That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Brytyjski humor/WLIIA

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Brytyjski humor/WLIIA

Postprzez LukiSacz » N lut 20, 2011 3:22 pm

Witajcie. Chciałbym sprawdzić, czy wśród fanów Douga (do których mam zaszczyt należeć) znajdą się fani charakterystycznego dla brytyjskich komedii humoru oraz amerykańskiego (a wcześniej także brytyjskiego) programu rozrywkowego - Whose Line Is It Anyway.

Jeśli chodzi o mnie, to jestem niemal zakochany w obu tych pozycjach (jeśli mogę to tak nazwać). Brytyjski humor przemawia do mnie od zawsze. Seriale takie jak Czarna Żmija, Allo Allo, Pan wzywał Milordzie czy Hotel Zacisze mógłbym oglądać bez końca. Prowadzę nawet małe forum o brytyjskich serialach w którym można m.in. obejrzeć odcinki online.
Co do WLIIA, to wróciłem do tego programu dość niedawno. Wcześniej znałem go jedynie z urywków umieszczanych na milanosie, jednak po trafieniu na polską stronę fanów tego programu, zacząłem oglądać pełne odcinki. Jak dla mnie program jest znakomity, jednak gdybym miał wybierać pomiędzy nim, a brytyjskim humorem - wybrałbym brytyjski humor.

A jakie jest Wasze zdanie?
Avatar użytkownika
LukiSacz
 
Posty: 26
Dołączył(a): N lut 20, 2011 3:10 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brytyjski humor/WLIIA

Postprzez Akane » N lut 20, 2011 3:38 pm

Brytyjski humor nie zawsze do mnie trafia, natomiast "Whose Line" uwielbiam szalenie i chyba już gdzieś na forum parę osób wyraziło zachwyt tą produkcją :) Obejrzałam wszystkie 10 sezonów wersji USA (oryginalnej niestety nie dałam rady, prowadzący kompletnie mi "nie leżał" i moim zdaniem Amerykanie sporo zyskali dzięki Drew, który został gospodarzem "WLIIA").
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Brytyjski humor/WLIIA

Postprzez Srat » N lut 20, 2011 3:40 pm

Z brytyjskiego humoru, to tylko Monty Python do mnie dociera. Zacisze też było niezłe, ale do tego głównie przyczyniła się ma miłość do Cleesa. A, no i Jaś Fasola.

Co do WLIIA - brytyjska wersja do mnie nie trafia, ale amerykańska - jak najbardziej. Uwielbiam ten program i oglądam sobie dwa odcinki dziennie, żeby popatrzeć w jaki sposób Colin i inni mnie rozśmieszą ^^.
"I like it!"
Avatar użytkownika
Srat
 
Posty: 193
Dołączył(a): N paź 24, 2010 8:17 pm

Re: Brytyjski humor/WLIIA

Postprzez LukiSacz » N lut 20, 2011 3:42 pm

Mam jeszcze małą ciekawostkę. Zapewne osoby które znają WLIIA kojarzą zabawę "Dubbing filmu zagranicznego". Poniżej daję link do urywku wersji UK z językiem polskim :)

http://www.youtube.com/watch?v=dWZXJL3SAXE
Avatar użytkownika
LukiSacz
 
Posty: 26
Dołączył(a): N lut 20, 2011 3:10 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brytyjski humor/WLIIA

Postprzez amek » N lut 20, 2011 5:58 pm

Przyznaję sie - tak, oglądam "hus lajn is it enyłej" ale wersję amerykańską
Z humoru brytyjskiego przemawia do mnie tylko Jaś Fasola (Mr. Bean) oraz Rayan i Colin (Colin chyba urodził się już bez włosów ;D)
Akcelerator Akcyzy 1590
Well. I was on my way to this gay gypsy bar mitzvah for the disabled, when I suddenly thought, "Gosh. The Third Reich's a bit rubbish. I think I'll kill the Führer." Who's with me?
Avatar użytkownika
amek
 
Posty: 228
Dołączył(a): Wt paź 26, 2010 8:24 pm

Re: Brytyjski humor/WLIIA

Postprzez speiderman » N lut 20, 2011 6:46 pm

Spotkałem się kiedyś krótko z tym programem, ale nie widziałem go zbyt dużo, a z tego co wcześniej słyszałem, sporo tracę ;) . Będę się musiał z tym później zapoznać.

A humor brytyjski ogólnie lubię, choć nie wszystko do mnie trafia. Lubię klasyki, czyli Monty Python, Jaś Fasola, Benny Hill. Ostatnio z kolei oglądałem kilka skeczy i piosenek z Hugh Lauriem. W występach est naprawdę świetny i chyba zacznę oglądać Czarną Żmię, bo też sporo dobrego słyszałem.
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Brytyjski humor/WLIIA

Postprzez Weil Deshalb » N lut 20, 2011 6:58 pm

Ciekawostka: syn Colina, Luke, umieszcza filmiki na TGWTG (jako Film Conscience).

A tak w ogóle to witam wszystkich.
Curses upon you, Thomas Construction! Humanity will remember you as another Judas, if we aren’t all destroyed!
Weil Deshalb
 
Posty: 46
Dołączył(a): N lut 20, 2011 6:55 pm

Re: Brytyjski humor/WLIIA

Postprzez ichabod » Pn lut 21, 2011 3:10 am

Również polecam Czarną Żmiję, ale bez serii pierwszej, która jest fatalna. Trzy pozostałe wchodzą jak woda ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Brytyjski humor/WLIIA

Postprzez Ziencio » Pn maja 07, 2012 8:35 pm

Brytyjski humor zawsze spoko, od klasyków typu Monty Python, Allo, Allo, Rowan Atkinson(Czarna Żmija, Cienka Niebieska Linia, Jaś Fasola), Rik Mayall i Ade Edmondson(Young Ones, Bottom, Dangerous Brothers, Filthy, Rich & Catflap oraz solo Rik - New Statesman czy występy gościnne w Czarnej Żmiji - Lord Łonogrzmot :D ), przez weteranów z lat '90 np. Steve Coogan(I'm Alan Partridge, rola Tony'ego Wilsona w 24 Hour Party People), Chris Morris(Jam, Brass Eye, The Day Today wspólnie z Cooganem), Red Dwarf, aż po nowych jak Liga Dżentelmenów a.k.a. Pcin Dolny, Mała Brytania i inne rzeczy.
Z tych niewymienionych przez innych serdecznie polecam Bottom - Beavis & Butthead w wersji rzeczywistej można powiedzieć, zapodam dwoma odc. na zachętę:
Bottom's Out
Gas
Jam - najbardziej chory wytwór z Wielkiej Brytanii, ostry czarny humor zmieszany z surrealizmem a nawet horrorem i ze szczyptą ambientowej muzyki, tylko jeden sezon wyprodukowano, a szkoda, polecam wersję remixową programu(Jaaaaam) na dobranoc, strach przed spaniem zapewniony, dwa skecze na zajawkę:
O pogrzebie
O zemście
Dangerous Brothers - anarchistyczny humor na całego, w jednym skeczu prawie doszłoby do spalenia jednego z komików:
Danger Vision(tu jest autentyczne przeszkodzenie w skeczu Lauriego i Fry'a)
World of Danger
Co do pierwszego sezonu Czarnej Żmiji - u mnie jest na ostatnim miejscu, co nie oznacza, że uważam za cienki, oczywiście są tu akcenty al'a Jaś Fasola z głównym bohaterem, i Baldrick jest mądrzejszy od Blackaddera, ale nadal się jaram, m.in. epickość, nawiązanie do średniowiecza, czy w jednym odc. Makbeta.
Avatar użytkownika
Ziencio
 
Posty: 11
Dołączył(a): Śr maja 02, 2012 12:21 am
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 10 gości

cron