That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Kilka rad - nowicjusz na YouTube

Czyli co i jak tworzymy - dyskusje i porady

Kilka rad - nowicjusz na YouTube

Postprzez Soaps » Pn kwi 01, 2013 9:10 pm

Witam, zawczasu mówię, że jestem nowy na tym forum i iż zdaję sobie sprawę z istnienia podobnego tematu. Od jakiegoś czasu bardzo poważnie myślę o założeniu kanału na yt z prawdziwego zdarzenia. Niestety jest z tym tyle zachodu, że nie wiadomo za co się zabrać. Najgorsze w tym wszystkim jest to, iż mało znalazłem w internecie ludzi, którzy naprawdę służyliby dobrą radą. Dlatego postanowiłem wejść tu, wiedząc, że wiele osób tutaj ma swoje własne kanały na yt lub po prostu się na tym zna. Dobrze do rzeczy.

Miałby to być kanał z recenzjami filmów jak i gier. Chociaż mam zakupionego Green Screena, a show jakie robi między innymi AJ bardzo do mnie przemawia raczej używałbym go okazjonalnie. Bardziej za to inspiruje mnie twórczość Nostalgii Critica czy naszego polskiego odpowiednika - Niekrytego Krytyka. Pierwsza ważna rzecz to kamera. Jaką mógłbym zakupić, tak aby miała dobry obraz (o dźwięku zaraz) i nie zabijała ceną. Myślałem nad Camileo H20, ale jej budżetowość trochę mnie odstrasza. Następna rzecz: mikrofon. Zadecydowałem, że zakupię sobie mikrofon krawatowy (wiem, iż wiele osób ich nie pochwala, ale akurat mnie zdaje się najwygodniejszym rozwiązaniem). Jest takich dużo, a ceny są różne: 100zł, 400zł, 800zł... Łudzę się troszkę, iż jednak uda mi się zakupić taki w dobrej cenie (najbardziej jestem ciekaw jakiego używa Niekryty) lecz pewnie ktoś ma większe pojęcie w tych sprawach. Co dalej... muzyka. Przeglądałem już kilka stronek z darmową muzyką, ale odstrasza mnie trochę to, iż darmowa nie musi wcale znaczyć "rób sobie z nią co chcesz" i raczej wolałbym uniknąć możliwych kłopotów prawnych. Sprawa następna: lampa. Myślałem o jakiejś sporej lampie z parasolem (widziałem taką w "Recenzja musi trwać") może ktoś mi doradzi na co zwracać uwagę w tej materii? Na koniec pytanie do bardziej obeznanych z yt: jakiego programu używacie do montażu filmów? Bo od takiego np. Windows Movie Maker odstraszają mnie formaty w jakich muszą być pliki, polecicie coś.

Jak już mówiłem jestem tu nowy (uważam się za wielkiego fana m.in. AJ czy Douga Walkera), więc proszę o wyrozumiałość :).
Avatar użytkownika
Soaps
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn mar 25, 2013 5:19 pm

Re: Kilka rad - nowicjusz na YouTube

Postprzez ichabod » Wt kwi 02, 2013 1:34 am

Jak sam zaznaczyłeś, podobny temat (gdzie poruszane są podobne kwestie) już istnieje: viewtopic.php?f=28&t=609

Więc rzuć okiem, przejrzyj inne tematy w tym dziale i dopiero potem zadawaj pytania. Im bardziej konkretne, tym lepiej ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Kilka rad - nowicjusz na YouTube

Postprzez Soaps » Wt kwi 02, 2013 4:56 pm

Oczywiście, ale założyłem nowy temat z myślą, że ktoś mógłby podać mi konkretne modele (kamera, mikrofon etc.).
Avatar użytkownika
Soaps
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn mar 25, 2013 5:19 pm

Re: Kilka rad - nowicjusz na YouTube

Postprzez Meryiel » Wt kwi 02, 2013 9:15 pm

Ichaboda nie pytaj, bo on się sprzedał i cenzuruje cycki. ;__;
Avatar użytkownika
Meryiel
 
Posty: 42
Dołączył(a): Cz mar 28, 2013 7:32 pm
Lokalizacja: Zadupie Dolne

Re: Kilka rad - nowicjusz na YouTube

Postprzez Soaps » Śr kwi 03, 2013 6:02 pm

Teraz wszyscy się sprzedają ;)
Avatar użytkownika
Soaps
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn mar 25, 2013 5:19 pm

Re: Kilka rad - nowicjusz na YouTube

Postprzez amek » Śr kwi 03, 2013 6:33 pm

Nagraj Minecraft z dubstep intro i kamerką w rogu ekranu
Akcelerator Akcyzy 1590
Well. I was on my way to this gay gypsy bar mitzvah for the disabled, when I suddenly thought, "Gosh. The Third Reich's a bit rubbish. I think I'll kill the Führer." Who's with me?
Avatar użytkownika
amek
 
Posty: 228
Dołączył(a): Wt paź 26, 2010 8:24 pm

Re: Kilka rad - nowicjusz na YouTube

Postprzez Soaps » Śr kwi 10, 2013 5:27 pm

@amek raczej aspiruje do wyższych sfer.
Avatar użytkownika
Soaps
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn mar 25, 2013 5:19 pm

Re: Kilka rad - nowicjusz na YouTube

Postprzez Sorano » Śr kwi 10, 2013 8:45 pm

Niekryty nie wygląda na wyższą sferę, chyba, że o finanse chodzi.
Sorano
 
Posty: 81
Dołączył(a): Wt paź 18, 2011 9:23 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kilka rad - nowicjusz na YouTube

Postprzez Soaps » Cz kwi 11, 2013 1:17 pm

@Sorano nie, nie chodzi o finanse. Po pierwsze ma dobrą kamerę i mikrofon przez co obraz idźwięk są wysokiej jakości (oczywiście biorąc pod uwagę youtube'owe standardy). Filmiki są fajnie zmontowane i można je oglądać z dużą przyjemnością. Oczywiście jeśli podejdzie się z dystansem bo Niekryt często robi z siebie debila (wbrew pozorom, to jeden z jego atutów. NC lubię bardziej, bo zamiast żarcików z podtekstem seksualnym bucha z niego inteligencja, ale do rzeczy.

Znalazłem wreszcie kamerę jaka będzie mi odpowiadać. Jej koszt jest kosmiczny, ale jeśli bd oszczędzał wystarczająco długo może coś z tego wyjdzie. Mianowicie Sony HDR-CX560VE. Jej koszt to ok. 3600 zł i jest trochę trudno dostępna, ale: ma wszystko co jest mi potrzebne + nie muszę kupować mikrofonu ponieważ ten w kamerze jest wystarczająco dobry (pod warunkiem, że kamera jest blisko nas). Następna rzecz; green screen. Na allegro można kupić (budżetowe, ale jednak) stojaki (to koszt dwustu złotych, ale to i tak dużo mniej niż profesjonalne stojaki za grube tysiące) wraz z matą (ale tą i tak polecam kupić osobno i wybulić na to co najmniej 60 zł). Rzecz następna: program do obróbki. Mam dylemat bo niby np. taki Corel jest całkiem niezły to zaawansowany ( i drogi) Sony Vegas raczej będzie lepszym wyborem. Lampy, co najmniej dwie, najlepiej halogeny ew. z parasolem.

To mniej więcej tyle, mój portfel już się chowa, ale może coś z tego wyjdzie. Jak przypomni mi się jeszcze coś to dam znać (jako, że nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na swe pytania naczytałem się o tym jak głupi, chodziłem do sklepów, pytałem itd. może komus się przyda).
Avatar użytkownika
Soaps
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn mar 25, 2013 5:19 pm

Re: Kilka rad - nowicjusz na YouTube

Postprzez ichabod » Cz kwi 11, 2013 6:22 pm

Heh, mi by było szczerze mówiąc szkoda takiej kasy na czysto amatorską działalność - ale to Twój portfel, więc nic mi do tego. ;) Jesteś jednak pewien, że się nie rozmyslisz po miesiącu albo stwierdzisz, że to jednak nie dla Ciebie? Wtedy zostaniesz na lodzie z tym całym sprzętem.

I nie bierz Corela, to badziew - Sony Vegas będzie o niebo lepszy. Takie Premiere kosztuje krocie, a Vegas na youtubowe potrzeby powinien zdecydowanie wystarczyć. I o ile kamerę czy światło sobie możesz wymienić po jakimś czasie na lepsze, to takie przyzwyczajanie się do nowego interfejsu po przesiadce z jednego programu na drugi, to niezła męka - więc lepiej postawić na jeden, ten lepszy, i się tego trzymać.
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Następna strona

Powrót do Nasza twórczość filmowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron