That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Ogólnie o ''Wyznaniach''

Komentarze i opinie związane z cyklem, którego bohaterem jest barman Dominic

Ogólnie o ''Wyznaniach''

Postprzez Boniek » Pn cze 06, 2011 3:20 pm

Jako że ten temat nie ma jeszcze żadnego wątku, trzeba to zmienić ;)

Jeśli mam być szczery, to pierwszy odcinek serii, który obejrzałem w całości, to przetłumaczony odcinek z Mario (jak po polsku to trzeba obejrzeć :)) Oglądało się go całkiem nieźle, aczkolwiek po waszych wypowiedziach wywnioskowałem, że nie jest to zbyt udana seria. Obejrzałem więc inne odcinki i, cóż.....

Pomysł jest ciekawy i oryginalny (szczerze, kto wcześniej na to wpadł, jak nie Doug?), ale z wykonaniem jest niestety już trochę gorzej. Ale niektóre odcinki są całkiem całkiem.

Co sądzicie?
Avatar użytkownika
Boniek
 
Posty: 250
Dołączył(a): Cz maja 05, 2011 12:19 pm
Lokalizacja: Bytów

Re: Ogólnie o ''Wyznaniach''

Postprzez Akane » Pn cze 06, 2011 3:26 pm

Zniechęciłam się do serii dość szybko i w związku z tym nie obejrzałam zbyt wielu odcinków. Podobno seria z czasem się rozkręca, ale jakoś nie miałam póki co chęci, by się o tym przekonać. Jeśli jednak się u nas przyjmie, to na pewno nadrobię zaległości, choćby przy okazji pomocy w tłumaczeniach kolejnych epizodów ;)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Ogólnie o ''Wyznaniach''

Postprzez Luklaser » Pn cze 06, 2011 3:35 pm

Pierwsze VGC są jak dla mnie na średnim poziomie. Pomysły są całkiem dobre i chwilami można się trochę pośmiać, ale niestety niektóre odcinki (na przykład "Pacman") nie nawiązują bezpośrednio do gier, na czym bardzo tracą. Oczywiście jak każda seria, potem zaczyna się rozwijać i mniej więcej od "Conventions" zaczynają się naprawdę dobre odcinki. Jedyny problem, jaki mam z tą serią jest taki, że nie grałem we wszystkie gry, do których nawiązuje i nie mogę wychwycić wszystkich dowcipów.
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: Ogólnie o ''Wyznaniach''

Postprzez speiderman » Pn cze 06, 2011 6:55 pm

Ogólnie seria jest zabawna, a wiele nawiązań jest pomysłowych i fajnych, ale mimo wszystko jakoś jej szczególnie nie śledzę. Warto też wiedzieć o grach, które omawia, bo można wielu rzeczy nie wychwycić (a postać Sheika z Zelda: Ocarina of Time może być dużym spojlerem).

Niby czytałem na forum kilka narzekań, ale musi być ona popularna, skoro na głównej stronie TGWTG.com ma poświęcony sobie dział, ale rzadko pojawia się coś nowego (Doug przestał grać, nie ma czasu, czy pomysłów?).
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ogólnie o ''Wyznaniach''

Postprzez AMazON » Pn lip 25, 2011 9:49 pm

Najbardziej jestem ciekaw Chell z Portala. Taka postać bez osobowości (przynajmniej tak mi się wydaje), może będzie coś z tym świetnym robotem z brytyjskim akcentem z dwójki...
Avatar użytkownika
AMazON
 
Posty: 40
Dołączył(a): N lip 03, 2011 4:52 pm

Re: Ogólnie o ''Wyznaniach''

Postprzez Emperor_Gustaf » Wt paź 11, 2011 10:14 pm

Cóż, jak dla mnie seria "taka se". Co prawda oglądałem tylko te przetłumaczone odcinki, to jednak muszę stwierdzić że ma chyba jednak więcej słabych stron niż mocnych. Stwierdzenie "bywa zabawna" jest jednocześnie zaletą (czasami można naprawdę się pośmiać) jak i wadą (no właśnie... "bywa" zabawna w przeciwieństwie do NC, który po prostu jest zabawny).

Swoją drogą, ciekaw bym był Gordona Freeman'a c cukly Half-Life, nie tylko dlatego, że jest to mój ulubiony cykl gier video, ale też dlatego, że technicznie byłoby to ogrome wyzwanie. We wszystkich parodiach, skeczach, żartach itepe itede; Gordon jest przestawiany jako niemal zawsze jako ciągle milczący (w końcu w grach nigdy nie powiedział ani słowa, choć npc do niego nawijają ile wlezie), nieśmiały i dość często niezdarny głupek. Więc, skoro nie mówi, to jak by rozmwiał z Dominikiem? :)
(sic)
Avatar użytkownika
Emperor_Gustaf
 
Posty: 67
Dołączył(a): Wt paź 11, 2011 9:26 pm

Re: Ogólnie o ''Wyznaniach''

Postprzez Piett » Pt lis 11, 2011 11:42 pm

Na razie średnio radowałem się tą serią. Z prostej przyczyny - większości tych postaci nie znam, dlatego nie ciągnęło mnie na uch obejrzenie. Stąd widziałem tylko te przetłumaczone, ponieważ te postacie jakoś kojarzyłem. A i tu nie zawsze było idealnie - filmik z Dukem jakoś mnie nie zaciekawił, może to wina konwencji wynikła z ciągłego odkładania premiery gry. Nie jest źle i pewnie lepiej ocenię jako pojawia się ponownie bardziej znane mi postacie.
Avatar użytkownika
Piett
 
Posty: 47
Dołączył(a): Wt wrz 13, 2011 5:32 pm
Lokalizacja: Festung Warschau

Re: Ogólnie o ''Wyznaniach''

Postprzez ichabod » So lis 12, 2011 1:46 am

Gordon jest przestawiany jako niemal zawsze jako ciągle milczący (w końcu w grach nigdy nie powiedział ani słowa, choć npc do niego nawijają ile wlezie), nieśmiały i dość często niezdarny głupek.

Ty grałeś w jakąś część? Bo wiesz, mniej-więcej od drugiej cześci Gordon jest jak jakiś Jezus
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Ogólnie o ''Wyznaniach''

Postprzez Emperor_Gustaf » So lis 12, 2011 1:23 pm

a co to ma do milczenia?
(sic)
Avatar użytkownika
Emperor_Gustaf
 
Posty: 67
Dołączył(a): Wt paź 11, 2011 9:26 pm

Re: Ogólnie o ''Wyznaniach''

Postprzez Yonish » So lis 12, 2011 2:02 pm

Emperor_Gustaf napisał(a):a co to ma do milczenia?

do milczenia niedużo, ale sporo do części "nieśmiały i dość często niezdarny głupek.".
...That's what she said.
Avatar użytkownika
Yonish
 
Posty: 325
Dołączył(a): Śr cze 29, 2011 7:22 pm
Lokalizacja: Gdynia

Następna strona

Powrót do Wyznania gier komputerowy​ch

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron