That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Phelous

Czyli wszystko o pozostałych członkach TGWTG

Phelous

Postprzez Mica » Śr sie 24, 2011 11:53 am

Phelousa zaczęłam oglądać ze wzglądu na dużą ilość recenzji horrorów, które kiedyś tam widziałam i wydawały mi się całkiem zabawne. Na początku trudno było mi przyzwyczaić się do jego stylu, który był mimo wszystko trochę cięższy od stylu uwielbianego przeze mnie Nostalgia Critica. Po kilku obejrzanych filmikach jego produkcji polubiłam go na tyle, że teraz jest w moim osobistym rankingu na trzecim miejscu (po Dougu i Spoony’m) ulubionych i najczęściej oglądanych ludzi z tgwtg.com. Szczególnie przepadam za jego recenzjami serii filmów Resident Evil (w pierwszej świetnie sparodiował intro gry), oraz Pulse. Fajnie wyszły mu też crossovery z BenZai'em (Humains) i z SadPandą, Welshy'm, Chaosem D1 (La Horde).
A iakie Wy macie o nim zdanie?
"I have to blow everything up! It's the only way to prove that I'm not crazy."
Mica
 
Posty: 46
Dołączył(a): Śr cze 29, 2011 9:36 am

Re: Phelous

Postprzez ichabod » Śr sie 24, 2011 12:01 pm

Ja miałem trochę odwrotnie. Łykałem jego recenzje bez problemu, ale potem zaczęły się robić trochę monotonne. Phelous ma taki specyficzny styl, z tym swoim przewracaniem oczami, narzekaniem na wszystko i braniem filmu zawsze na poważnie, przez co czasami to wypada dobrze, a czasami nie do końca. Przypomina mi się np. recenzja Drag me To Hell gdzie gadał o różnych absurdach i uproszczeniach, przez co zjechał film, za to że był głupi i naiwny. Wszystko fajnie, ale MIAŁ TAKI BYĆ, to była celowa autoparodia ze strony Raimiego. Zmierzam do tego, że Phelous ma trochę mało dystansu i sprawia wrażenie, jakby nienawidził albo nawet gardził tymi filmami, które recenzuje. Coś jak Cinema Snob, ale Brad prywatnie uwielbia te wszystkie koszmarki, no i występuje w innej roli, a u Phelousa jest to trochę mniej jasne. Wolę zdecydowanie bardziej entuzjastyczny styl recenzowania złych filmów, jak u Lupy czy Sponny'ego. Tzn. nie żebym Phelousa nie lubił, od czasu do czasu coś obejrzę, ale na dłuższą metę gość robi się irytujący ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Phelous

Postprzez rav815 » Cz kwi 19, 2012 11:54 pm

Mam pytanko - są tu jacyś fani Zagubionych? Byłbym ogromnie wdzięczny za przetłumaczenie tej recenzji: http://thatguywiththeglasses.com/videol ... ack-really

Ktoś podoła?
rav815
 
Posty: 63
Dołączył(a): So paź 08, 2011 7:07 pm

Re: Phelous

Postprzez Akane » Pt kwi 20, 2012 8:19 am

Podoła :) Jeśli Phelous się zgodzi - o ile nie oglądam jego filmików na bieżąco, o tyle z tym odcinkiem zapoznałam się z marszu. Prawda boli :D
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Phelous

Postprzez Mica » Pt kwi 20, 2012 8:49 am

Co racja to racja. Bezsens tego serialu jest legendarny. Fajnie oglądało się pierwszy sezon, następne to dziwolągi pełne dziur w fabule.
"I have to blow everything up! It's the only way to prove that I'm not crazy."
Mica
 
Posty: 46
Dołączył(a): Śr cze 29, 2011 9:36 am

Re: Phelous

Postprzez rav815 » Pt kwi 20, 2012 9:44 am

Nie znam na tyle dobrze angielskiego, żeby polemizować z Phelousem, ale jeśli przetłumaczycie to może wywiązać się ciekawa dyskusja na temat Losta, bo to mój ulubiony serial (a widziałem sporo) i będę bronił go do upadłego, próbując wyjaśnić wszelkie poruszone kwestie. :)
rav815
 
Posty: 63
Dołączył(a): So paź 08, 2011 7:07 pm

Re: Phelous

Postprzez Akane » Pt kwi 20, 2012 9:52 am

rav815 napisał(a):Nie znam na tyle dobrze angielskiego, żeby polemizować z Phelousem, ale jeśli przetłumaczycie to może wywiązać się ciekawa dyskusja na temat Losta, bo to mój ulubiony serial (a widziałem sporo) i będę bronił go do upadłego, próbując wyjaśnić wszelkie poruszone kwestie. :)

Też kocham "LOST" i wiele jestem w stanie tej serii wybaczyć. Zresztą Phelous z minimum jednym argumentem dał ciała, co mnie nieco podniosło na duchu (z pozostałymi ze smutkiem musiałam się zgodzić) ;) Ale nie uprzedzajmy faktów - zaraz do niego napiszę w związku z owym tłumaczeniem i liczę na ciekawą polemikę :)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Phelous

Postprzez Akane » So kwi 21, 2012 8:58 am

Mam błogosławieństwo Phelousa, siadam dzisiaj do tłumaczenia :D (to będzie pracowity weekend ^^')
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm


Powrót do Pozostali

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron