That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Ogólnie o Angry Joe

Opinie o recenzencie gier komputerowych i filmów, Angry Joe

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez roofix » Wt sie 20, 2013 1:55 pm

Zabawne ale prędzej Ciebie bym o to posądzał.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez Akane » So wrz 28, 2013 1:31 pm

Padłam :D Kadr z najnowszej recenzji AJ:

AJ.png
AJ.png (517.9 KiB) Przeglądane 11888 razy


Spójrzcie na ścianę i na jedno ze zdjęć po prawej - coś Wam przypomina? ;) http://thatguywiththeglasses.pl/inne/ko ... gallery,10

Gdyby nie MaroBot śmiejący się, że mam cameo w recenzji Joe, w życiu bym tego nie wyłapała :)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez speiderman » So wrz 28, 2013 2:26 pm

W mordę, nie przyjrzałem się temu :lol: .
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez roofix » N paź 27, 2013 9:38 pm

Mały szczegół a cieszy.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez Puty » So lis 23, 2013 11:43 am

Nie wiem czy ktoś jeszcze ogląda stuff z tgwtg.com, ale Joe na Twitterze powiedział, że nagrywa do crossovera z NC.
Temat? Man of Steel. Doug bardzo nie lubił tego filmu, AJ wręcz przeciwnie. Może być ciekawie, o ile w drogę nie wejdą ekipa z Demo Reel i wymuszony humor.
Avatar użytkownika
Puty
 
Posty: 607
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 12:36 am
Lokalizacja: Strzelno

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez speiderman » N lis 24, 2013 9:32 pm

Akurat ostatni odcinek kończył się "cliffhangerem" z Joe. Cieszę się, że nagra w końcu odcinek z Criticiem (niektórzy woleliby by omówili Wiedźmina :P ).
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez roofix » So gru 14, 2013 11:10 pm

https://www.youtube.com/watch?v=JQfHdas ... OnUQ#t=257

A się wkurzył. Raczej trudno mi uwierzyć, że na serio pożegnamy się na YT z filmikami z gier (a wraz z nimi z całym tabunem recenzentów, zagrajmerów).
Wy co sądzicie o tej sprawie i czy strach, oraz wściekłość u AJ są uzasadnione?
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez speiderman » N gru 15, 2013 3:29 pm

Ichabod pewnie nie przepuści okazji, by sobie z Joe zakpić, a i pewnie mi się dostanie. Moja strata.

Cóż, Joe coś powiedział, coś pokrzyczał z nerwów, a potem i tak przygotował materiał, gdzie dokładniej tłumaczy sytuację i jak to u niego wyglądało (w ogóle czemu takie dyskusje mają obracać się wokół niego, podobnie jak wcześniejsza ocena Człowieka ze stali?). I oczywiście zgodzę się, że korzystanie z tego typu materiałów oficjalnie narusza jakieś prawa i wiem, że kupując grę nie kupujemy tak naprawdę gry, tylko licencję na jej użytkowanie. Nie wiem jak to brzmi w USA, ale w Polsce prawo wygląda tak:
"Wolno przytaczać w utworach stanowiących samoistną całość urywki rozpowszechnionych utworów lub drobne utwory w całości, w zakresie uzasadnionym wyjaśnianiem, analizą krytyczną, nauczaniem lub prawami gatunku twórczości."


Z perspektywy tłumacza powiem, że bardzo często materiały zostają otagowane, czy czasem zablokowane. I oczywiście mamy tutaj kwestię sporów, które mam prawo zgłaszać. I nie chodzi tu o jakąkolwiek formę zarabiania, ale o to, bym mógł pozbyć się przeklętego limitu, przez który wszystko trzeba dzielić. Przez długi czas się w to nie zagłębiałem, ale parę miesięcy temu ruszyliśmy z tym tematem i nawet udało się nam wyzbyć limitu dla TeamTGWTGpl, ale:
- spory w pewnej części przypadków są odrzucane
- jak jeden spór się odrzuci (a czasem jest ich kilka naraz), to na jego miejsce może pojawić się nowy
- zgłaszając spór muszę czekać miesiąc, ale wielokrotnie data sprawdzenia mijała bez weryfikacji i spór został utrzymany
- raz film za spór został usunięty, dostałem pogróżki i odesłano mnie to szkółki praw autorskich YT, gdzie dowiedziałem się m.in., że prawnie zakazane są remiksy, choć na YT są ich z tysiące
- z powodu głupiego błędu wybrałem złe opcje sporu, co poskutkowało że do wcześniej zgłoszonych filmików "za karę" nie mogę już robić sporów

I jeśli ktoś jest ciekaw, działamy jako grupa fanowska, a tego typu działalność jest lubiana przez Douga i Roba (oraz pozostałych), dlatego w razie problemów od Blipa możemy się do nich zgłosić wprost.

A teraz ten system zrobił się jeszcze bardziej zagmatwany i dochodzi do sytuacji, że możesz zostać otagowany przez firmę, której zrobiłeś filmik na zamówienie, a Rob Walker dostał wiadomość od kolegi, że otagowano mu film, w którym tylko siedzi i mówi do kamery, więc chyba można powiedzieć, że to już zupełnie wymknęło się z pod kontroli. Tak więc rozumiem niezadowolenie Joe, bo najprościej powiedzieć "idź do pracy" (kiedy na dobre mówiąc, ma pracę), gdy poświęcił się całkowicie kanałowi, a tu się okazuje, że koniec ze swobodą. I bardziej szkoda mi ludzi, którzy wkładają w to trochę więcej wysiłku niż zwykłe nagranie gry z komentarzem.

A co do Let's Playów, to choć twierdzę, że jest tego zbyt dużo, a i rzadko kiedy jakiś może mnie zainteresować (prócz Game Grumps, ale tu ograniczam się do kilku serii, bo życia by nie starczyło). Ale jak nie oglądam, to niezbyt mnie to interesuje, więc nie żywię większej wrogości do dzieciaków robiących "specjale z okazji 20 widzów" czy PewDiePie, o którym wiem tylko, że ponoć dużo krzyczy i ma wielgachne grono zaślepionych fanów. Minecraft raczej nie zginie, bo twórcy podobno dają pełną zgodę na tego typu rzeczy. I co się dziwić, taka społeczność z tego wykwitła, że byłby to zwykły strzał w stopę.
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez ichabod » N gru 15, 2013 4:35 pm

Ale nie rozumiem, to jaki jest wniosek z Twojej wypowiedzi? Bo Joe nagle się zorientował, że jest jakiś content id i burzy się, że od teraz będzie traktowany jak każdy inny użytkownik YT bez sieci partnerskiej, a przecież to tak działa odkąd pamiętam i nikt nigdy nie płakał. Teraz jest płacz, bo okazuje się, że nikt poza prawem nie będzie i boty będą analizować wszystkich, jak leci. Wiadomo, system jest niedoskonały, ale sam staram się robić materiały, które w prawa autorskie nie godzą (ok, czasami godzą, ale wówczas po prostu uznaję roszczenie) i od czasu do czasu zgłaszam spór, jest uznawany i mam święty spokój. Wy jako tłumacze kontroli nad tym co wrzucacie z oczywistych względów nie macie, a wiadomo, że TGWTG ma baaaaardzo luźne podejście do praw autorskich - trudno winić za to YouTubowe skrypty, które po prostu dopasowują treść. Zresztą przekład z Joe to dobra ilustracja tego, jak ta cała sytuacja jest rozdmuchana - burzył się, że mu zablokowano monetyzację na filmach wykorzystujących trailery, których monetyzować się nie powinno (ale tylko monetyzować - samych filmów nikt mu przecież nie wyrzucił). Niestety, monetyzacja to nie prawo, ale przywilej i jeśli się chce zarabiać, to trzeba się trzymać narzuconych reguł. Albo poszukać alternatywy.

Sorry speidi, ale jako tłumacz masz podwójnie przechlapane, bo nie dość że wrzucasz materiały korzystające z utworów nie należących do autora owego materiału, to jeszcze to co wrzucasz, też nie należy do Ciebie. Nie ma co się dziwić, że mogą być problemy - tym bardziej, że tak jak mówię, średnio to wszystko działa, ale póki co trzeba sobie z tym radzić. I twórcy wcale nie mają z tym aż tak ciężko, o ile oczywiście cokolwiek wiedzą o prawach autorskich, w przeciwieństwie do Joe. Na deser, polecam ten materiał: https://www.youtube.com/watch?v=7JqjDhuPFaQ - TotalBiscuit akurat wie co mówi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez Luklaser » N gru 15, 2013 5:15 pm

ichabod napisał(a):Sorry speidi, ale jako tłumacz masz podwójnie przechlapane, bo nie dość że wrzucasz materiały korzystające z utworów nie należących do autora owego materiału, to jeszcze to co wrzucasz, też nie należy do Ciebie. Nie ma co się dziwić, że mogą być problemy - tym bardziej, że tak jak mówię, średnio to wszystko działa, ale póki co trzeba sobie z tym radzić. I twórcy wcale nie mają z tym aż tak ciężko, o ile oczywiście cokolwiek wiedzą o prawach autorskich, w przeciwieństwie do Joe.


Spytaliśmy ludzi czy możemy tłumaczyć ich recenzje - powiedzieli, że tak. Zgodę mamy. Ich recenzje nie naruszają żadnych praw autorskich ani w Polsce, ani w Stanach Zjednoczonych z racji tego, że są recenzjami - wykorzystują tylko szczątki materiałów w celu "krytycznej analizy" lub "satyry". Speidi lepiej wie jak wygląda sprawa sporów, ale z tego co się orientuję, za wszczęcie sporu jeden filmik usunięto nam w ogóle z kanału, bez żadnego wyjaśnienia i ostrzeżono, że jeśli sytuacja się powtórzy, zablokują nam kanał. A chodziło nam tylko o zdjęcie limitów. Zatem prawo nam sprzyja - YouTube nam nie sprzyja. Czy to jest w porządku? Mówiąc łagodnie "średnio to wszystko działa" i to jest problem.
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Angry Joe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron