Strona 1 z 1

Jak się robi odcinek podcastu?

PostNapisane: So cze 09, 2012 12:16 pm
przez GarudoHS
Przydało by mi się dowiedzieć jak się robi/nagrywa podcast. W tej chwili najbardziej interesuje mnie przez co nagrywać i czym najlepiej.

Re: Jak się robi odcinek podcastu?

PostNapisane: So cze 09, 2012 9:36 pm
przez Gaido
Jeżeli chodzi o mnie, to używam tego:

http://midi.pl/Studio-k208/Mikrofony-k3 ... p8360.html

Działa doskonale zarówno jako mikrofon dynamiczny jak i kierunkowy. Nie generuje szumów i właściwe nagranego dźwięku w żaden sposób nie muszę poprawiać. Wada? Wystarczy spojrzeć na cenę :P

Re: Jak się robi odcinek podcastu?

PostNapisane: N cze 10, 2012 10:13 am
przez GarudoHS
Ehehehee. Ten mikrofon, to chyba jest już profesjonalny?

Jeśli chodzi o programy. Czego najlepiej użyć. Skype czy Teamspeak i jaki program do nagrania?

Re: Jak się robi odcinek podcastu?

PostNapisane: N cze 10, 2012 10:29 am
przez Gaido
Praktycznie każdy program który daje możliwość nagrania dźwięku. Więc jeśli będziesz nagrywać sam - Audacity powinno starczyć. Niedawno nawet zainstalowałem nową wersję i mnie nie wywala w losowych momentach xD Jeśli bawisz się w nagrywanie z kimś, to cokolwiek co daje taką możliwość. Mam akurat kumpla który stale tworzy podcasty na 2pady.pl, to się go podpytam konkretnie czego używają :)

Ehehehee. Ten mikrofon, to chyba jest już profesjonalny?


Prosumencki (jeszcze nie profesjonalny, ale już nie amatorski). To mikrofon który podłączasz pod USB, a nie pod jacka czy też złącze XLR (co by wymagało dodatkowego adaptera i konwertera). Do celów internetowych nadaje się więc idealnie. W sumie każdy mikrofon który nie generuje specjalnie szumów będzie dobry, by nie trzeba było specjalnie bawić się w późniejszą edycję. Co prawda w sklepie ciężko o testy, ale dobrze by było gdybyś mógł ten mikrofon trzymać nieco dalej przed twarzą, albo z boku byś wymawiając niektóre literki nie dmuchał w machinę, bo będziesz mieć mieć co chwilę małą eksplozję nuklearną w eterze :P

Re: Jak się robi odcinek podcastu?

PostNapisane: N cze 10, 2012 1:13 pm
przez ichabod
Aw yeah, tendencja audacity do crashowania w lsowych momentach była swego czasu powodem nieustannego rage'u dla każdego, kto probówał cos we tym programiku tworzyć ;P Na szczęście poprawili to i obecnie jest spoko.

Ja używam nieco tańszego mikrofonu - http://www.behringer.com/en/Products/C-1U.aspx Kosztuje koło 250 zł i jest ok, a jeśli trzymasz go blisko twarzy, to jakość nagranego dźwięku jest bardzo ok. ;) Jest to mikrofon pojemnościowy pod USB, więc też nie potrzeba dodatkowego sprzętu, pomijając jakiś statyw ;)

Re: Jak się robi odcinek podcastu?

PostNapisane: N cze 10, 2012 1:17 pm
przez mietczynski
Cool Edit to nie jest najgłupszy pomysł, jeśli miałbym coś polecić (kiedyś tam miałem z tym programem trochę do czynienia w nieco innej branży ;P i złego słowa nie mogłem powiedzieć)

Re: Jak się robi odcinek podcastu?

PostNapisane: N cze 10, 2012 1:32 pm
przez Gaido
Co do programu do tworzenia podcastów, to na 2padach używają Mumble. Trzeba tylko odpowiednio go ustawić. Warto również zainwestować w własny serwer, ale nie jest to ogromny koszt (kilkanaście złotych za rok). Klient ma wbudowane nagrywanie i sam odszumia. Cud, miód, orzeszki, testosteron, oksytocyna.

Re: Jak się robi odcinek podcastu?

PostNapisane: N cze 10, 2012 7:33 pm
przez GarudoHS
Dzięki za wskazówki =) Z mikrofonów wezmę sobie chyba na razie ten C-1U polecony przez ichaboda :) Na razie bowiem przewiduję tylko jeden odcinek do konkursu :) Jak mi się uda to pomyślę nad tym za 615 zł. I nagram chyba na Mumble. Na razie go testuję na słuchawkach Logitech G330