That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Jakie YT jest złe ;)

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Re: Jakie YT jest złe ;)

Postprzez Magrat » So sty 04, 2014 4:31 pm

A właśnie, tak się składa, że ze wszystkich portali społecznościowych jestem kompletna noga, owszem, mam konto na fejsie, ale go nie używam bo nie wiem nawet jak, a swojego "konta" na Google+ nigdy chyba na oczy nie widziałam. Interakcję powyższego z You Tubem odczułam tylko poprzez burdel w komentarzach i to, że co chwile strona nagabywała mnie pytaniem czy zechciałabym zmienić swojego nicka na imię i nazwisko (nie, nie chcę, wara od mojego konta wy sępy jedne). Więc pytam was - nieco bardziej ze sprawą obeznanych - jak to się ma dla was, osób społecznościowo aktywnych?
Shut up, Nappa!
Avatar użytkownika
Magrat
 
Posty: 89
Dołączył(a): Pt gru 24, 2010 8:00 pm

Re: Jakie YT jest złe ;)

Postprzez Puty » N sty 05, 2014 12:13 am

Najpierw miałem konto na yt. Puty99. Po fuzji oba moje konta, czyli ytowe Puty99 i googlowe Puty współgrały, tzn. z poziomu każdego z nich mogłem wysyłać filmy i komentarze na jeden wspólny kanał. Zacząłem więc wrzucać z googlowego, bo to "99" zawsze mnie irytowało, a nie wiem czy na YT mógłbym zmienić nazwę na moje inne alter ego: PutyChuj. Kilka dni temu, gdy chciałem przesłać film ze starego nicka, po zalogowaniu się ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem "Załóż swój kanał, by móc przesyłać filmy" czy coś w tym stylu, a i dostępu do swych wszystkich klipów już z niego nie mam @___@.
Avatar użytkownika
Puty
 
Posty: 607
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 12:36 am
Lokalizacja: Strzelno

Re: Jakie YT jest złe ;)

Postprzez ichabod » N sty 05, 2014 12:38 am

No ja miałem G+ założone już wcześniej (bo chciałem zobaczyć co to), na youtube konto lstelmach89 od całkiem dawna. Długo YT mi oferował zmianę na imię i nazwisko, co mi do końca nie pasowało, aż któregoś dnia zaproponował połączenie konta z G+ jeszcze raz, ale wówczas mógłbym ustawić sobie taką nazwę jaką chcę, a G+ stworzy coś w stylu facebookowego fanpage dla kanału YT. No i się zgodziłem, bo to wypas opcja - strona dla kanału i tak mi się przyda jako kolejny kanał interakcji, wreszcie mogłem zmienić nazwę kanału na bardziej odpowiednią, a i z YT mogę sobie korzystać pod pseudonimem a nie imieniem i nazwiskiem. Do tego niedawno zintegrowali komentarze, co jest w ogóle zajebiste z powodów, o których pisałem wyżej. Ogólnie wszystko przebiegło sprawnie i bezboleśnie - a co najważniejsze, skorzystałem na tych zmianach jako twórca ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Jakie YT jest złe ;)

Postprzez ichabod » Śr sty 08, 2014 8:31 pm

Czytałem właśnie, że YT zaczął inaczej zliczać wyświetlenia filmów - teraz, żeby wyświetlenie się "liczyło", trzeba obejrzeć minimum 50% filmu. Słyszał ktoś coś o tym? Jeśli to prawda, to bardzo fajna zmiana :)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Jakie YT jest złe ;)

Postprzez speiderman » Śr sty 08, 2014 10:27 pm

Magrat napisał(a):Więc pytam was - nieco bardziej ze sprawą obeznanych - jak to się ma dla was, osób społecznościowo aktywnych?

Szczerze mówiąc, odkąd wszystko przeszło na Google+, przestało się mnie pytać o zmianę imienia. Póki co, wciąż na to nie wchodzę, a jak już wejdę, to się gubię. Pewnie, gdybym posiedział tam trochę dłużej, to pewnie bym nauczył się po tym poruszać perfekt, ale zwyczajnie mnie do tego nie ciągnie i ograniczam się tylko do udostępniania przez YT.

ichabod napisał(a):Czytałem właśnie, że YT zaczął inaczej zliczać wyświetlenia filmów - teraz, żeby wyświetlenie się "liczyło", trzeba obejrzeć minimum 50% filmu. Słyszał ktoś coś o tym? Jeśli to prawda, to bardzo fajna zmiana :)

Nie słyszałem, ale to bym pochwalił. Wielokrotnie zastanawiałem się ile osób naprawdę to wszystko widziało. Choć w sumie... licznik oglądalności spadnie, więc zyski niektórych osób też?
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jakie YT jest złe ;)

Postprzez ichabod » Śr sty 08, 2014 10:51 pm

Zysk generowany na przypadkowych kliknięciach, dodajmy ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Jakie YT jest złe ;)

Postprzez Luklaser » Śr sty 08, 2014 10:54 pm

A co z wykresem "utrzymania uwagi odbiorców"? Też będzie brał pod uwagę tylko tych, którzy obejrzeli przynajmniej 50% filmu?
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: Jakie YT jest złe ;)

Postprzez ichabod » Śr sty 08, 2014 11:56 pm

A to ma coś wspólnego z powyższym? Zostanie bez zmian pewnie
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Jakie YT jest złe ;)

Postprzez Akane » So sty 11, 2014 10:41 am

Nowe liczenie ma sens, żeby jeszcze tak Google poprawiło Google Analytics, bo tam w "odwiedzinach" jest totalny burdel... :roll: Wchodzisz na stronę, z zapałem czytasz treści na głównej (bo jest tam sporo fajnego contentu), wychodzisz - dla Google tych odwiedzin nie było, ponieważ nie wykonałeś w serwisie żadnej akcji typu przejście na podstronę ;>

Ale wracając do YT - jedyne, co mi na chwilę obecną jeszcze przeszkadza, to te lagi w liczeniu statystyk. Nie wiem czy to norma, ale zwykle takie dane jak wyświetlenia danego filmu, skuteczność reklam, aktywność widzów etc. mam prezentowane z trzydniowym opóźnieniem.
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Jakie YT jest złe ;)

Postprzez AnnKowal12 » Cz wrz 18, 2014 10:51 am

Jest złe, a znasz lepszy portaal?:D
AnnKowal12
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt wrz 09, 2014 1:13 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron