Strona 1 z 1

Normalizacja audio

PostNapisane: Wt paź 16, 2012 7:08 pm
przez Akane
Czyli zmora większości przeciętnych zjadaczy chleba, gdy montuje się parę klipów nagrywanych różnymi mikrofonami i przetyka dodatkowo fragmentami filmu/serialu/gry. W efekcie część filmiku wymusza podkręcanie głośności, część zaś rozsadza bębenki. Wcześniej szarpałam się z tym cholerstwem w Corelu, starając się osiągnąć w miarę równy dźwięk na całej długości recenzji, ale rezultaty były raczej mierne (żeby nie użyć określenia "żałosne"). Dzisiaj natomiast wypróbowałam darmowy program Mp3Gain (http://www.mp3gain-pro.com/download.html) i przyznam, że jestem zdumiona - poradził sobie zupełnie nieźle. Nie wiem czy po wrzuceniu filmiku na YouTube nic się nie zmieni, bo czasem cyrki wychodzą dopiero po uploadzie, ale jestem dobrej myśli - i wszystkich, którzy borykają się z normalizacją dźwięku, zachęcam do wypróbowania tego cuda. Może pomoże ;)

Re: Normalizacja audio

PostNapisane: Wt paź 16, 2012 7:14 pm
przez ErykCoaPL
Jest prostszy sposób, w Corelu utwórz plik dźwiękowy danego projektu, a następnie wrzuć go do pierwszego lepszego programu do obróbki audio z opcją normalizacji. Projekt z którego wcześniej utworzyłaś plik dźwiękowy wycisz (wycisz wszystkie klipy) i wstaw już "znormalizowaną" ścieżkę dźwiękową.

Edit: Osobiście jak dotąd radziłem sobie "na ucho" i w większości wychodziło dobrze.

Re: Normalizacja audio

PostNapisane: Wt paź 16, 2012 7:21 pm
przez Jeremosky
Ja też używam Mp3Gain :)
Jeśli ktoś ma problem z różną głośnością plików mp3 nie chcę przyciszać/pogłaśniać dźwięku gdy skończy się dany utwór to ten program idealnie ją wyrówna. Dzięki temu słuchanie "empetrójek" będzie o wiele przyjemne. Polecam każdemu.

Re: Normalizacja audio

PostNapisane: Cz paź 18, 2012 10:03 pm
przez Roxter
Mam ten sam problem.
Dotyczy on własnie głośności muzyki w filmie.
Raz jest głośniej raz ciszej a Corel nie specjalnie ogarnia to co ja chce tam zmienić ;p

Także musze wypróbować ten program który polecacie ;p