That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Niekryty Krytyk

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez roofix » Śr wrz 19, 2012 10:44 pm

http://www.youtube.com/watch?v=jy1Uvp719Uc
Widać dosyć spokorniał po tym, jak mu się oberwało za "Boba". Parę razy się uśmiechnąłem.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez DoubleFace » Śr wrz 19, 2012 11:26 pm

Ja za to po minucie wyłączyłem i obejrzałem materiał źródłowy.
Avatar użytkownika
DoubleFace
 
Posty: 393
Dołączył(a): Pt gru 03, 2010 10:43 am

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez roofix » Cz wrz 20, 2012 12:16 am

No i?
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez mietczynski » Cz wrz 20, 2012 2:03 am

Przyznam, że też mi się ten odcinek całkiem nieźle oglądało.
Pointed stick? Oh, oh, oh. We want to learn how to defend ourselves against pointed sticks, do we? Getting all high and mighty, eh? Fresh fruit not good enough for you eh?
Avatar użytkownika
mietczynski
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 236
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 1:41 am

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez ichabod » Cz wrz 20, 2012 8:33 am

No i?
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez bonrel » Cz wrz 20, 2012 11:52 am

MacG napisał(a):Co do samego Niekrytego natomiast to fakt faktem oglądam jego kolejne filmiki, ale tendencję spadkową zauważam i boleję...


Właśnie, cieszę się, że ktoś ma taką samą opinie jak ja, bo moi znajomi są zapatrzeni w Niekrytego jak w obrazek. Ogólnie gościu ma potencjał, ale na początku więcej z jego tekstów mnie śmieszyło. Teraz już prawie tego nie oglądam.
born to die
Avatar użytkownika
bonrel
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr wrz 19, 2012 12:32 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez Gaido » Pt wrz 21, 2012 6:51 pm

Musze moi przyjaciele przyznać, że nowy odcinek "Ray William Maciej Frączyk mi się podobał, serio xD
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez roofix » So wrz 29, 2012 1:09 am

Jako specjalista od Niekrytego wrzucam kolejną nowinkę: http://www.youtube.com/watch?v=saTEVDh4 ... r_embedded
Pobawmy się w krytykę krytyka Niekrytego Krytyka :D
Autor filmiku nie wyjaśnia fenomenu Krytyka, stosując banalne ogólniki. Wyraźnie pokazuje, że nie zna jego historii, wymieniając popularne teksty z jego "drugiego" okresu, gdy stał się idolem gimnazjalistów, a poziom humoru spadł na dobre. A gdzie teksty znane z recenzji Misia Uszatka, Rumcajsa, Pana Kleksa, czy Jak jeść zupę? Dodajmy, że autor zachwyca się poziomem tekstów Douga, co raczej daje efekt inny, niż oczekiwał.
Poważniejszym zarzutem wobec naszego krytyka jest fakt, że wyraźnie faworyzuje Nostalgia Critica, choć na dobrą sprawę w tym, co robią są coraz bardziej do siebie podobni (rutyna?). W sumie chodzi o to samo - wrzaski, udawane wybuchy złości, żarty (posiadające mniej, lub więcej inwencji) Zarzuca Niekrytemu to samo, o co można się właściwie przyczepić do jego zamorskiego pierwowzoru.
Tak samo uderza w fandom, gdyż jak wiadomo, każdy idol taki gromadzi, a właściwie jego poziom i zachowanie. Cóż, to samo działa skierowane w stronę jak najbardziej fandomu NC. Fani Niekrytego kupują koszulki z jego sklepu internetowego, fani NC kupują filmy przez niego robione i inne gadżety, itp.
Na koniec - w komentarzach do mirrora nagrania można się dowiedzieć, że nasz krytyk wręcz zżyna pomysł i styl nagrania od Zero Punctuation. Ironio jesteś wielka!
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez Akane » So wrz 29, 2012 7:14 am

Jako osoba kompletnie pozbawiona możliwości obiektywnego spojrzenia na kwestię NC vs NK, nie powinnam się właściwie wypowiadać... Ale co tam ;P
Filmik mi się podobał, bo dla mnie uderzył w sedno. Mało mnie obchodzi, że kiedyś NK był (podobno) zabawny i rozśmieszał do rozpuku ludzi jakąś zupą czy czymkolwiek innym. Mnie nie podobają się jego filmiki, większości nie byłam w stanie obejrzeć w całości i w sumie dawno przestałam już czynić w tym kierunku jakiekolwiek starania. Szkoda życia. Rzecz w tym, że NK nie prezentuje od dłuższego czasu jakiegokolwiek sensownego poziomu, co często zauważają jego fani na tym forum, rozczarowani spadkiem formy.
NC zaś... no nie, on jednak potrafił mnie rozśmieszyć, rzucić błyskotliwy żart i wytknąć omawianej produkcji jej faktyczne wady (nie na zasadzie dorabiania do każdego filmu ideologii pedofilsko-żulersko-seksistowskiej).

Argument, że "ojej, obaj trzepią na tym kasę!" - tak, niewątpliwie. Tyle, że NC jednak zauważył moment, w którym należałoby skończyć serię, bo się wypaliła. A NK? Nie sądzę, by prędko zrezygnował z zachęcania swoich fanów do kupowania koszulek, kubków czy czego on tam nie oferuje. Swoją drogą zabawne, że Doug chyba tylko raz wspomniał o Channel Awesome Store, tuż po jego otwarciu (poinformował o tym jako Bum). O możliwości zakupu specjalnych wydań DVD powiedział... ze 3 razy, w ciągu tych paru lat swojej działalności?

Oczywiście mogę się mylić, mieszać fakty, być niekompetentną jednostką, kompletną idiotką zaślepioną miłością do Douga itp. itd. niepotrzebne skreślić. Mówi się trudno i żyje się dalej :P
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez roofix » So wrz 29, 2012 4:44 pm

Filmik mi się podobał, bo dla mnie uderzył w sedno. Mało mnie obchodzi, że kiedyś NK był (podobno) zabawny i rozśmieszał do rozpuku ludzi jakąś zupą czy czymkolwiek innym.

To tak, jakby krytyka NC mało obchodziło, że wcześniej był zabawny. Mogłaś się chociaż trochę wysilić na obiektywne spojrzenie ;)
Rzecz w tym, że NK nie prezentuje od dłuższego czasu jakiegokolwiek sensownego poziomu, co często zauważają jego fani na tym forum, rozczarowani spadkiem formy.

Z NC było podobnie.
NC zaś... no nie, on jednak potrafił mnie rozśmieszyć, rzucić błyskotliwy żart i wytknąć omawianej produkcji jej faktyczne wady (nie na zasadzie dorabiania do każdego filmu ideologii pedofilsko-żulersko-seksistowskiej).
Zauważ, że on też popadał w schematy, tylko że Tobie one się zwyczajnie podobały.
Tworzył przez dłuższy okres niźli NK, co jest zrozumiałe.
A NK? Nie sądzę, by prędko zrezygnował z zachęcania swoich fanów do kupowania koszulek, kubków czy czego on tam nie oferuje.
Bo to marketingowiec, a że już się wypala, można się spodziewać, że jeśli utrzyma obecny "poziom", to długo tak nie podziała i też zakończy działalność, lub zajmie się czymś innym (przykład, choćby bawiąc się w audycje radiowe przez jakiś czas - o nich się nie wypowiem, bo nie słuchałem, więc drążyć tej kwestii nie będę).
Swoją drogą zabawne, że Doug chyba tylko raz wspomniał o Channel Awesome Store, tuż po jego otwarciu (poinformował o tym jako Bum). O możliwości zakupu specjalnych wydań DVD powiedział... ze 3 razy, w ciągu tych paru lat swojej działalności?

Bierzesz pod uwagę to, co powiedział, czy też wszystkie nagrania na ten temat? Druga rzecz, wrzucane często logo Channel Awesome też można potraktować jako reklamę, ale mniejsza o to.
Tu NK przyjmuje taktykę innych popularnych jutuberów, choćby RWJ, który reklamuje swoje gadżety w każdym nagraniu.
Oczywiście mogę się mylić, mieszać fakty, być niekompetentną jednostką, kompletną idiotką zaślepioną miłością do Douga itp. itd. niepotrzebne skreślić. Mówi się trudno i żyje się dalej :P

Ech, jak tak uważasz, to było po co pisać? ;)
Ostatnio edytowano So wrz 29, 2012 4:57 pm przez roofix, łącznie edytowano 1 raz
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 98 gości

cron