That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Przemyślenia odnośnie sensu tworzenia filmików

Czyli co i jak tworzymy - dyskusje i porady

Re: Przemyślenia odnośnie sensu tworzenia filmików

Postprzez Akane » N paź 21, 2012 5:36 pm

BooM napisał(a):O ile wiem, że coś może być fajnego, to jestem w stanie zdzierżyć te 30 sekund, ale jeśli klikam coś z listy poleconej YT, to daje sobie spokój jeśli karzą mi czekać.

Ja właśnie zdzierżyłam kilkanaście sekund reklam i z uśmiechem na twarzy oglądam kilkunastominutowy filmik w dużej mierze prezentujący, jak Wonziu zmywa naczynia... Źle ze mną, oj źle! ;)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Przemyślenia odnośnie sensu tworzenia filmików

Postprzez ichabod » N paź 21, 2012 5:48 pm

Słyszałem o przypadkach, gdzie 6koła mozna wyciągnąć miesięcznie z reklam.

Tak, tak, każdy cośtam słyszał, podobno 6k, podobno Rock wyciąga 13k, podobno, itd. Szkoda, że nikt tej kasy nie widział. ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Przemyślenia odnośnie sensu tworzenia filmików

Postprzez Roxter » N paź 21, 2012 8:37 pm

To normalne że nie chwalą sie swoim rozliczeniem z fiskusem ;p

ale mozna sądzić że mało nie zarabiają bo z miesiaca na miesiąc mają coraz ciekawszy sprzęt :)
Kanał na YT :
http://www.youtube.com/user/Roxter1992?feature=guide

Zapraszam serdecznie, wszystkich oraz osoby chcące podjąć współpracę.
Avatar użytkownika
Roxter
 
Posty: 31
Dołączył(a): Śr paź 03, 2012 7:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Przemyślenia odnośnie sensu tworzenia filmików

Postprzez ichabod » N paź 21, 2012 9:51 pm

Tak, zarabiają setki tysięcy i potem wydają połowę na wypasiony sprzęt (dlatego np. Rojo nagrywał do niedawna na mikrofonie, który brzmiał jak radio sprzed stu lat), a drugą na narkotyki i dziewczyny ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Przemyślenia odnośnie sensu tworzenia filmików

Postprzez mietczynski » N paź 21, 2012 9:59 pm

Wątpię aby ktoś na samym youtube zarabiał wielkie pieniądze. Niekryty - sprzedaje do tego koszulki + miał swój program w radiu + ma własną stronę + jakaś księgarnia + książke jeszcze teraz napisał - z tego wpada mu większa kasa niż z yt. Taki Gonciarz - ma serwis o grach i to na nim głównie zarabia + właśnie napisał drugą książkę. Dem - sprzedaje koszulki, komiksy. Rock - miał swój program na TVN Turbo. Lekko Stronniczy są konferansjerami - prowadzą różne imprezy typu wyjazdy integracyjne dla firm. I można tak wymieniać i wymieniać.

Jedynym wyjątkiem zdaje się być Adbuster, który wygląda tak jakby miał po prostu dość dobrą pracę, a to co zarabia na youtube wydaje na wszelkiego typu rozwijanie kanału (teraz rusza z nowym projektem).
Pointed stick? Oh, oh, oh. We want to learn how to defend ourselves against pointed sticks, do we? Getting all high and mighty, eh? Fresh fruit not good enough for you eh?
Avatar użytkownika
mietczynski
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 236
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 1:41 am

Re: Przemyślenia odnośnie sensu tworzenia filmików

Postprzez BooM » N paź 21, 2012 10:22 pm

No ale jeśli ktoś myśli, że YT pozwoli mu dostatnie żyć to chyba nie ta bajka ;p

Natomiast jeśli jest się studentem, to każdy grosz się liczy. Coś o tym wiem.
BooM
 
Posty: 16
Dołączył(a): Cz lut 23, 2012 10:39 pm

Re: Przemyślenia odnośnie sensu tworzenia filmików

Postprzez ichabod » N paź 21, 2012 10:51 pm

Jak brakuje kasy, to do uczciwej roboty się wziąć, a nie produkować letspleje i liczyć na szybki zarobek ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Przemyślenia odnośnie sensu tworzenia filmików

Postprzez Akane » Pn paź 22, 2012 7:32 am

ichabod napisał(a):Jak brakuje kasy, to do uczciwej roboty się wziąć, a nie produkować letspleje i liczyć na szybki zarobek ;)

Co by tu robić, żeby nic nie robić, a zarobić... :roll:

Zaś wracając do tematu głównego dyskusji to wychodzi nam, że "sens tworzenia filmów" to dla części osób kwestia marzenia o finansowym Eldorado :)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Przemyślenia odnośnie sensu tworzenia filmików

Postprzez speiderman » Wt paź 23, 2012 5:41 pm

Osobiście nie widzę w zarabianiu niczego złego. Oczywiście jest to kwestia podejścia. Przykładowo czasopisma o grach. Jeżeli gry są czyjąś pasją i ta osoba chciałaby pisać o nich do profesjonalnego magazynu, to stara się rozwijać, by swój cel osiągnąć. Ćwiczy pisanie, pisze do szuflady/dla znajomych/na amatorskie serwisy internetowe, i to zupełnie za darmo, a potem jak się uda, to dostaje się do redakcji i nie dość, że pisze o tym co lubi, to jeszcze na tym zarabia. Czy wtedy jest zły i się sprzedał? Podobnie można dać kwestie tworzenia muzyki, amatorskich filmów, pisania opowiadań, rysowania i wszelkich innych objawów twórczości, bo tym to właśnie jest.

Ewentualnie komuś może odbić na punkcie własnej popularności i pokazywania gęby, by stać się bożyszczem tłumów i guru. Ale jak mówiłem, twórczość to kwestia podejścia :lol: .
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Przemyślenia odnośnie sensu tworzenia filmików

Postprzez Akane » Śr paź 24, 2012 2:00 pm

Przeczytałam raz jeszcze cały wątek i muszę przyznać, że popełniłam błąd negatywnie odnosząc się do tych osób z YouTube, które przed swoimi filmikami umieszczają reklamy. Tak naprawdę jest to sprawa wyłącznie tych osób i ich widzów i skoro obie strony taki układ satysfakcjonuje, nie moją rolą jest go potępiać czy stawiać pod znakiem zapytania jego sens.
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasza twórczość filmowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron