That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Ogólnie o Angry Joe

Opinie o recenzencie gier komputerowych i filmów, Angry Joe

Angry Joe ;)

Postprzez Akane » Śr gru 22, 2010 8:57 am

A co tam, był temat o AVGN, Michał - zafascynowany wynikami sondy - założył o Nostalgia Chick . To dołożę wątek o Joe, też z uwagi na sondę ;) AJ przegrywa w niej straszliwie, co mnie osobiście smuci, bo tego recenzenta szalenie lubię. Spodziewałam się, że pierwsze miejsce weźmie Linkara (jest świetny), ale drugie miejsce Nostalgia Chick i trzecie Snoba (na dzień dzisiejszy) mocno mnie zaskoczyło.

Recenzje filmów Angry Joe nie są może perełkami, choć ogląda się je całkiem nieźle. Natomiast recenzje gier to już jest wyższa szkoła jazdy ;) Pomimo xywy, w której dumnie króluje "Angry", styl Joe diametralnie różni się od tego, jaki prezentuje Angry Video Game Nerd. U Joe podoba mi się nie tylko pomysłowe podejście do realizacji każdej z recenzji (często na chwilę staje się "częścią gry"), ale też wymienianie "za" i "przeciw" jakich doszukał się u danego tytułu oraz ocena końcowa (w skali 1-10). Żarty trzymają poziom, recenzje są merytoryczne (uczciwie wskazane są wady i zalety gry, bo Joe nie chodzi o obrzucenie jej błotem, tylko o rzetelną jej ocenę), a cała oprawa wizualna jest miła dla oka.

Z moich ulubionych recenzji wymienić muszę:
- SONIC FREE RIDERS (motyw z oddaniem gry do sklepu rozłożył mnie na łopatki)
- DANCE CENTRAL
- KINECT SPORTS
- CIVILIZATION V
- STARCRAFT II: WINGS OF LIBERTY

A to i tak tylko czubek góry lodowej :)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Angry Joe ;)

Postprzez speiderman » Śr gru 22, 2010 10:47 am

Też go bardzo lubię, choć czasem jego recenzje trochę mi się dłużą. Ale podoba mi się jego styl, no i jego recenzje są naprawdę rzetelnie zrobione, pomimo, że ciężko go zadowolić. Też mnie dziwi jego niskie miejsce w sondzie. Może po prostu nie wszyscy są z nim zaznajomieni ;) ?
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Angry Joe ;)

Postprzez Akane » Śr gru 22, 2010 2:35 pm

No to by tłumaczyło ;) A szkoda, bo koleś jest jednym z najlepszych recenzentów TGWTG (oczywiście imo).
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Angry Joe ;)

Postprzez Ciastek » Cz gru 23, 2010 10:22 am

Nie widziałem zbyt wielu recenzji AJ, ale te co widziałem były zupełnie niezłe. Więc nie miałbym nic przeciwko oblookania ich w wersji PL.
Avatar użytkownika
Ciastek
 
Posty: 35
Dołączył(a): N paź 24, 2010 8:45 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Aktualności

Postprzez Krelian » So mar 26, 2011 8:33 am

Ja tylko dodam od siebie że pomimo jakoś specjalnie grami się nie interesuję praktycznie w 95% gier które Joe zrecenzował nie grałem (i nie mam zamiaru grać) to przyznam się że z niekłamaną przyjemnością oglądam go na bieżąco. Podziękował za tłumaczenie
Avatar użytkownika
Krelian
 
Posty: 104
Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 7:22 pm

Re: Aktualności

Postprzez Akane » So mar 26, 2011 12:17 pm

Krelian napisał(a):Ja tylko dodam od siebie że pomimo jakoś specjalnie grami się nie interesuję praktycznie w 95% gier które Joe zrecenzował nie grałem (i nie mam zamiaru grać) to przyznam się że z niekłamaną przyjemnością oglądam go na bieżąco.

Mam podobnie ;) Grałam tylko w parę gier omawianych przez Joe, a mimo to z szalonym zainteresowaniem śledzę jego recenzje. Ma on coś takiego w sobie co sprawia, że oglądam go z uśmiechem na twarzy - poza tym ujął mnie niesamowitym dystansem do samego siebie (recenzje gier muzycznych, w których Joe pląsa w rytm muzyki - dodajmy, że dość koślawie ;) - są jednymi z moich ulubionych).
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Aktualności

Postprzez ichabod » So mar 26, 2011 3:29 pm

Ja nie lubię tylko głosu Joe, choć recenzje muszę przyznać są bardzo profesjonalne i gdy chcę faktycznie dowiedzieć się, czy warto w daną grę zagrać, czy nie (jak np. przy okazji Dragon Age 2), to oglądam właśnie Angry Joe Show ;) No i jego występy w Kickassii czy odcinku świątecznym NC były świetne.

(może waro byłoby przenieśc pare postów stąd do tematu o Joe?) ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Aktualności

Postprzez Luklaser » So mar 26, 2011 9:42 pm

Angry Joe ma w sobie właśnie to, że jest zupełnie inny niż reszta zespołu TGWTG. Szczerze mówiąc, recenzje Nostalgia Critica, Linkary, Spoony'ego i Nostalgia Chick tylko w niewielkim stopniu różnią się od siebie. W zasadzie tylko tematyką i running joke'ami. Angry Joe recenzuje w zupełnie oryginalnym otoczeniu i bardzo wyróżnia się wyglądem od reszty zespołu. Ponadto jest bardzo dynamiczny i zna się na rzeczy. Przez większość recenzji widzimy jego, a omawianą grę tylko w kilku ujęciach, a jednak wierzymy, że to co mówi jest prawdą. No i oszczędza nam w ten sposób spoilerów. Wreszcie nie ogranicza się tylko do złych gier (jak Spoony) lub tylko dobrych gier (jak Benzai). Omawia różne gry z każdego punktu widzenia. Gdy coś mu się podoba, mówi o tym w superlatywach, a gdy coś mu się nie podoba, znęca się nad tym. I właśnie za to wszyscy kochamy Angry Joe - jednego z najlepszych recenzentów w całym internecie.
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: Aktualności

Postprzez Akane » N mar 27, 2011 8:33 am

ichabod napisał(a):Ja nie lubię tylko głosu Joe, choć recenzje muszę przyznać są bardzo profesjonalne i gdy chcę faktycznie dowiedzieć się, czy warto w daną grę zagrać, czy nie (jak np. przy okazji Dragon Age 2), to oglądam właśnie Angry Joe Show ;) No i jego występy w Kickassii czy odcinku świątecznym NC były świetne.

Kurczę, a ja autentycznie LUBIĘ go słuchać. Nie drażni mnie barwa jego głosu, zaś za sposób wypowiadania się jestem mu nieziemsko wdzięczna - mówi wyraźnie i względnie powoli, dzięki czemu rozumie mi się go stosunkowo bezboleśnie (a i tłumaczenie, choć pewnie z paroma bykami, też zrobiłam względnie szybko - jeśli policzyć łączny czas siedzenia przy nim).

ichabod napisał(a):(może waro byłoby przenieśc pare postów stąd do tematu o Joe?) ;)

Mówisz i masz :D Słuszna sugestia swoją drogą ;)

Luklaser napisał(a):Omawia różne gry z każdego punktu widzenia. Gdy coś mu się podoba, mówi o tym w superlatywach, a gdy coś mu się nie podoba, znęca się nad tym.

Podoba mi się jeszcze, że stara się być (pomimo swojego nastawienia do danego tytułu) obiektywny. W największej kaszanie próbuje doszukać się jakichkolwiek plusów, zaś w przypadku gier, które ewidentnie uwielbia - stara się znaleźć wady. Jego recenzje rzadko są tylko "czarne" lub "białe" i chyba tylko w "Sonicu" na Kinnecta nie wskazał żadnej zalety.
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Ogólnie o Angry Joe

Postprzez DoubleFace » N maja 15, 2011 4:24 pm

Gdyby przeprowadzono kolejną ankietę, Joe uplasowałby się na drugiej pozycji. Jego recenzje są świetnie skonstruowane, mówi w nich wyraźnie, lubię też fakt, że są długie. No i cholera, niezależnie jaką grę będzie recenzował, czy to FPS, RPG, strategia czy party game, w każdą grę, o której pozytywnie się wyrazi, chcę zagrać.
Avatar użytkownika
DoubleFace
 
Posty: 393
Dołączył(a): Pt gru 03, 2010 10:43 am

Następna strona

Powrót do Angry Joe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron