That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Skąd się wziął wasz nick ?

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Re: Skąd się wziął wasz nick ?

Postprzez Yeshu » Pn kwi 25, 2011 1:25 pm

Cóż mój nick wziął się z połączenia mojej wiary i gier konsolowych.

Otóż jest sobie taka seria gier Xenosaga ( osobiście polecam ) i jest w niej postać imieniem Yeshua a imie to jest poprawną fonetycznie wersją hebrajskiego imienia Jezusa z Nazaretu. Wydawało mi się to fajne i nawet takie "mistyczne". Więc przez pewien czas podpisywałem się wszędzie jako Yeshua, ale ludzie wypominali mi ciągle, że to imię postaci z gry i jak się okazało 3/4 internetu ma takiego nicka, więc skróciłem go do Yeshu.

Nawiasem mówiąc oto inne moje nicki jakich użuwałem w sieci:
- EhoX
- Hash
- Ehorem
- Yeshuash
- skala
- Anglik
- You have so little to offer.
- I HAD an offer in mind.
~Death, Darksiders 2
Avatar użytkownika
Yeshu
 
Posty: 552
Dołączył(a): N mar 27, 2011 3:47 pm
Lokalizacja: Warka

Re: Skąd się wziął wasz nick ?

Postprzez Nifel » Pn maja 02, 2011 9:56 pm

Mój nick jest bardzo stary, pochodzi z czasów przedinternetowych i jego pełna forma brzmi Nifelinord [zbitek słów nifel i nord - mgły na północy]. Nadał mi go brat, z którym wspólnie interesowaliśmy się Skandynawią [i jej mitologią] - w wierzeniach wikingów Nifelheim było... czymś w rodzaju piekła, co ciekawe, zupełnie zimnego. :'D A że lubię zimę - i od dobrych dziesięciu lat jestem fanką Theriona, którego jeden utwór na mojej ulubionej płycie [ukazała się w Polsce w tym samym czasie] poświęcony jest właśnie Nifelheim - to brat zaczął mnie tak nazywać i stopniowo ta ksywka do mnie przylgnęła.

Do internetu wprowadziłam go na początku 2009 roku, kiedy rejestrowałam się na forum o mojej ukochanej [obecnie] webmandze. Miałam potrzebę porzucenia kilku innych, którymi dotychczas posługiwałam się w sieci, a ten był najstarszy, najbardziej do mnie przyrosnął... I chyba po prostu lubię jego brzmienie. ^^
Avatar użytkownika
Nifel
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pn maja 02, 2011 7:10 pm
Lokalizacja: Żywiec

Re: Skąd się wziął wasz nick ?

Postprzez Kajanka » N maja 15, 2011 10:53 pm

A ja po prostu nazywam się Kaja (choć w dowodzie mam inaczej^^'). Młodszy brat mówi na mnie "Kajetan", "Kajence", "Kajko", "Kain", "Kajanka" itp i jakoś ta "Kajanka" przypadła mi do gustu.

Najczęściej w necie jestem pod nickiem "szarosen" (tak, z małej litery - po prostu od słów "szary sen", na przekór wrzechobecnym angielskim/japońskim nickom chciałam coś polskiego).

Mój stary nick z czasów gimnazjalno-licealnych to "Azure Neris" ("Neris" to była moja postać w RPG, a "Azure" przyjaciółka dodała). Albo "AzuNe"/"Azu".

No, trochę tych nicków się uzbierało... : P
Ostatnio edytowano N cze 05, 2011 2:28 pm przez Kajanka, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

[ blog ] [ deviantart ] [ youtube ]
Avatar użytkownika
Kajanka
 
Posty: 338
Dołączył(a): N paź 24, 2010 7:36 pm
Lokalizacja: Gdynia :)

Re: Skąd się wziął wasz nick ?

Postprzez ichabod » N maja 15, 2011 10:55 pm

ichabod, bo Ichabod Crane nazywał się główny bohater filmy Sleepy Hollow Tima Burtona ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Skąd się wziął wasz nick ?

Postprzez MrSniffles69 » Pn maja 16, 2011 11:36 am

Czemu MrSniffles69 no to tak:

Mr to wiadomo x]
Sniffles - postać z happy tree friends
69 - czytane od tyłu dadzą mój rocznik

Wole jednak , by ludzie do mnie pisali, po prostu Sniffles, albo Byaku x]
Avatar użytkownika
MrSniffles69
 
Posty: 118
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:23 pm

Re: Skąd się wziął wasz nick ?

Postprzez Nibi no Nekomata » Pn maja 16, 2011 3:56 pm

mój nick pochodzi z czasów, kiedy byłam wielką fanką m&a, i wszystkiego, co związane z Japonią. w mitologii japońskiej tym mianem określa się kota, najczęściej czarnego, o dwóch ogonach (nibi - dwa ogony, nekomata - kot (rozwidlony jak) widelec), chodzącego na tylnych łapach i posiadającego moc nekromancji.
Träumen und Gedichte schreiben oder reiten mit dem Wind... Niemand versteht mich so wie du!
~~
- Zaczynamy trochę myśleć? (...)
- Ja zaczynam myśleć. Ty jesteś tylko animowanym objawem schizofrenii.
Avatar użytkownika
Nibi no Nekomata
 
Posty: 104
Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 5:10 pm
Lokalizacja: tu żyją smoki

Re: Skąd się wziął wasz nick ?

Postprzez Magrat » Pn maja 16, 2011 7:09 pm

Pochodzenie mojego nicka jest skomplikowane niczym konstrukcja cepa. Ot, jako wielkiej fance Terry'ego Pratchetta po prostu nie wypadało mi nie zapożyczyć imienia od postaci z jego książek. Padło na czarownicę Magrat Garlic z serii o Trzech Wiedźmach.
Shut up, Nappa!
Avatar użytkownika
Magrat
 
Posty: 89
Dołączył(a): Pt gru 24, 2010 8:00 pm

Re: Skąd się wziął wasz nick ?

Postprzez Tańczący z worami » Wt maja 17, 2011 8:21 pm

Mój nick wziął się natomiast z tego, gdy w weekend wraz z tata rozładowywaliśmy worki z ziemniakami. Worek ten był dość ciężki nie powiem, to obracał mnie na różne strony, pomyślałem o tym aby stworzyc nick 'Tańczący z worami' oczywiscie ziemniaków nie mylić z przyrodzeniem piszcie co o tym nicku myślicie pozdro:D








Z uszanowaniem PEr Szakal
Ostatnio edytowano Wt maja 17, 2011 8:24 pm przez Tańczący z worami, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Tańczący z worami
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt maja 17, 2011 3:53 pm
Lokalizacja: Piaszno-Tuchomie

Re: Skąd się wziął wasz nick ?

Postprzez Boniek » Wt maja 17, 2011 8:22 pm

OMG, aleś wymyślił :mrgreen:
Avatar użytkownika
Boniek
 
Posty: 250
Dołączył(a): Cz maja 05, 2011 12:19 pm
Lokalizacja: Bytów

Re: Skąd się wziął wasz nick ?

Postprzez Ness » N cze 05, 2011 12:18 pm

Ness - od imienia głównego bohatera jednej z najwybitniejszych gier eva czyli EarthBound.
Avatar użytkownika
Ness
 
Posty: 61
Dołączył(a): Pt lut 11, 2011 3:05 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 97 gości

cron