That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Niekryty Krytyk

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez Krelian » Cz sty 13, 2011 11:26 am

No ale to już prędzej wina wyznawców NK niż jego samego. Chociaż może żeby uniknąć w przyszłości takich wtop to może gdzieś ogólnie mogłaby się pojawić takowa informacja.
Avatar użytkownika
Krelian
 
Posty: 104
Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 7:22 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez Kajanka » Pn sty 24, 2011 6:51 pm

Dawno się na forum nie wypowiadałam, ale tym razem po prostu muszę. Nie mogę się nadziwić, co tu wypisujecie. Niekryty jest kreatywny, tworzy coś, przynajmniej się stara. W dzisiejszych czasach, kiedy młodzież tylko siedzi na demotywatorach i facebooku, przejawy kreatywności i twórczości powinno się cenić! Krytyk inspiruje się recenzentami, ale jednocześnie ma przecież całkowicie odrębny styl. Nagrania Critica są profesjonalne, robi to od lat, w dodatku zawodowo, ma do dyspozycji pomagających mu ludzi. Krytyk robi to samodzielnie, po amatorsku. Nagrał reklamę banku i wygrał pierwsze miejsce, co raczej świadczy o jego pomysłowości i jakimś talencie aktorskim, nie? Ja tam myślę, że trzeba cenić takich ludzi, a nie mieszać z błotem, a już na pewno nie porównywać do profesjonalistów jak Critic. Tym bardziej, że to Krytyk jest "nasz", bo z Polski - chyba fajnie, że mamy kogoś takiego u siebie. Dla mnie polski humor Krytyka jest bliższy niż amerykański styl Critica. Critic jest mistrzem, z tym się zgodzę (inaczej nie rejestrowałabym się na tym forum :P), ale czy to znaczy, że nikt nie może się na nim wzorować, bo nie ma prawa, poza tym nie wyjdzie mu to tak profesjonalnie?

Nie każę nikomu Krytyka wielbić (każdy ma swoje poczucie humoru i dobrze), ale trochę obraża mnie nazywanie jego fanów durnymi dziećmi neo. :/ A szczytem braku szacunku dla kreatywnego, młodego człowieka jest: Swoją drogą, ciekawe, jak zareagowałby Doug, gdyby pokazano mu NK i ciekawe, czy poświęciłby mu jakiś skecz, coś w stylu "The Tommy Wiseau Show"...
Obrazek

[ blog ] [ deviantart ] [ youtube ]
Avatar użytkownika
Kajanka
 
Posty: 338
Dołączył(a): N paź 24, 2010 7:36 pm
Lokalizacja: Gdynia :)

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez Akane » Wt sty 25, 2011 8:22 am

Kajanka napisał(a):czy to znaczy, że nikt nie może się na nim wzorować, bo nie ma prawa, poza tym nie wyjdzie mu to tak profesjonalnie?

Absolutnie nie o to chodzi. Chodzi o jawne przyznanie się do swoich inspiracji, pokazanie "O, to jest koleś, na którym się wzoruję". U NK przez długi czas tego nie było, tak jakby starał się dać do zrozumienia swoim widzom "Odkryłem recenzje filmów robione w śmiesznym stylu". Z tego względu baty zbiera Critic, wyzywany od "podrób", "niedociągniętych wersji NK", że o zwyczajnym ubliżaniu mu nie będę wspominała.

Kajanka napisał(a):Nie każę nikomu Krytyka wielbić (każdy ma swoje poczucie humoru i dobrze)

Właśnie o to poczucie humoru wielu osobom chodzi. Nie jadę po NK, bo nie widzę sensu - nie to ładne, co ładne, tylko to, co się komu podoba. Do mnie facet nie trafia, jego żarty są w większości żenujące (NC też się trafiają gorsze recenzje, w których błyskotliwość zdycha, a jej miejsce zajmuje obsceniczność mająca wywoływać salwy śmiechu - u mnie wywołuje ona niesmak, no ale o gustach się nie dyskutuje). Co do kreatywności - niewątpliwie NK jakąś posiada, inaczej nie byłby tak namiętnie przez tysiące ludzi oglądany. Ale dlaczego nie zrobił czegoś całkiem po swojemu? Oglądając kadry jednych z nowszych recenzji miałam wrażenie, że ktoś zrobił screenshot z jednego z filmików NC i na miejsce Douga wstawił Niekrytego. Te same ujęcia, takie samo oświetlenie - nawet kolor ścian. Stąd np. moje zarzuty o kopiowanie i powtarzalność. Pół biedy, gdyby sam swoich fanów kierował do źródła swojej inspiracji i śmiał się, że jest polskim NC. Ale tego nie robi. Czemu? Na myśl mi się nasuwa, że z obawy przed reakcją jego wielbicieli, wśród których wielu uznałoby pewnie, że NC jest lepszy. Mogę się oczywiście mylić, całe moje gadanie to wyłącznie efekt moich własnych rozważań i subiektywnych ocen. Jak już kiedyś pisałam, do NK trudno mieć pretensje o nienawiść jego fanów do Critica, a w sumie głównie ta nienawiść sprawia, że mi się białko w oczach ścina. Niekryty jako taki ani mnie grzeje, ani ziębi.
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez Cirzpibog Starhemberg » Wt sty 25, 2011 5:01 pm

A szczytem braku szacunku dla kreatywnego, młodego człowieka jest: Swoją drogą, ciekawe, jak zareagowałby Doug, gdyby pokazano mu NK i ciekawe, czy poświęciłby mu jakiś skecz, coś w stylu "The Tommy Wiseau Show"...


O, do mnie pijesz. Już staram się wybronić.
Nikt tu nie miesza z błotem Niekrytego jako człowieka. My tu tylko stwierdzamy, że jego radosna twórczość jest, delikatnie mówiąc, taka sobie, w dodatku widać w niej inspirację, o której sam autor (zdaniem niektórych, akurat to mnie u niego aż tak nie boli) nie wspomina wystarczająco dobitnie.

Niekryty jest kreatywny, tworzy coś, przynajmniej się stara. W dzisiejszych czasach, kiedy młodzież tylko siedzi na demotywatorach i facebooku, przejawy kreatywności i twórczości powinno się cenić!


I tu mnie Twój post trochę dotknął. Sam do tej "dzisiejszej młodzieży" należę i muszę stwierdzić, że to, o czym mówisz - "siedzenie na demotywatorach i facebooku" - to duże i bardzo krzywdzące uogólnienie. W samej mojej szkole jestem w stanie Ci znaleźć kilkadziesiąt lub nawet więcej naprawdę uzdolnionych osób.
I czy fakt, że facet jest kreatywny, zabrania nam go krytykować? Nie! Wręcz przeciwnie, mamy prawo jego twórczość oceniać, mówić, co nam się nie podoba. Jak dotąd nie widziałem tu, żeby ktoś stwierdził, że "NK jezd goopi" i tyle - nawet ja postarałem się wysnuć w miarę konkretne zarzuty.
Zresztą NK nie jest aż taki młody, ma dwadzieścia sześć lat, raptem 2 lata mniej niż NC.

Tym bardziej, że to Krytyk jest "nasz", bo z Polski - chyba fajnie, że mamy kogoś takiego u siebie.

No przepraszam, ale czy to, że jest z Polski, ma jakoś zmienić naszą ocenę jego twórczości?

EDIT: Aj, moja wina - wydawało mi się, że Doug urodził się w osiemdziesiątym drugim :D
Ostatnio edytowano Wt sty 25, 2011 5:55 pm przez Cirzpibog Starhemberg, łącznie edytowano 1 raz
Cirzpibog Starhemberg
 
Posty: 19
Dołączył(a): So lis 27, 2010 6:12 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez Akane » Wt sty 25, 2011 5:38 pm

Cirzpibog Starhemberg napisał(a):widać w niej inspirację, o której sam autor (zdaniem niektórych, akurat to mnie u niego aż tak nie boli) nie wspomina wystarczająco dobitnie.

Może ja od razu wytłumaczę, dlaczego mnie boli ;) Otóż brak owego wspominania odbiera nam, jednostkom mieszanym z błotem przy okazji tłumaczenia "tego idioty NC", argumenty. O ileż piękniej (i łatwiej!) byłoby napisać "Słuchajcie, koleś któremu ubliżacie jest inspiracją Waszego idola, o czym sam idol pisze na swoim kanale". A tak możemy tylko tłumaczyć, prosić o złagodzenie tonu wypowiedzi - jak grochem o ścianę, bo "Niekryty był pierwszy, najlepszy itp. itd". Gdy sytuacja powtarza się enty raz, ręce opadają. I tylko stąd bierze się u mnie pewien rodzaj żalu do Niekrytego.

Cirzpibog Starhemberg napisał(a):Zresztą NK nie jest aż taki młody, ma dwadzieścia sześć lat, raptem 2 lata mniej niż NC.

NC niedawno stuknęło 29 ;)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez Buhen » Śr sty 26, 2011 8:27 am

Dobrze wiedzieć, że nie mogę nie szanować niekrytego, bo jest niby kreatywny i genetycznie polski. Pomysły może miał na początku istnienia tego show, teraz jego filmiki są wręcz bolesne w oglądaniu. W ogóle gdzie jest ta kreatywność w kompletnym zerżnięciu postaci NC i dorobienia do tego własnych, fatalnych żartów?
Buhen
 
Posty: 4
Dołączył(a): N paź 24, 2010 9:40 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez Luklaser » Śr sty 26, 2011 5:27 pm

Rozumiem, że Nostalgia Critic był inspiracją dla Niekrytego Krytyka, ale trudno mówić o "wzorowaniu się", czy nawet "podobnym stylu". To są dwa różne style żartów. Na samym kanale NK, można przeczytać:

Przemyślenia Niekrytego Krytyka to lekkostrawny program rozrywkowy, leczący nostalgię za filmami oraz programami telewizyjnymi z lat 80' i 90'. Górnolotne żarty, błyskotliwe riposty, głębokie metafory i przystojny prowadzący - tego tutaj nie ma. Jest za to radosne pajacowanie i powykrzywiana twarz Niekrytego Krytyka. Uwaga! Oglądanie PNK grozi trwałą demoralizacją oraz nagłym spadkiem wydajności intelektualnej.”


Tak więc, Niekryty Krytyk sam przyznaje, że jego żarty nie mają drugiego dna, ani ambitnej treści, co jest wręcz przeciwieństwem Nostalgia Critica.

Recenzje Critica to subiektywna zabawna ocena nostalgicznych filmów, a recenzje Krytyka to seria starych betonów z losowymi fragmentami filmów w tle. NK wzoruje się bardziej na Wojewódzkim, niż na Criticu. Mnie osobiście taki humor nie kręci.

Muszę jednak przyznać, że za jedno Niekryty Krytyk ma u mnie dużego plusa. To właśnie dzięki przekierowaniu z jego recenzji odkryłem Nostalgię! ;)
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez speiderman » Pt lut 04, 2011 4:52 pm

Kreatywności bym mu nie odmówił, prędzej pewnego braku oryginalności. Tymczasem wystartowała jego strona internetowa (gdzie w "O mnie" pisze kto był dla niego inspiracją). Jest też nowy odcinek, gdzie ogląda stary dokument "Skąd się biorą dzieci?". Strasznie durne, ale raz, że sporo fajnych żartów, a dwa, od treści zawartych w tym filmie można się złapać za głowę: http://niekrytykrytyk.com/

PS. Dziwne. Obejrzałem spokojnie ten film, a tu nagle strona zniknęła. Sprawdźcie w razie czego później.
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez DoubleFace » Pt lut 04, 2011 7:17 pm

Layout strony. Coś mi tu śmierdzi plagiatem...
Avatar użytkownika
DoubleFace
 
Posty: 393
Dołączył(a): Pt gru 03, 2010 10:43 am

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez Akane » N lut 06, 2011 5:14 pm

Hmmm, plagiatem? Czego? Bo jakoś nic mi się nie kojarzy z tym layoutem :)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 8 gości

cron