nie każdy musi sypać dżołkami na lewo i prawo. Oglądało się bardzo miło. Od technicznej strony nie można niczego zarzucić. Seria filmów z Jasonem dziwnym zbiegiem okoliczności mnie ominęła, pewnie ze względu na to, że slaszery nie są moim ulubionym gatunkiem filmowym. Z tym większym zaciekawieniem spędziłem czas przy Twoim przeglądzie. Czekam na więcej :p
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: [Retrospekcja] Piątek 13-go, część 1

Postprzez DoubleFace » Cz sie 04, 2011 8:36 pm

Recenzja mi się cholernie podobała. Już sam początek, taki geekowski 8-), lubię to! Świetna robota z maską. Dobra, była pierwsza część, co będzie w drugiej? W sumie wszystkie części chyba omówiłeś?

BTW. Nie dziwię się, że spodobały Ci się Halloweeny Roba Zombie. W Piątku Trzynastego jest takie stężenie dziwatcw i bzdur, że to, co się dzieje w drugim Halloween to pikuś.
Avatar użytkownika
DoubleFace
 
Posty: 393
Dołączył(a): Pt gru 03, 2010 10:43 am

Następna strona

Powrót do ichabod

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron