Strona 1 z 1

Dźwięk

PostNapisane: Wt gru 06, 2011 11:49 am
przez Gaido
Ogólny temat o dźwięku. Dyskusji o używanych programach, mikrofonach, problemach związany głównie z techniczną stroną tematu.

Mroowa pisał na temat audacity, iż miał problem z dźwiękiem eksportując do MP3. Osobiście zawsze eksportuje do Wav - pliki są może większe, ale to bez znaczenia, skoro dźwięk po wyeksportowaniu jest ten sam co po samym nagraniu - dla mnie liczy się jakość (I tak mi w to nikt nie uwierzy), a filmik i tak pójdzie pod kompresję.

Ja natomiast z Audacity mam inny problem. Otoż czasem mi się zdarza, że po skończeniu marudzenia do mikrofonu, po naciśnięciu przycisku "stop" program od razu mi się wywala. Nie zawsze co prawda, ale czasem potrafi tak zrobic pare razy z rzędu, co jest denerwujące. Tym bardziej, że nagrania czasem sa naprawdę długie i jeśli musze trzeci raz lektorować tekst który czytam 7 - 8 minut, to zaczynam się irytować.

Znacie jakieś godne polecenia alternatywne, inne programy do nagrywania dźwięku? fajnie jakby miał jakieś bajeranckie efekty specjalne w stylu echo i takie tam, ale chodzi mi głównie o to, by bezstresowo sobie mówić do mikrofonu...

Re: Dźwięk

PostNapisane: Wt gru 06, 2011 5:06 pm
przez Akane
Gaido napisał(a):Znacie jakieś godne polecenia alternatywne, inne programy do nagrywania dźwięku? fajnie jakby miał jakieś bajeranckie efekty specjalne w stylu echo i takie tam, ale chodzi mi głównie o to, by bezstresowo sobie mówić do mikrofonu...

Okrutnie sobie zażartuję i powiem: Adobe Audition ;) Triala nawet sobie zassałam, ale że dźwiękowiec ze mnie żaden, to się specjalnie nim nie pobawiłam. Natomiast ludzie mający pojęcie o edycji dźwięku, mogą się zapewne poczuć jak w raju.

Osobiście szumy zaczęłam wyciszać w Corel Video Studio i program ten chyba zdaje egzamin. Czasem co prawda mam wrażenie, że ucina mi końcówki niektórych słów, ale wystarczy mówić po prostu nieco głośniej, żeby przy edycji już nic nie uciekało. W ustawieniach nagrywania (w Windowsie) zmieniłam sobie dodatkowo jakość na "studyjną" i zdziwiłam się różnicą (tak, odkryłam Amerykę w puszce xD).

Przy piosenkach bawię się dodatkowo ujamem (http://www.ujam.com), ale nie sądzę, by program ten sprawdził się przy monologu :)

Re: Dźwięk

PostNapisane: Wt gru 06, 2011 11:06 pm
przez ichabod
Ja tam nigdy nie widziałem większej filozofii w edycji dźwięku na potrzeby filmiku i szczerze mówiąc aż się zdziwiłem, że taki temat powstał. ;)

Zazwyczaj nagrywam w Audacity, wyciszam szumy w Audacity (uważam, że ten pogram radzi sobie z nimi świetnie), zapisuje jako MP3, a dalsza edycja (przecinanie, jakieś efekty, zmiana głośności w razie potrzeby) odbywa się już w Sony Vegas, podobnie w przypadku muzyki czy innych dźwięków.

Re: Dźwięk

PostNapisane: Śr gru 07, 2011 12:42 am
przez migelito
Mały oft:

Akane, jesteś bogiem! To znaczy boginią, nieważne, ten Ujam jest genialny i zaczynam z nim zabawę! Szukałem czegoś takiego od... nie starczyło mi palców, żeby policzyć! Dzięki! :D

Re: Dźwięk

PostNapisane: Śr gru 07, 2011 1:55 pm
przez Akane
migelito napisał(a):Mały oft:

Akane, jesteś bogiem! To znaczy boginią, nieważne, ten Ujam jest genialny i zaczynam z nim zabawę! Szukałem czegoś takiego od... nie starczyło mi palców, żeby policzyć! Dzięki! :D

Nona problemo :) Miłych szaleństw życzę ^^