That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Ile wydajecie miesięcznie na swoją twórczość?

Czyli co i jak tworzymy - dyskusje i porady

Ile wydajecie miesięcznie na swoje filmy

góra 10 zł
8
67%
10-100
1
8%
100-250
1
8%
250-1000
0
Brak głosów
1000+
2
17%
 
Liczba głosów : 12

Ile wydajecie miesięcznie na swoją twórczość?

Postprzez vikuserro » Cz paź 04, 2012 10:24 pm

Ok, dużo tu recenzentów itp, więc temat chyba na miejscu.
Jakie ponosicie koszta związane ze swoimi filmami miesięcznie?

U mnie do tej pory było różnie, jedne gurgorecenzje są półdarmowe, te droższe to wydatek w granicach 50-100 zł, więc średnio mi wychodzi powiedzmy około 120 zł na miesiąc.
vikuserro
 
Posty: 24
Dołączył(a): N lip 08, 2012 7:06 pm

Re: Ile wydajecie miesięcznie na swoją twórczość?

Postprzez Kolmyr » Cz paź 04, 2012 10:38 pm

Ja tam wszystkie "rekwizyty" robię z papieru i taśmy więc praktycznie nic mnie nie kosztują ;]
Avatar użytkownika
Kolmyr
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 173
Dołączył(a): So lip 30, 2011 10:11 pm

Re: Ile wydajecie miesięcznie na swoją twórczość?

Postprzez ichabod » Cz paź 04, 2012 10:45 pm

Ja staram się zwykle kupować obiekty moich recenzji, ale skłamałbym, gdybym powiedział, że są drogie :P Zwykle więc poza te 3 dychy powiedzmy nie wychodzę (np. gry kupuję hurtem, po kilka cedeków, nigdy nie wiadomo, co się tam kryje ;P). Nie liczę rzeczy, które i tak bym kupił, niezależnie czy robię filmik, czy nie, typu Crusader Kings 2 ;)
Ostatnio edytowano Cz paź 04, 2012 10:47 pm przez ichabod, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Ile wydajecie miesięcznie na swoją twórczość?

Postprzez edson » Cz paź 04, 2012 10:47 pm

Em, specjalnie to nic.
Jestem nikim, więc mogę sobie pozwolić na wszystko.
Avatar użytkownika
edson
 
Posty: 102
Dołączył(a): N maja 13, 2012 1:16 pm

Re: Ile wydajecie miesięcznie na swoją twórczość?

Postprzez Roy_v_beck » Pt paź 05, 2012 12:04 am

No ale kamery, statywu, mikrofonu, programu do montażu (legalne oprogramowanie rządzi) to z czapy nie wyciągnęliście mimo wszystko?
I will make you hate me cuz you ain't me.
Avatar użytkownika
Roy_v_beck
 
Posty: 47
Dołączył(a): So wrz 22, 2012 8:15 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ile wydajecie miesięcznie na swoją twórczość?

Postprzez Gaido » Pt paź 05, 2012 5:54 am

Sęk w tym, że ankieta dotyczy miesięcznych kosztów, a nie całkowitych. Miesięcznie to więcej wydaje pieniążki na płyn do mycia naczyń, a jeśli chodzi o sprzęt który służy mi tylko do nagrywania filmików, to bym napisał, że przez te parę lat, na cały ekwipunek poświęciłem mniej niż 2000zł. Nie licząc of course komputera, ale on służy tylko do zaglądania na wiadome strony jak się zrobi ciemniej, więc się nie liczy.
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Ile wydajecie miesięcznie na swoją twórczość?

Postprzez UncleMroowa » Pt paź 05, 2012 8:32 am

Są miesiące, w których to będzie koło 200-300 zł, a są też takie... w których kompletnie null, nic i zero - i nie liczę tutaj tych miesięcy, w których generalnie nic nie robię ;P

Plus, jak kupuje film czy grę do recenzji, to często kupuję także dla siebie, więc to nie do końca się liczy chyba.
Obrazek
YouTube
| Twitter | Facebook | FormSpring | DevianART

"TV says, donuts are high in fat kazoo,
Found a hobo in my room.
It's princess Leia, the yodel of life.
Give me my sweter
or I play the guitar.
Avatar użytkownika
UncleMroowa
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 244
Dołączył(a): N lip 31, 2011 6:14 pm
Lokalizacja: Kielcówek

Re: Ile wydajecie miesięcznie na swoją twórczość?

Postprzez Akane » Pt paź 05, 2012 9:16 am

Roy_v_beck napisał(a):No ale kamery, statywu, mikrofonu, programu do montażu (legalne oprogramowanie rządzi) to z czapy nie wyciągnęliście mimo wszystko?

Kamera + statyw + mikrofon - wydatki jednorazowe, łącznie wyszło jakieś 1500 złotych, przy czym kamera była kupowana z myślą o ściganiu Douga na AniNite i zdobyciu materiałów lepszej jakości niż w 2010 roku oraz rejestrowaniu innych zdarzeń (jakieś wypady ze znajomymi, wakacje etc.). O kręceniu recenzji, gdy kamera była kupowana, jakoś nie myślałam za bardzo ;)
Oprogramowanie - zgadzam się, legalne oprogramowanie rządzi i z tego też względu zainwestowałam szaloną sumę (jakieś 350 złotych) i nabyłam sobie "Corel Video Studio ProX 4" (następnie zaktualizowałam to do piątki). Na "Sony Vegas" już mnie nie stać ;)

Łącznie jest to zatem mniej niż 2000 złotych, przy czym wydane w ciągu 1,5 roku.

Seriale kupowałabym i bez kręcenia recenzji, bo jestem niepoprawną fanką (i równie niepoprawną idiotką, która szanuje oryginały). Także nie mogę powiedzieć, że nabywam płytki wyłącznie celem tworzenia materiałów.

Reasumując - miesięczne koszty są u mnie zerowe. Ostatnio jedyny koszt jaki poniosłam to jedno pudełko DVD, które przestrzeliłam z mojej ukochanej śrutówki ;)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Ile wydajecie miesięcznie na swoją twórczość?

Postprzez Roxter » Pt paź 05, 2012 4:40 pm

Narazie wydałem niewiele.

Się dopiero rozkręcam w działalności jutubowej.

Jedyne miesięczne wydatki jakie mam w "branży" to chyba bilety do kina. A z tym jest różnie. Raz 100zł na miesiąc a czasem 0zł.

Najchętniej bym wydał kapkę na nowy internet bo moj już jest nieco archaiczny i wysyłka (jesłi w trakcie się nie przerywa) to trwa dobre kilka godzin ;/
Kanał na YT :
http://www.youtube.com/user/Roxter1992?feature=guide

Zapraszam serdecznie, wszystkich oraz osoby chcące podjąć współpracę.
Avatar użytkownika
Roxter
 
Posty: 31
Dołączył(a): Śr paź 03, 2012 7:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Ile wydajecie miesięcznie na swoją twórczość?

Postprzez Energytoran » Pn gru 17, 2012 3:10 pm

Żebym to ja wydał chociaż złotówkę.
I remember, so You don't want to!
Energytoran
 
Posty: 99
Dołączył(a): So lis 19, 2011 9:28 pm

Następna strona

Powrót do Nasza twórczość filmowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron