That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Ogólnie o Angry Joe

Opinie o recenzencie gier komputerowych i filmów, Angry Joe

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez Emperor_Gustaf » Śr paź 26, 2011 5:00 pm

ej, ale... taka praktyka jest legalna?
Masakra :shock:
rzeczywiście potworne świństwo
(sic)
Avatar użytkownika
Emperor_Gustaf
 
Posty: 67
Dołączył(a): Wt paź 11, 2011 9:26 pm

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez Puty » Śr paź 26, 2011 5:02 pm

No tak. Pewnie tak samo jak z ME2 - jeśli kupisz używkę a chcesz brakującej zawartości, trzeba będzie kupić kod.
Avatar użytkownika
Puty
 
Posty: 607
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 12:36 am
Lokalizacja: Strzelno

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez speiderman » Śr paź 26, 2011 5:36 pm

Emperor_Gustaf napisał(a):ej, ale... taka praktyka jest legalna?
Masakra :shock:
rzeczywiście potworne świństwo

Pomysł wydawców na walkę z używanymi grami. Zaczęło się od FIFY 11, gdzie trzeba było dopłacić 10$, by grać w multi przez Internet.

Puty napisał(a):To bodaj pierwszy wypadek kiedy lock obejmuje coś co dostępne było w singlu, z reguły jeśli kupujesz grę używaną to zablokowane są rzeczy z multiplayera.

A ja słyszałem, że pierwszy był RAGE. Coś, że jeśli chcesz wypełnić dodatkową misję, musisz wejść do schronu, który otwiera dźwignia. W używanej grze tej dźwigni nie ma, a po dopłacie. Oczywiście nie jest to konieczne do ukończenia gry i oby nikt nie wpadł na tak genialny pomysł typu płatna walka z bossem (choć o tym się mówi).
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez Akane » Śr paź 26, 2011 5:42 pm

Zaraz moment... ta opłata za walkę z bossem (pomijam szaleństwo pomysłu) to dla userów mających grę "po kimś" czy w ogóle?
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez speiderman » Śr paź 26, 2011 6:47 pm

Akane napisał(a):Zaraz moment... ta opłata za walkę z bossem (pomijam szaleństwo pomysłu) to dla userów mających grę "po kimś" czy w ogóle?

Nie no, po kimś oczywiście. W nowych na ogół jest kod, czy coś w tym stylu, które daje dostęp do wszystkich opcji.
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez Puty » Śr paź 26, 2011 7:11 pm

speiderman napisał(a):Pomysł wydawców na walkę z używanymi grami. Zaczęło się od FIFY 11, gdzie trzeba było dopłacić 10$, by grać w multi przez Internet.

Stary, wiem ;]. Tylko, że jak już pisałem - do tej pory dodatkowa opłata dotyczyła multi - czyli mnie to zwisało. Poza tym w takich akurat wypadkach(Fifa, czy Battlefield albo CoD) niby to usprawiedliwione, bo oni muszę płacić za serwery i miejsce na nich.
A ja słyszałem, że pierwszy był RAGE. Coś, że jeśli chcesz wypełnić dodatkową misję, musisz wejść do schronu, który otwiera dźwignia. W używanej grze tej dźwigni nie ma, a po dopłacie.

Fakt, słyszałem o tych misjach("kanały" bodaj) myślałem jednak, że to również DLC. W każdym razie, Rage wyszedł stosunkowo niedawno, więc można powiedzieć, że ten tytuł jak i Batman przełamują pewne granice.
Postawa Joe mnie ubodła, bo dotąd kreował się na obrońcę graczy, którzy są ostatnio wyje*ywani na każdym kroku(swoją drogą: serio, lepiej jest piracić, zdolni ludzie na pewno obejdą ten motyw z Kobietą Kot).
W samej recenzji zresztą nie wytknął grze ŻADNYCH MINUSÓW(a ja czytałem o np. usuwaniu save'ów przez grę, problemach z pobraniem DLC), pokazał ciut za dużo, popełnił też malego lapsusa(z pamięci: "jak ta nowa część może być lepsza od Arkham City?").
Avatar użytkownika
Puty
 
Posty: 607
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 12:36 am
Lokalizacja: Strzelno

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez Emperor_Gustaf » Śr paź 26, 2011 7:22 pm

ja pierdzielę, to jest po prostu idiotyczne... to tak, jakbym kupił używany film i miał wycięte sceny np. kaskadesrskie :/

dotąd myślałem, że jak ktoś coś kupi, to jest jego i może z tym zrobić co chce (oczywiście within reasonable limits), a tu taki wał. Jakiś urząd ochrony konsumentów powinien wziaść to pod lupę moim zdaniem :?
(sic)
Avatar użytkownika
Emperor_Gustaf
 
Posty: 67
Dołączył(a): Wt paź 11, 2011 9:26 pm

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez Puty » Cz paź 27, 2011 11:39 am

Dobra, zrobiłem trochę żuru na Blistered Thumbs odnośnie tej recenzji(oczywiście dostałem sporo minusów, ale też kilka plusów). Joe odpisał mi i przyznał rację odnośnie tego, że nie wspomniał o tym skoku na kasę, ale jednocześnie zaprzeczył, że obszedł się delikatnie z Batmanem. W swoim poście wyjaśnił czemu dał taką a nie inną ocenę. Także niezbyt przychylne emocje trwające we mnie od wczoraj uciekły, uff.

PS. Bez obaw, działałem incognito xD. Nie zdradziłem, że pochodzę z tej strony x).
Avatar użytkownika
Puty
 
Posty: 607
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 12:36 am
Lokalizacja: Strzelno

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez Emperor_Gustaf » Cz paź 27, 2011 12:54 pm

no ale wyjaśnił dlaczego nie wspomniał, czy po prostu zapomniał?
(sic)
Avatar użytkownika
Emperor_Gustaf
 
Posty: 67
Dołączył(a): Wt paź 11, 2011 9:26 pm

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez ichabod » Cz paź 27, 2011 1:58 pm

Mógłbyś przytoczyć co napisałeś oraz jak wytłumaczył sie Joe?
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Angry Joe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron