That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Najnowsze recenzje

Opinie o kobiecym wcieleniu Nostalgia Critica, Lindsay

Re: Ogólnie o Lindsay

Postprzez Kaczor » N lip 10, 2011 1:47 pm

Dla mnie piosenka z Małej syrenki która jest jakoby apoteozą zbieractwa stuffu przez nerdów to pomysł genialny.

PS. Dyskusja powinna być chyba w oddzielnym wątku typu "najnowsze recenzje".
Avatar użytkownika
Kaczor
 
Posty: 356
Dołączył(a): Pn sty 31, 2011 4:55 pm

Re: Ogólnie o Lindsay

Postprzez Akane » N lip 10, 2011 2:36 pm

ichabod napisał(a):Z takim podejściem to można dziełka każdego z recenzentów podsumować w ten sposób. "critic wita się, wstawka z filmu, żart, wstawka z filmu, żart, itd."

Fakt, argument z pupy :D Mogłam to lepiej ująć ;)

ichabod napisał(a):Kwesta tego, co oni wszyscy mówią, a imo Lindsey (przynajmniej w tym odcinku) nawija bardzo ciekawie. No ale pewnie się nie przekonamy nawzajem, więc zostawiam temat ;)

Ej, nie fair! Prawdopodobnie rzeczywiście się wzajemnie nie przekonamy, ale przecież urok dyskusji polega na wymianie poglądów ;)

Wznowiłam oglądanie recenzji, żeby mieć obraz całości. Rzeczywiście kolejne minuty lepsze, ALE... Niektórzy podkreślają, że u Chick jest za dużo "czepiania się dla samego czepiania" i w tej recenzji to się zbytnio nie zmieniło. Fakt, że dziewczyny spróbowały wprowadzić jakąś równowagę, prezentując kontrargumenty i jest to pewien plus, niemniej jednak nie mogłam się wciąż pozbyć wrażenia, że Chick szuka dziury w całym. Odcinek na pewno lepszy od wcześniejszych, oby ten trend się utrzymał.

Generalnie Lindsay życzę jak najlepiej i mam nadzieję, że każdy kolejny epizod będzie bardziej udany od poprzedniego - bo jak czytam komentarze w stylu "Fajnie się ogląda, bo są cycki", to mi się białko w oczach ścina. Chick może zabłysnąć i bez paradowania w bluzeczkach na ramiączkach i naprawdę na to czekam, bo dziewczyna (jak już wspomniałam) potencjał ma i byłoby super, gdyby była oceniana przez pryzmat swojego talentu, a nie ładnej buzi.
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Najnowsze recenzje

Postprzez Kaczor » N lip 10, 2011 2:54 pm

Niektórzy mają z nią problem bo ma czelnosć nie lubić ukochanych przez wielu filmów Disneya (vide komentarze pod tłumaczeniem recki Pocahontas).

Z drugiej strony żelazna logika czasem przeszkadza w cieszeniu się filmem (sam się a tym łapię oglądając np. filmy wojenne w których z lubością wyłapuję anachronizmy i niezgodności historyczne. Nawet podczas seansu jednego z moich ulubionych - "Szerogowca Ryana" zdarza mi się parę razy przewrócić oczami). Sorki za offtop. ;)
Avatar użytkownika
Kaczor
 
Posty: 356
Dołączył(a): Pn sty 31, 2011 4:55 pm

Re: Najnowsze recenzje

Postprzez Michał » N lip 10, 2011 4:43 pm

Mnie się podobało, najlepszy jak dotąd epizod Nostalgii Chick. Ale przyznać muszę, że gdyby nie aparycja głównej recenzentki oraz kompletny brak sentymentu do produkcji Disneya, to pewnie bym sobie darował. Zresztą chyba wszyscy zagorzali zwolennicy Chick muszą przyznać, że gdyby zostawić "to co mówią" ale zastąpić NC mniej urodziwą dziewczyną, to mało kto by te odcinki oglądał.
Avatar użytkownika
Michał
 
Posty: 78
Dołączył(a): N paź 24, 2010 7:50 pm

Re: Najnowsze recenzje

Postprzez Kaczor » N lip 10, 2011 5:12 pm

Nie zgodzę się ;) Spójrz na jej grubawą przyjaciółkę Nellę - jest momentami przezabawna :)
Avatar użytkownika
Kaczor
 
Posty: 356
Dołączył(a): Pn sty 31, 2011 4:55 pm

Re: Najnowsze recenzje

Postprzez Michał » N lip 10, 2011 5:25 pm

Nie wiem czy można to rzeczywiście potraktować jako komplement ;] Przyznać trzeba że taka konwencja, to jest pokazywanie się w recenzjach z czymś na kształt supporting cast, jest domeną Nostalgii Chick.
Avatar użytkownika
Michał
 
Posty: 78
Dołączył(a): N paź 24, 2010 7:50 pm

Re: Ogólnie o Lindsay

Postprzez Luklaser » N lip 10, 2011 5:56 pm

Moim zdaniem, opinie na temat Chick wynikają z mylnego postrzegania jej jako marnej kopii Nostalgia Critica (choć w swoich pierwszych odcinkach faktycznie nią była). Jej recenzje mają inna formę. Niektóre są pochlebne (Les Miserables), inne krytyczne (Mała Syrenka), a inne po prostu refleksyjne (Dreamworks Vs. Disney). Więc jeśli ktoś chce zobaczyć recenzję, przy której można się pośmiać, to niech sobie poogląda Critica, czy Spoony'ego, którzy stawiają na dowcip, a recenzowanie schodzi na dalszy plan. Są jednak tacy recenzenci jak Nostalgii Chick, czy Paw, którzy stawiają na opinię, a w drugiej kolejności na dowcip.

Recenzja "Małej Syrenki" była moim zdaniem ciekawa. Nie poprawiła mi humoru tak jak zakończenie "Les Miserables", ale miło mi się słuchało (no dobra, i patrzyło ;) ) jak Nostalgia Chick sprowadza Małą syrenkę do statycznej szesnastoletniej fangirlki, kolekcjonującej stuff, dostającej to czego chce i mającej dudkowatego ojca. Chyba właśnie najlepsze były przemyślenia NCh na temat Trytona. No i trudno się z jej czepialstwem nie zgodzić.

Akane napisał(a):nie mogłam się wciąż pozbyć wrażenia, że Chick szuka dziury w całym.

No wiesz, jakby Nostalgia Critic tego nie robił. ;)
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: Najnowsze recenzje

Postprzez Akane » N lip 10, 2011 6:15 pm

Ależ pewnie, że Critic też się często czepia kompletnie idiotycznie - gdy z tym przesadza, łapie u mnie krechę ;) Są takie jego recenzje, w których krytyka jest czystą "sztuką dla sztuki" i za tymi nie przepadam, bo oczu do przymykania zaczyna po prostu brakować.

Nie twierdzę, że wszystkie negatywne opinie Chick odnośnie "Małej Syrenki" są wyssane z palca, bo w paru kwestiach ma rację. Zresztą ok, niech będzie, że Chick to taka babska wersja Niekrytego, nie zaś Critica (co to nie recenzuje, tylko wydaje swoje niepochlebne opinie). Na pewno będę śledzić jej kolejne odcinki, ale mam cichą nadzieję, że "zejdzie" już z tego Disneya, bo wytykanie idiotyzmów w filmach dla dzieci jest po prostu nieco nie w porządku (u Critica też mnie to wkurza, żeby nie było nieporozumień). I chwała za, jak to Michał określił, supporting cast, która w recenzji "Syrenki" wprowadzała pewną równowagę.
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Najnowsze recenzje

Postprzez Kaczor » N lip 10, 2011 6:26 pm

A wracając do Syrenki to oryginalna wersja Andersena była mocno dołująca - bardziej by pasowała do Burtona niż Disneya ;)
Avatar użytkownika
Kaczor
 
Posty: 356
Dołączył(a): Pn sty 31, 2011 4:55 pm

Re: Najnowsze recenzje

Postprzez Akane » N lip 10, 2011 6:28 pm

Fakt. Pamiętam zresztą swoje zaskoczenie, gdy obejrzałam finał "Syrenki" według Disneya. Wcześniej widziałam chyba dwie ekranizacje tej historii i obie kończyły się zgodnie z wersją Andersena. A tu taki zonk... ;) Oczywiście jako dziecko byłam zmianą zakończenia zachwycona :P
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nostalgia Chick

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron