That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Ogólnie o Angry Joe

Opinie o recenzencie gier komputerowych i filmów, Angry Joe

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez Emperor_Gustaf » Śr lis 16, 2011 5:08 pm

recka B3 bardzo ostrożna i stonowana, wyraźnie widać, że Joe nie chciał przypadkiem nikogo urazić :P
(sic)
Avatar użytkownika
Emperor_Gustaf
 
Posty: 67
Dołączył(a): Wt paź 11, 2011 9:26 pm

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez Puty » Śr lis 16, 2011 7:28 pm

No Sage'owi się dostało mocno za jego "meh" recenzję BF x)(miała średnią 2.coś jak patrzyłem O.o) na BT.
Avatar użytkownika
Puty
 
Posty: 607
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 12:36 am
Lokalizacja: Strzelno

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez Szogun » Cz wrz 06, 2012 9:04 pm

Uwielbiam recki Joe ale często mnie irytuje jego nie obiektywne podejście do tytułów, czy usilne granie we wszystko tylko na xklocku, nawet jeśli gra wyszła na inne konsole. W każdym razie to co mnie zabolało najbardziej to recenzja pierwszego Risen'a gdzie zrecenzowany został niezwykle nieudolny port wersji PC, oraz fakt że drugą część zrecenzował na PC co pozwoliło mu udowodnić że Risen to "słaba gra", gdzie faktycznie druga część była strasznie kiłowa. Mam również pretensje że przez zakończenie ME 3 które mu się nie spodobało obniżył aż tak drastycznie końcową ocenę, gry wyśmienitej i doskonałej pod względem graficznym, technicznym i fabularnym ( nie mówię o głównej linii fabularnej, tylko o wykreowanym świecie ). Ta gra zasługiwała na minimum 9/10, gdzie np taki Skyrim nawet na tyle sobie nie zasłużył( i piszę to jako wielki fan serii TES ), miliardy bugów po części czasami uniemożliwiających zakończenie głównego wątku, strasznie skopany system rozwoju postaci ( perki to plus, zabranie statystyk typu agility, speed itp strasznie przybliżyła tę produkcję do gier typu Fable ) i brak zrównoważonych klas obniżały jakość gry o dwie noty co najmniej.

Ale to tylko pare drobnych minusów jak dla mnie, reszta mi się kosmicznie podoba :)
Szogun
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz wrz 06, 2012 4:32 pm

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez Akane » Pt wrz 07, 2012 9:12 am

Ale wiesz, że wszystkie recenzje są z gruntu rzeczy SUBIEKTYWNE? ;) Być może Joe nie podkreśla wystarczająco często tego, że wyraża wyłącznie swoje własne zdanie, a przyznawane oceny - są wyłącznie jego ocenami. Ale to jest imo w domyśle.

Poza tym Joe nie jest głuchy na krytyczne uwagi fanów, pewne idiotyzmy wytknął mu nasz Puty i Joe przyznał się do niezbyt rzetelnego podejścia do omawianej gry, położył uszy po sobie i wdał się nawet w coś na kształt dyskusji w tym temacie. I to mi się szalenie podoba w tym człowieku, za to też lubię jego recenzje. Pewnie, nie ze wszystkimi się zgadzam, ale zawsze pamiętam o tym, że są gusta guściki, zaś poznanie opinii Joe na temat konkretnego tytułu jest dla mnie frajdą samą w sobie ;)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez Szogun » Pt wrz 07, 2012 9:35 am

Ależ oczywiście droga koleżanko mam zdanie na temat Joe prawie że identyczne, wymieniłem tylko te rzeczy spośród wielu recenzji które mi przeszkadzały tudzież ukłuły w oczy. To tylko trzy recenzje na wiele wiele innych. Uwielbiam jego poczucie humoru i treściwe podejście do tematu, z jego recenzji zawsze dowiem się tego czego bym chciał się dowiedzieć o grze którą np zamierzam kupić, chociażby ostatnia recenzja rpga od Capcomu, Dragons Dogma jeśli dobrze pamiętam tytuł. Podczas recenzji często rodziły się w mojej głowie pytania, a jak jest np z soundtrackiem, aż tu nagle Joe na sam koniec wspomina o nim i go przedstawia. Większość recenzji pomija kwestię czegoś takiego jak ost wspominając tylko że audio jest niezłe lub słabe. Joe lubi zwracać uwagę na takie detale na które i ja zwracam uwagę i nawet jeśli czasami jego ocena się różni od tej mojej przygryzam tylko wargę i myślę sobie no tak, koniec końców gra na xklocku :P, a na poważnie jak sama wspomniałaś moja droga, są gusta i guściki, nie każdemu da się dogodzić, chodzi mi jednak o to że przy Skyrim jednak górę u niego wzięły emocje i stronniczość, przez co miałem wrażenie jakby w niektórych momentach iż Todd Howard go przekupił :P. Gra jest bardzo dobra, jednak nie wyśmienita :P

PS. Najbardziej boli mnie jego nijaka rola w najnowszym filmie rocznicowym, jego tam praktycznie nie ma albo robi za fragment scenerii.
Szogun
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz wrz 06, 2012 4:32 pm

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez Hevio » Pt wrz 07, 2012 10:28 am

Lubie Joe. Szanuje go za fakt ,że podchodzi do tego z sercem . Mówi to co myśli. I to lubi. Z większością jego recenzji się zgadzam ( wyjątkiem jest Skyrim, Red dead, Civ5). Może jego humor czasem jest z typu " Jestem subtelny jak Hulk" ,ale nie przeszkadza mi to w odbiorze, tego co chce powiedzieć.

Największą wadą u niego jest trochę brak doświadczenia :" Nie grałem w poprzednie części" I nie może złapać przez to kontekstu zmian czy problemów z grą ( vide Civ5, która oprócz ulepszonej wojny i i siatki, resztę gry dość poważnie ogłupiła). Jednak oglądam jego filmiki z przyjemnością. I Traktuje go jako kumpla z którym można wyszaleć wypić piwko a potem pomęczyć jakiś tytuł.
Avatar użytkownika
Hevio
 
Posty: 49
Dołączył(a): So cze 23, 2012 11:13 pm

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez roofix » So wrz 29, 2012 1:18 am

Faktem jest, że wśród najpopularniejszych recenzentów jest jedynym, który rzeczywiście robi recenzje ;) A nawet jego subiektywizm da się przełknąć, gdyż nieraz stara się, by wypadał jak najbardziej obiektywnie. A docenienie tego jest wyraźne, choćby dlatego, że to jego CD Projekt zaprosiło do Polski :D
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez hx71 » Pn sie 12, 2013 7:36 am

Przeczytałem relację ze spotkania Angry Joe'a w Polsce i mam takie pytania odnośnie:

Przed 23:00 musieliśmy się zebrać z uwagi na fakt, że restauracja miała zostać zamknięta - Joe odebrał prezenty od fanów (figurki Husarów, "homemade kiełbasa" od Yeshu, pokaźna butla wódki i szalik z napisem "POLSKA").


Figurki Husarów, może ktoś mi to wytłumaczyć o co z tym chodzi? Oraz co to za kiełbase dostał Joe ;)

Joe z zainteresowaniem zajrzał na naszą stronę, na kanał z recenzjami Akane (zostawiając pod jedną z nich komentarz, od którego spaliłam cegłę)...

obejrzał nasze zaproszenie do udziału w drugim konkursie organizowanym przez serwis tgwtg.pl (w którym został sparodiowany przez BTM-a).


Dokładnie gdzie jest ten kanał z recenzjami Akane? Nie mogę znaleźć. O co chodzi z spaloną cegłą?
Czy można gdzieś zobaczyć tę parodię?

(dla Joe szokiem było, że do gazet dołączane są u nas oryginalne gry).


Czyli taka nowość, że u nich tego nie ma?

Wywiad zatem powstał, nagraliśmy też dodatkowe klipy, zdobyliśmy


Można te filmiki gdzieś obejrzeć?

Największą rolę w wyprawie Joe odegrała chyba kiełbasa od Yeshu. Najpierw zostawił ją w naszym pokoju hotelowym, potem we własnym (biegiem wracał po nią, ryzykując spóźnienie się na taksówkę), a finalnie skonfiskowano mu ją na lotnisku w Dallas, co wywołało u Joe rozpacz z prawdziwego zdarzenia i zaowocowało odrębną wzmianką na Twitterze ;)


Może ktoś mi napisać, co Joe napisał na twitterze na temat skonfiskowania kiełbasy?

Jeśli ktoś mógłby mi odpowiedzieć to byłoby fajnie.
hx71
 
Posty: 12
Dołączył(a): Cz lip 25, 2013 2:22 pm

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez speiderman » Pn sie 12, 2013 9:47 am

hx71 napisał(a):Figurki Husarów, może ktoś mi to wytłumaczyć o co z tym chodzi? Oraz co to za kiełbase dostał Joe ;)

Husaria to nasz symbol Polskiej siły! A może byli wcześniej w grze Civilisation V, nie wiem :P . A kiełbasa, którą dostał Joe to oczywiście Kiełbasa Polska.

Dokładnie gdzie jest ten kanał z recenzjami Akane? Nie mogę znaleźć. O co chodzi z spaloną cegłą?
Czy można gdzieś zobaczyć tę parodię?

Recenzje Akane są tutaj: http://www.youtube.com/user/JustAkane
A spalona cegła to przenośnia od zawstydzenia się. Tu znajdziesz komentarz: http://www.youtube.com/watch?v=J5r0UklnOfI

Czyli taka nowość, że u nich tego nie ma?

Kiedy we wrześniu 1999 roku do CDA dołączono pełnego Fallouta, to ponoć głośno było o tym w USA, tak samo gdy premierowo ukazała się u nich Bad Day L.A. (7 lat później), tak więc u nich raczej nie jest to regułą.

Może ktoś mi napisać, co Joe napisał na twitterze na temat skonfiskowania kiełbasy?

Treść leciała jakoś tak:
"Zatrzymała mnie kontrola na lotnisku. Skonfiskowali mi moją pyszną kiełbasę. :("
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez hx71 » Pn sie 12, 2013 3:56 pm

Dzięki za odpowiedzi.

Husaria to nasz symbol Polskiej siły! A może byli wcześniej w grze Civilisation V, nie wiem :P . A kiełbasa, którą dostał Joe to oczywiście Kiełbasa Polska.


Ja wiem kim była Husaria, tylko chodzi mi o to jakie figurki dostał? Można gdzieś je obejrzeć, gdzieś np. gdzie są do kupienia? I czemu taki pomysł z husarią? Oczywiście to bardzo dobry pomysł. Joe wie kim była Husaria? Że przez 125 lat była niepokonana? Domyślam się, że homemade to inaczej domowa kiełbasa czyli kiełbasa swojska tak? Czyli taka: http://tnij.org/kielbasas
hx71
 
Posty: 12
Dołączył(a): Cz lip 25, 2013 2:22 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Angry Joe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron