That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Ile wydajecie miesięcznie na swoją twórczość?

Czyli co i jak tworzymy - dyskusje i porady

Ile wydajecie miesięcznie na swoje filmy

góra 10 zł
8
67%
10-100
1
8%
100-250
1
8%
250-1000
0
Brak głosów
1000+
2
17%
 
Liczba głosów : 12

Re: Ile wydajecie miesięcznie na swoją twórczość?

Postprzez Bananowy Janek » Wt gru 18, 2012 6:44 pm

Bardzo trudno to określić niestety, bo recenzowane tytuły kupuję czasami z bardzo dużym wyprzedzeniem i do tego hurtowo. Czasami decyduję się na dany tytuł dopiero po "ograniu". Czasami odwrotnie - kupuję grę, a okazuje się, że nie jest warta recenzji i po prostu ją przechodzę bez słowa o niej. Z ilościami też jest różnie. Czasami kupuję 5 tytułów, czasami kupuję 40.

Sprzęt to największa inwestycja i niestety jest potrzebny na początku. Ja filmuję Nikonem D3100, audio nagrywam dyktafonem Sony z mikrofonem krawatowym. Montuję w Sony Vegas Movie Studio (Akane - ta wersja kosztuje ok. 250 PLN, więc nie jest tak źle). Zielony ekran, oświetlenie i efekty specjalne to już wszystko metodą DYI bez specjalnych kosztów.

Trochę jeszcze kosztują kostiumy (jeśli chce się osiągnąć określony efekt), jak strój banana, czy inne wdzianka (jedno będzie użyte w następnym odcinku).

Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Bananowy Janek
 
Posty: 15
Dołączył(a): Pn gru 10, 2012 12:28 pm

Re: Ile wydajecie miesięcznie na swoją twórczość?

Postprzez Akane » Wt gru 18, 2012 8:13 pm

Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Ile wydajecie miesięcznie na swoją twórczość?

Postprzez ichabod » Wt gru 18, 2012 8:59 pm

Domyślam się, że o tę chodzi :) Sam kupiłem tę wersję http://allegro.pl/sony-vegas-movie-stud ... 39066.html i gorąco polecam (tzn nie samą aukcję, tylko produkt :P)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Ile wydajecie miesięcznie na swoją twórczość?

Postprzez Bananowy Janek » Wt gru 18, 2012 10:03 pm

Akurat miałem na myśli wersję podsuniętą przez Akane, która jak widzę jest jeszcze tańsza niż sugerowałem. Z tego co widzę (jak podał ichabod), to wersja 12 platinum jest w cenie, za którą ja kupiłem tę "11". Ale zasadniczo jest to ta rodzina produktów. Jedyne istotne ograniczenie (o którym wiem) to liczba ścieżek - video = 6 i audio = 6. Zatem jeśli ktoś chce mieć projekt powyżej 6 ścieżek audio lub video, to Movie Studio odpada. Nie wiem jak wyglądają inne ograniczenia w stosunku do wersji PRO.
Avatar użytkownika
Bananowy Janek
 
Posty: 15
Dołączył(a): Pn gru 10, 2012 12:28 pm

Re: Ile wydajecie miesięcznie na swoją twórczość?

Postprzez Akane » Śr gru 19, 2012 1:17 pm

Dzięki chłopaki :) Jak już stanę na nogi zdrowotnie i finansowo, to chyba się przesiądę z Corela na Sony :)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Ile wydajecie miesięcznie na swoją twórczość?

Postprzez Bananowy Janek » N gru 23, 2012 4:18 pm

Znalazłem jeszcze jedno dość istotne ograniczenie tej wersji. Nie ma "masek", czyli możliwości wycięcia obszaru z jednej ścieżki, żeby odkryć to co znajduje się pod spodem (inna ścieżka video). Są tu jakieś opcje zastępcze, ale ograniczone do prostych kształtów, zatem jeśli ktoś chciałby bardziej pobawić się takimi funkcjami, to znów Movie Studio odpada. Sam przy ostatnim odcinku musiałem iść na spory kompromis, żeby osiągnąć względnie zadowalający efekt.
Avatar użytkownika
Bananowy Janek
 
Posty: 15
Dołączył(a): Pn gru 10, 2012 12:28 pm

Re: Ile wydajecie miesięcznie na swoją twórczość?

Postprzez mietczynski » N gru 23, 2012 6:38 pm

ja ostatnio wydałem funta na kapustę


nie no żartuję, ukradłem współlokatorce

a tak naprawdę to poza kamerą i kartą sd to nie wydaje na recki nic. Materiały kradnę, a potem spijam śmietankę za Wasze pieniądze
Pointed stick? Oh, oh, oh. We want to learn how to defend ourselves against pointed sticks, do we? Getting all high and mighty, eh? Fresh fruit not good enough for you eh?
Avatar użytkownika
mietczynski
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 236
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 1:41 am

Poprzednia strona

Powrót do Nasza twórczość filmowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron