That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Pliki .MOV

Czyli co i jak tworzymy - dyskusje i porady

Pliki .MOV

Postprzez Gaido » Śr paź 19, 2011 11:42 am

Mam problem z tym rozszerzeniem.

Jest to format w którym Canon wypluwa swoje filmiki i jest on trochę niezręczny.

Przez Adobe Premiere jest nieobsługiwany, a po konwersji przez Any Video Converter jakość filmiku spada do poziomu, w którym moje serce płacze. Czy ktoś z was miał styczność z tym formatem? Jak się z nim obsługiwac by życie stało się kolorowe, a obiad sam się gotował?
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Pliki .MOV

Postprzez ichabod » Śr paź 19, 2011 12:15 pm

Skombinuj sobie Sony Vegas (np. wypożycz z torrentów :P), wczytaj mov, renderuj jako np. wmv w dokładnie takiej samej rozdzielczości, fps, etc. jak ten mov, który wypluwa Canon i już.

Ewentualnie poszukaj lepszego konwertera, gdzie będziesz miał jakieś opcje odnośnie pliku wynikowego, ustawisz wszędzie best quality i może będzie lepiej ;)

Btw, Premiere nie obsługuje mov? Wtf, jeden z najpopularniejszych formatów, aż tak się Adobe z Apple nie lubi? :D
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Pliki .MOV

Postprzez Gaido » Śr paź 19, 2011 12:36 pm

Chyba bardzo, ponieważ nie tylko tego formatu nie obsługuje, ale nawet wyszukując plików z tym rozszerzeniem, oraz ustawiając w wybieraku roszerzeń "*all files" Adobe Premiere w ogóle ich nie wyświetla :D
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Pliki .MOV

Postprzez Akane » Śr paź 19, 2011 1:14 pm

Corel też sobie z nimi radzi ;> Corel Video Studio, znaczy się.
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Pliki .MOV

Postprzez DoubleFace » Cz paź 20, 2011 2:16 pm

A jak nie chcesz ściągać Vegas albo Corela, spróbuj skonwertować klip programem Format Factory.
Avatar użytkownika
DoubleFace
 
Posty: 393
Dołączył(a): Pt gru 03, 2010 10:43 am

Re: Pliki .MOV

Postprzez Olagfigh » So paź 29, 2011 5:42 pm

Zainstaluj sobie QuickTime'a (nie zajmuje zbyt dużo). Wtedy wszystkie programy będą obsługiwać .mov
A jak nie, to pobierz Adobe After Effects CS 4. On na bank będzie pracował na .mov (oczywiście pod warunkiem, że QuickTime jest zainstalowany).
"Hey is it true that when koreans want to marry a girl they gotta defeat her father in Starcraft?"
Avatar użytkownika
Olagfigh
 
Posty: 118
Dołączył(a): Śr lip 20, 2011 3:33 pm

Re: Pliki .MOV

Postprzez Gaido » Pn paź 31, 2011 8:36 am

Dzięki wszystkim za pomoc! :D Dałem sobie radę z pomocą innego konwentera :p Nagrywanie w HD ma swoje wady - widać wszystkie moje pryszcze xD
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Pliki .MOV

Postprzez Gaido » So lip 07, 2012 10:44 pm

Muszę przyznać, że jednak mam cały czas problem z tymi plikami. Surowe się taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak wolno renderują (nie wspominając o podglądzie w Adobe Premiere). Mam 48 sekundowy fragment filmiku w HD720p. Przy renderowaniu wpierw pokazało mi 3 godziny, więc zaśmiałem się szyderczo do monitora i skonwertowałem na avi. Minęła jakaś godzina, wrzuciłem to do AP, nadal wolno chodzi i render tego fragmentu koło godziny. Oczywiście jak już z siebie wypluło ten plik (6 giga) to nic nie da się z nim zrobić i programy konwertujące (próbowałem an Any Video Converter oraz Format Factory) też się w walce poddały. Obecnie renderuje te 48 sekund w nieco innej formie, ale renderje się już godzinę i będzie to robić co najmniej drugą.

Mój sprzęt:

Procek: Intel Core Pro Duo 2 Giga
Pamięć Ram: 3 giga
Karta graf.: GeForce 9600GT (Stefan wie ile to ma pamięci, ale bawi się trocinami teraz)
Mam skaner i drukarkę bez tuszu!!!

No i mam te QuickTimeCośTamCośTam.
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Pliki .MOV

Postprzez Akane » N lip 08, 2012 5:48 pm

Sprawdź może czy w innych programach (Corel Video Studio na przykład) będziesz mieć ten sam problem z renderowaniem. Może po prostu czas przesiąść się z Adobe na coś innego?
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Pliki .MOV

Postprzez [KG]Gameshoes[KG] » Pn lip 16, 2012 9:02 pm

Akane. Mam problem. Z Bo chcę dodać do Video Studio fragment filmu. Ale nie wczyta mi za cholerę! Pokazuje ,że nie może mi wczytać chociaż go tne na dziesięć minut to za h... nie wejdzie! Any help?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mam nosa do Nostalagicznych Rzeczy:P...
Avatar użytkownika
[KG]Gameshoes[KG]
 
Posty: 47
Dołączył(a): Cz cze 14, 2012 12:03 pm

Następna strona

Powrót do Nasza twórczość filmowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron