That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Niekryty Krytyk

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez roofix » So kwi 02, 2011 12:31 am

Nie tylko fani Krytyka, ale także fani programu Matura to Bzdura. Jak tkoś chce mieć rozeznanie, powinien wiedzieć, co robią obie strony, bo to ujawnia stronniczość.
Zrobiłem rys psychologiczny obu grup fanów - wiecie są niemal identyczne! Tak samo obrażają, przeklinają. Czasem jakby używali "szablony wyzwisk" z miejscami na podanie osoby obrażanej - Tych samych zdań używają zarówno w stosunku do Niekrytego, jak i MtB. Na każdy "rozkaz swojego przywódcy" reagują aplauzem, ochoczo przystępując do ataku na drugą stronę. Zdarzają się jednostki z większym, mniejszym dystansem. Z takimi, oraz osobami znającymi konflikt NC i AVGN. Sądziłem, że tutaj mógłbym na ten temat porozmawiać.
Co mnie w tym wszystkim najbardziej martwi: O ile sławetny spór Critica i Nerda wybuchł za sprawą wcześniejszej, wzajemnej agresji ich fanów na siebie, obaj panowie to wykorzystali. Ale tak, by to wyglądało na osobiste porachunki. Sami się w to angażowali, kręcili naprawdę zabawne filmiki (te wyzwania, pojedynki, milo wspominać). Robili to może i także dla popularności, ale kosztowało ich to pracy, wysiłku, zaangażowania, jednak ku uciesze fanów.
Z kolei Maciek i Kuba najprawdopodobniej sami wywołali konflikt i wciągnęli w niego fanów. - Nawet wręcz namawiali - pisząc krótkie komentarze, czyli "atakujcie ich, pokażcie im". Wiadomo, jak tłuszcza reaguje - potęgują to, widziałem przykłady bluzgów, obrażania osób, w dodatku na Facebooku, gdzie nie ma tej nutki anonimowości. Ktoś mógłby na tym ucierpieć. A zarówno NK, jak i MtB chyba nie zauważają, do czego mogą posunąć się ich fani we wzajemnej agresi.
Jak dla mnie - oni chcieli zrobić farsę, reklamę dla siebie nawzajem, kosztem widzów, myślących oczywiście, że uczestniczą w "poważnym" konflikcie. Albo nie zauważyli, że ludzie wezmą to na poważnie.
Zaczęło się tak: Krytyk ocenił na swój sposób MtB. Zrobił cały odcinek, wytykając parę rzeczy, będąc trochę złośliwym. Ale to nic. Ja obejrzałem, może być, ale robił ostatnio dużo lepsze odcinki. Obejrzałem, zapomniałem. No i przyszła odpowiedź - wciśnięta jakby na szybko na koniec jednego z odcinków MtB o chemii (słabego, moim zdaniem, sporo błędów autorskich). Prostacko, nawet Krytyk tak by nie zrobił. Zaangażowano komika z LIMO, który opowiadał, jak Maciej m. in. maltretował psa (a zaczął to od słów, że "w showbiznesie trzeba być porządnym"). I maszyna ruszyła, spirala nienawiści. Potem, w słabszych odcinkach, zarówno NK, jak i MtB zachęcali do pisania na kontach YT i profilach FB rywala. Nie były one specjalne. "Polecenia" dawali na koniec filmików, nie były one związane z tematami odcinków. Całą "robotę" zrzucili na obsmarowujących błotem ich programy, oraz siebie nawzajem, fanów. Choć wydaje mi się, że MtB bardziej się w to zaangażowała, ale to moja sugestia ich jest grupa, biorą gwiazdy np Skibę, a Krytyk działa teoretycznie sam.
No i ta hipokryzja fanów, litości. Fani Krytyka zachęcają na FB "Spamujmy MtB!". Tamci się oburzają, a ci nic. Gdy odpowiada kontratak, oburzenie "Jak możecie?". Ale to działa także w drugą stronę i wszystko się zapętla.
Moim zdaniem fajnie by było, jakby ktoś z Was, ekipy tłumaczy, zaangażował się, potępił obie strony. Takich jak ja jest garstka. Nim nas ktoś przeczyta, zaraz zaleją na spamposty, lub zrazu ucinają dyskusję, lub zmieniają temat. Polska nie jest jeszcze gotowa na tego typu "akcje".
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez amek » So kwi 02, 2011 9:04 am

Przeważnie tą szarą masą atakującą jest tzw populacja dzieci neo. Robią oni wszystko aby tylko zostali wymienieni w filmach autorstwa NK, MTB czy też każdego innego filmu na kanale mającym większą oglądalność. A to przerzucanie w tylko chwyt marketingowy jeżeli można to tak nazwać. Chcą tylko podbić oglądalność i tyle. Po wyżej napisanym profilu psychologicznym nie znajduję w wyżej wymienionych stronach czynu odrobiny humoru.
W skrócie to działa tak
NK -humor-> MTB
MTB -nie zrozumiał dowcipu| atak -> NK
fani NK vs fani MTB
Długo to potrwa.. no może do momentu, aż skończą się w Polsce numery IP v 4 :)
Akcelerator Akcyzy 1590
Well. I was on my way to this gay gypsy bar mitzvah for the disabled, when I suddenly thought, "Gosh. The Third Reich's a bit rubbish. I think I'll kill the Führer." Who's with me?
Avatar użytkownika
amek
 
Posty: 228
Dołączył(a): Wt paź 26, 2010 8:24 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez Akane » So kwi 02, 2011 10:31 am

O konflikcie dowiedziałam się od Was - pierwsza myśl: "No ok, kopiują sobie spór NC i AVGN, ale może coś fajnego z tego wyjdzie, może wprowadzą jakieś oryginalne rozwiązanie". Natomiast po przeczytaniu postu roofixa, ręce mi opadły, bo nie sądziłam że ktokolwiek może tego typu "wojnę" potraktować aż tak serio. Być może są po prostu rzeczywiście tacy "Fani" w obu grupach, którzy tylko czekają na okazję i pretekst, do zrobienia awantury i obrażenia innych ludzi. Trochę jak bandy umawiające się na "ustawki" pod pretekstem obrony "ulubionego klubu piłkarskiego". Wiadomo, że nie chodzi o nic innego, poza możliwością wyżycia się na przeciwniku. Tu jest to samo, tyle że akcja rozgrywa się w świecie wirtualnym (choć jeśli agresja i wyzwiska przeniosły się na FB, to zaczyna świadczyć o tym, że nie jest za dobrze).
Jedyna szansa na uspokojenie atmosfery to wyraźny sygnał ze strony Niekrytego i MtB mówiący "Słuchajcie ludzie, wystarczy już, powygłupialiśmy się, ale to poszło za daleko". Pozostaje kwestia czy na taki sygnał można rzeczywiście liczyć. Obawiam się, że żadne apele i prośby na wiele się nie zdadzą, dopóki sami zainteresowani nie dojdą do wniosku, że fani przeholowali.

Najbardziej przykre jest to, że NC i AVGN pokazali jak naprawdę można rozładować atmosferę. Wzajemną nienawiść fanów wykorzystali do celów promocyjnych, ale dali też widzom sygnał "Słuchajcie, wojnę bierzemy na siebie!". We wszystkich filmikach wyraźnie widać, że cały konflikt jest przez nich traktowany z dużym przymrużeniem oka - panowie przerysowują sytuację maksymalnie, nie sposób nie zauważyć jak świetnie się przy tej okazji bawią. To nie agresja, wojna, awantura i strzelanie fochów, tylko kreatywne wykorzystanie sytuacji. Udostępnienie w sieci materiałów prezentujących spotkania obu panów poza "planem filmowym", dodatkowo rozwiały wszelkie wątpliwości i myślę, że w dużym stopniu pogodziły fanów (wiadomo, że nie wszystkich, bo jak to się mówi "haters will hate"). Ale przynajmniej NC i AVGN zrobili wszystko, by całą nienawiść i agresję obrócić w żart. Straszna szkoda, że ten manewr nie wypalił u nas - ale chyba faktycznie, wiele osób w naszym kraju nie umie się zdystansować do tego typu akcji.
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez speiderman » So kwi 02, 2011 10:58 am

Nie kojarzyłem tego całego konfliktu. Widziałem tylko jak Niekryty ocenił Matura to bzdura (całkiem zabawnie zresztą). Czytam tutaj i widzę, że sprawa jest poważniejsza.

roofix napisał(a):Moim zdaniem fajnie by było, jakby ktoś z Was, ekipy tłumaczy, zaangażował się, potępił obie strony. Takich jak ja jest garstka. Nim nas ktoś przeczyta, zaraz zaleją na spamposty, lub zrazu ucinają dyskusję, lub zmieniają temat. Polska nie jest jeszcze gotowa na tego typu "akcje".

Niestety wątpię, że dało by to cokolwiek. Możemy ewentualnie pokazać, że w rzeczywistości się oni lubią, dorzucając przetłumaczone making-offy.

Zresztą wytłumaczenie z naszej strony tym tłumom cokolwiek to jak gadanie do obrazu. Przypomina mi się sytuacja z Kapitanem Bombą (którego zresztą sam oglądam) i Marikiem1234. Był to pewien spamer, który tak podpadł GIT Produkcji, że wyśmiali go w jednym z odcinków, robiąc z niego czołowego polskiego trolla. Inni oczywiście się z niego śmiali, ale wchodzili na kanał Marik1234. W rzeczywistości chodziło o użytkownika TheMarik1234, a Marik1234 był... Amerykaninem. Zaczęli go spamować, ale w co drugim poście były wytłumaczenia (w tym po angielsku), że się pomylili. I co? Spam leciał przez kolejne dni, a częstych wyjaśnień nikt nie chciał słuchać. No, ale sprawa przynajmniej nie była jakoś szkodliwa.

Gorzej było z GIT Produkcją, która tak uzależniła widzów od Bomby, że w każdym innym filmie zaczęli rzucać tekstami typu "dawać Bombę!", co później sama GIT Produkcja zaczęła wyśmiewać w kolejnych filmikach :lol: .
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez roofix » So kwi 02, 2011 6:34 pm

No, to pokazuje, jak Polacy nie dorośli do Internetu. Ale powiem coś - Wtedy poznałem mimo wszystko dość sporo osób, które znają zarówno NC, jak i AVGN i umiały się często zdystansować od konfliktu na "polskiej scenie". Były one zarówno na YT, jak i FB. Można było razem z nimi się pośmiać z tego wszystkiego. Szkoda tylko, że tak zaangażowani bez pamięci w konflikt "fani", naszej obecności w większości przypadków nie zauważali.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez Krelian » So kwi 02, 2011 8:17 pm

w sumie wina jest po obu (czterech) stronach. roofix słusznie zauważył, że zawinili sami zainteresowani (czyli Krytyk i Kuba) nawołując swoich fanów do walki (czy jak kto woli do odwiedzenia kanału konkurenta) czego wynikiem jest że tak powiem niezdrowa atmosfera. No ale tak czy siak każdy(NK i MTB głównie) zyskał na tym ktoś poznał MTB a ktoś inny Niekrytego tylko czy po zapoznaniu powstanie uwielbienie (jak w przypadku mojej osoby z AVGN do NC) do wyżej wymienionych kanałów myślę że nie, prędzej nienawiść więc ja się pytam po co ? no ale jak już ktoś napisał jeszcze nie dojrzeliśmy do internetu. Tak sobie teraz myślę że fajnym wyjściem z całej sytuacji byłoby jak NK by wystąpił w sondzie MTB i by jeszcze nic nie zgadywał na pytania komiczne by to było może by w końcu ekstremiści zajarzyli.

ee wiem wiele nowego do dyskusji nie wniosłem ;]
Avatar użytkownika
Krelian
 
Posty: 104
Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 7:22 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez roofix » So kwi 02, 2011 8:55 pm

Mi się ta idea bardzo podobała ;) Jakby Krytyk wystąpił w ich programie (jakby kolejny przechodzeń, wypytany o parę rzeczy), to by było coś! Potem oczywiście Kuba z MtB mógłby również wystąpić w jednym z odcinków Krytyka, jako gość.
Podobno w środę ma się to wszystko zakończyć (takie informacje podali NK i MtB na Facebooku), więc wystarczy nam tylko na to poczekać i zobaczyć, jak się to zakończy.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez Luklaser » N kwi 03, 2011 9:57 pm

roofix napisał(a):Mi się ta idea bardzo podobała ;) Jakby Krytyk wystąpił w ich programie (jakby kolejny przechodzeń, wypytany o parę rzeczy), to by było coś! Potem oczywiście Kuba z MtB mógłby również wystąpić w jednym z odcinków Krytyka, jako gość.
Podobno w środę ma się to wszystko zakończyć (takie informacje podali NK i MtB na Facebooku), więc wystarczy nam tylko na to poczekać i zobaczyć, jak się to zakończy.


A moim zdaniem, tego konfliktu już się nie da uratować. Gdyby Kuba i Maciek nagle obrócili ten "konflikt" w żart, wyglądałoby to tak jakby celowo napuszczali swoich fanów na siebie po to, by na siłę stworzyć podstawę do robienia dowcipów na ten temat. To już nie byłoby zabawne. To tak jakby NK przyznał się, że oszukał swoich fanów.

Odradzam pisanie komentarzy na kanale NK i wykłócanie się z jego fanami. Sam o tym myślałem, ale ten konflikt nie potrzebuje trzeciej strony. Tak na prawdę, zauważyłem, że wiele osób ogląda Krytyka z braku alternatywy. Gdy mówię komuś, że jest taki koleś jak Nostalgia Critic, po tygodniu dowiaduję się, że ta sama osoba nie może już patrzeć na NK. Sam byłem kiedyś fanem Krytyka i nadal uważam, że recenzje "Pana Kleksa" i "Zaginionego w akcji" są naprawdę dobre. Ale to było na początku, kiedy NK nie wiedział jeszcze w jakim kierunku zmierza. Niestety poszedł w monotematyczność i głupkowatość. Strasznie się na nim zawiodłem, ale na szczęście odkryłem TGWTG.pl (jak na ironię, dzięki NK).

Puenta z tego taka, że jedyne co możemy zrobić, to opowiedzieć swoim znajomym o NC, polecać go na swoim blogu lub facebooku i poszerzyć jego popularność w Polsce, bo na prawdę warto przynajmniej ZNAĆ twórczość Douga. W ten sposób powstałaby właśnie alternatywa. Szansa, że fan NK uzna Nostalgia Critica za gorszego po obejrzeniu kilku recenzji wynosi 37%.
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez Krelian » Pn kwi 04, 2011 9:13 am

Podzielam pogląd Luklasera nie ma sensu się mieszać w tę cała sprawę, teraz co tam się wyprawia na kanałach i w komentarzach filmów wolę przemilczeć. A nawet jeśli ktoś piszę teksty w stylu "ludzie to tylko żarty wyluzujcie się" to i tak odbija się to tylko głuchym echem aby potem być zalane przez falę wulgaryzmów i nienawiści. Bagno do którego nie warto wchodzić.
Avatar użytkownika
Krelian
 
Posty: 104
Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 7:22 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez amek » Pn kwi 04, 2011 1:31 pm

Polscy internauci wg. mnie są tacy, że jak już wsiąkną w coś to trudno ich stamtąd wyciągnąć ;/
Akcelerator Akcyzy 1590
Well. I was on my way to this gay gypsy bar mitzvah for the disabled, when I suddenly thought, "Gosh. The Third Reich's a bit rubbish. I think I'll kill the Führer." Who's with me?
Avatar użytkownika
amek
 
Posty: 228
Dołączył(a): Wt paź 26, 2010 8:24 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron