That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Ogólnie o Angry Joe

Opinie o recenzencie gier komputerowych i filmów, Angry Joe

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez Puty » Cz paź 27, 2011 8:28 pm

Post Joe. Generalnie pisalem to co tutaj. Żałuję, że najpierw wspomniałem jedynie o braku postępu grafiki. O innych minusach, jak problemy jakie mają ludzie w związku ze ściąganiem premierowego DLC do tej gry czy psuciu się sejwów napisałem dopiero w odpowiedzi do Joe, ale już mi raczej nie odpisze.
Najpierw wymieniał czemu nie dał 10, ale to kierował do wszystkich, więc sobie daruję.

Puty - masz rację odnośnie failu z niezwróceniem uwagi na ten irytujący atak na rynek używanych gier. Będę musiał znaleźć sposób by wspominać o tym w moich recenzjach - w jakiś szybki sposób, żeby nie zabierało zbyt dużo miejsca w filmiku - faktem jest, że ten problem narasta i proceder ten raczej będzie trwał nadal. Może wymyślę jakąś odznakę/znaczek albo symbol.

Gwoli ścisłości, mam mniej niż 20 minut by wypunktować co lubię w grze, by widz pod koniec filmiku wiedział jak przebiega rozgrywka, co sobą oferuje i moją opinię. Jeśli widzisz że nie wspominam o braku postępu grafiki w sequelu i jest to dla ciebie duży problem, to ok. Dla mnie nie był, więc to pominąłem. Przy okazji grafika jest niesamowita.

Jeśli chodzi o tracenie wiarygodności - to twoja opinia. Ta recenzja to moje szczere wrażenia z gry. Jeśli myślisz, że z jakiegoś powodu kłamię, twoja sprawa. Gra podobała mi się wystarczająco by dać jej wysokie 9, wybacz, że tak trudno ci w to uwierzyć[Puty: Tu Joe myśli, że jestem jednym z tych, którzy jęczeli czemu nie 10/10, podczas gdy ja głośno pytałem czemu nie wymienił żadnych grubszych wad tylko same plusy i byłem zdziwiony, że gra nie dostała 10, z racji tego, że nie przedstawił żadnych twardych minusów. No, ale może niejasno się wyraziłem]. Jeśli myślisz[Puty: Nie, nigdzie tak nie napisałem] że zawsze będziesz zgadzał się w 100% z wszystkimi recenzentami, których śledzisz - to mija się to z celem i się mylisz.
Avatar użytkownika
Puty
 
Posty: 607
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 12:36 am
Lokalizacja: Strzelno

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez MaroBot » Pt paź 28, 2011 9:54 am

Modele w grze może i są te same, jednak podobnie jak w serii Gears of War, jeżeli coś nie jest zepsute to tego nie naprawiaj, Grafika w Pierwszym Arkham była świetna, natomiast w kontynuacji poprawili rozdziałkę niektórych tekstur a także animację/mimikę postaci, malutkie kosmetyczne zmiany, ale zawsze na lepsze. Natomiast co do sekcji z kobietą-kot, cóż...Joe ZAKUPIŁ swoją kopię Arkham City i recenzję oparł na swoich przeżyciach związanych z tą grą...miał prawo nie wiedzieć o blokowanej zawartości kopii z drugiej ręki, lub dowiedzieć się o tym już po fakcie, tak więc wszelakie teksty o włażeniu w dupę developerom możesz sobie darować, zwłaszcza że kto jak kto ale Joe zawsze najgłośniej prawił o tego typu zagraniach ze strony twórców gier, sama persona "Corporate Commandera" jest spersonifikowaną satyrą polityki co bardziej chciwych producentów gier komputerowych i uwierz mi, gdybyśmy wiedzieli o tym, to uwzględnilibyśmy to w recenzji. Sam przez cały proces Pisania/Nagrywania tej recenzji byłem za tym że nowemu Batmanowi należy się 10/10 z tego prostego względu że pierwsza część Arkham była genialna, natomiast kontynuacja była NAWET lepsza więc bez względu na to jak chciwi zrobili się chłopcy z Rocksteady Studios, nie ma to większego znaczenia, gra jest warta każdej złotówki której sobie zażyczą....jakby to powiedzieli chłopaki ze Spill.com "FULL PRICE!!!" .
MaroBot
 
Posty: 22
Dołączył(a): Śr paź 27, 2010 11:44 am

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez Emperor_Gustaf » Pt paź 28, 2011 10:26 am

w sumie masz rację, ale chociażby za sam fakt blokowania sekcji Catwoman w egzemplarzach z drugiej ręki nie powinno się należeć 10/10. Joe już raz nie dał maxa właśnie za takie zagrania nie-fair wydawcy (patrz Star Craft II)

nie zrozum mnie źle, sama recenzja mi się podobała, po rpostu Joe zawsze głośno bronił graczy przed takimi praktykami, więc to, że nie wspomniał w ogóle w swojej recce wydało się dziwne i stąd cała ta dyskusja. Ale już wszystko zostało wyjaśnione i jest ok ;)
(sic)
Avatar użytkownika
Emperor_Gustaf
 
Posty: 67
Dołączył(a): Wt paź 11, 2011 9:26 pm

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez Puty » Pt paź 28, 2011 11:22 am

Joe często lubi używać zwrotu carbon copy co tyczy się procederu kopiuj/wklej, a takie coś ma tu miejsce odnośnie modeli postaci jakkolwiek ładnie byś tego nie opisał. Joe napisał, że to nie był problem, więc sprawa załatwiona.
Marobot napisał(a):Natomiast co do sekcji z kobietą-kot, cóż...Joe ZAKUPIŁ swoją kopię Arkham City i recenzję oparł na swoich przeżyciach związanych z tą grą...

ZAKUPIŁ też Mass Effect 2 i to nie przeszkodziło mu wypalić w nową wówczas ideę online pass.
miał prawo nie wiedzieć o blokowanej zawartości kopii z drugiej ręki

Miał prawo nie wiedzieć. Jednak ponoć jest profesjonalistą, więc brak takiej wiedzy niezbyt dobrze o nim świadczy. To ja powinienem dowiadywać się tego od niego przy okazji recenzji, nie na odwrót. Klikając teraz widzę, że pierwsze info o tym pojawiło się niemal 2 tygodnie temu. A, no i poza tym - Joe przegląda inne recenzje. Niech sprawdzę... Tak, każda z wielkich stronek zawiera takie info w swoim omówieniu Batmna(obadałem IGN, Gamespot, Destructoid - nie chce mi się sprawdzać dalej).
tak więc wszelakie teksty o włażeniu w dupę developerom możesz sobie darować

Eee... z Twojego posta dotąd nie wynika nic co mogłoby zachwiać moje wcześniejsze (i już nieaktualne zresztą) spostrzeżenie.
Dotąd recenzje Joe miały utartą formułę - jeśli gra była dobra, to segment z wadami zawsze był na końcu. Tutaj bam, same superlatywy i ciach - "optymistyczny werdkt 9/10" - pomyślałem "no optymistyczne, to dobre słowo dla całej tej recenzji, zapomniałeś o minusach, Joe? A może żadnych nie było? Skoro tak, to czemu nie 10/10?".
W poście napisał, że chodziło mu o system walki(który w recenzji jednak bronił, więc można było nie zczaić) i to, że drugi akt w grze się według niego przeciągał. << jeśli to były punkty w grze, przez które ocena spada o 1 w dół, to jednak chciałbym wiedzieć o tym nieco więcej niż jedno, niczym nie podparte zdanie z jego filmiku zakończone zresztą "ale to i tak nie ujmuje całemu doświadczeniu" :roll: . Dopiero w poście napisał, że z tym drugim aktem to chodziło o to, że za dużo syfu się dzieje. Wspomniał też o multiplayerze(czego jeśli dobrze pamiętam, nie było w recenzji).
Także jak widzisz, miałem prawo być zagubiony i domagać się odpowiedzi(które szczęśliwie uzyskałem).
zwłaszcza że kto jak kto ale Joe zawsze najgłośniej prawił o tego typu zagraniach ze strony twórców gier

No właśnie zwłaszcza dlatego brakowało mi głosu Joe = pierwszego internetowego obrońcy uciśnionych graczy, w sytuacji gdy doświadczamy po raz pierwszy motywu z dodatkową opłatą w SINGLU.
gra jest warta każdej złotówki której sobie zażyczą....jakby to powiedzieli chłopaki ze Spill.com "FULL PRICE!!!" .
Możliwe, dla mnie nie. Gry w mojej opinii (i słyszałem też, że dla wielu ludzi również x) generalnie są za drogie i zawsze czekam. To, że zagram pół roku później możliwie z drugiej ręki nie czyni* gry inną. A jeśli poczekam dłużej to o wiele później zakupię wersję z wszelkimi dodatkami, które normalnie są porozciągane w czasie i zapłacę za pełne doświadczenie.
Wszyscy śmieją się z komentarzy, kpiąc z "pierwszy!" Tymczasem sami kupują grę, która (różnie, czasem bardzo szybko) może za pół roku kosztować 30% ceny. Jakoś serio nie widzę dla siebie powodu, żeby przepłacać w takiej sytuacji. A to, że nie zagram w chwili gdy robią to inni. Co z tego?
uwierz mi, gdybyśmy wiedzieli o tym, to uwzględnilibyśmy to w recenzji.

Wierzę. Myślałem, że Joe to pominął.

EDIT: Świetny przykład ze StarCraftem 2, Emperor_Gustaf


*aż do tych podłych czasów
Avatar użytkownika
Puty
 
Posty: 607
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 12:36 am
Lokalizacja: Strzelno

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez MaroBot » Pt paź 28, 2011 12:48 pm

Carbon Copy najczęściej odnosi się do powtarzających się do bólu motywów w grach komputerowych, nie tyle o używaniu tych samych modeli w kolejnych grach. Arkham City jest bezpośrednią kontynuacją Arkham Asylum, spodziewanie się że twórcy od nowa zaprojektują ci Batmana jest niepoważne. Marcus Fenix jedyną zmianę jaką przeszedł od 1szej części Gears of War jest utrata rękawów w zbroi, co nawet nie wymagało zmiany modelu postaci, a jedynie drobny update teksturki i jakoś nikt nie jęczy że gra jest przez to g*wniana.

Natomiast bycie Profesjonalistą wcale nie znaczy że zawsze i wszędzie wie się o wszystkim, Sam pomimo że z większością newsów odnośnie najnowszego Batmana byłem na bieżąco, o sprawie z Catwoman dowiaduję się dopiero od Ciebie, Natomiast zarówno w przypadku StarCrafta II jak i Mass Effect 2 było o tym dosyć głośno. Jak już wspominałem, recenzja ta była kręcona przede wszystkim na bazie własnych doświadczeń z tą grą, nie opinii innych, więc sam musisz przyznać że nie było trudno przeoczyć coś co i tak nowej kopii gry nie dotyczyło.

Co do 9/10 a nie 10/10 to właśnie system walki zaniżył tą 1-kę zarówno jak ciągnący się 2gi akt gry...w obu przypadkach były to pomniejsze problemy które na dłuższą metę wcale tak nie przeszkadzały, dlatego też nie było sensu czepiać się ich, jednocześnie ocena gry spadła o punkcik.
MaroBot
 
Posty: 22
Dołączył(a): Śr paź 27, 2010 11:44 am

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez Puty » Pt paź 28, 2011 3:06 pm

Arkham City jest bezpośrednią kontynuacją Arkham Asylum, spodziewanie się że twórcy od nowa zaprojektują ci Batmana jest niepoważne.

Byłbym wdzięczny gdybyś wskazał mi gdzie piszę o budowaniu od nowa. Enyłej, kiedyś za wrzucanie tych samych elementów się piętnowało. Dzisiaj "jeśli pasuje to recenzentowi to nie ma problemu." Ok, takie czasy.
jakoś nikt nie jęczy że gra jest przez to g*wniana.

Eee, no i ja nie jęczę, że Batman przez brak zmian w grafice jest gówniany.
Sam pomimo że z większością newsów odnośnie najnowszego Batmana byłem na bieżąco, o sprawie z Catwoman dowiaduję się dopiero od Ciebie,
No rozumiem, że czasem największa rzecz może przejść koło nosa kiedy człowiek się obróci - a za taką jest news z passem, który pokryło sporo stronek. Także nie myl tego, że było o czymś cicho z tym, że tego nie zauważyłeś.
Natomiast bycie Profesjonalistą wcale nie znaczy że zawsze i wszędzie wie się o wszystkim.
Bez jaj ;]. Ale serio, w przypadku Joe jest to aż nadto widoczne i w pełni to rozumiem.
Cały czas mówię tylko o braku infa i opinii w tej przełomowej sytuacji na rynku gier video nad którą Joe się nie pochylił w filmiku. Przyznał mi rację mówiąc, że dał ciała - dziękuję za uwagę i nie oczekuję niczego więcej.
EDIT:
Jak już wspominałem, recenzja ta była kręcona przede wszystkim na bazie własnych doświadczeń z tą grą, nie opinii innych
Joe często odnosi się do innych recenzji w swoich filmikach. Skoro jak mówisz, tym razem ich nie przeglądał, przez co pominął kilka rzeczy - tylko czas pokaże czy taka postawa w dalszej perspektywie nie będzie znaczyła spadku jakości pod względem informacyjnym.
więc sam musisz przyznać że nie było trudno przeoczyć coś co i tak nowej kopii gry nie dotyczyło.

I Ty musisz przyznać, że gdybym po obejrzeniu recenzji Joe wypożyczył lub zakupił tę grę z drugiej ręki - czekałaby mnie niemiła niespodzianka.
"A mówili w trailerach, że będę mógł grać catwoman. :?: " ;]
A, no i wątpię by ludzie z na przykład, takiego IGN mieli używane gry, a poświęcili temu całą ramkę w swojej recenzji.
Avatar użytkownika
Puty
 
Posty: 607
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 12:36 am
Lokalizacja: Strzelno

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez Krelian » Pt paź 28, 2011 10:01 pm

W sumie coraz bardziej poszerzający się proceder już nawet jak się kupi używkę mortala 9 to żeby śmigać online trzeba dokupić online passa
Avatar użytkownika
Krelian
 
Posty: 104
Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 7:22 pm

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez Puty » Pt lis 04, 2011 3:24 pm

Z twittera Joe, odnośnie BF3
If anyone wants to remind me of something or make sure I mention a nagging issue I may not have run into, Let me know !!!
Miło, że ta sprawa z Batmanem przynosi takie rezultaty.
PS. Joe zapowiedział filmik o SW:TOR ze Spoonym :D.
Avatar użytkownika
Puty
 
Posty: 607
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 12:36 am
Lokalizacja: Strzelno

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez Akane » Pt lis 04, 2011 8:21 pm

Bo Joe to "swój chłop" jest, jak mówi MaroBot :)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez Puty » So lis 05, 2011 2:46 pm

Mogłaś napisać: Czemu zwątpiłeś, małej wiary? ;]
Filmik ze Spoonym super, szkoda tylko, że nagrywany bodaj rok czy 2 wcześniej. Myślałem, że usłyszmy od obu ich opinie wobec zbliżającej się premiery.
Avatar użytkownika
Puty
 
Posty: 607
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 12:36 am
Lokalizacja: Strzelno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Angry Joe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron