That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Niekryty Krytyk

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez ichabod » So wrz 29, 2012 6:39 pm

Jeśli to "gadanie w kółko", to widać moje argumenty są za silne

Nie, są po prostu głupie i głupie będzie polemizowanie z nimi - co z tego, że gadasz w kółko o zmianie stylu, nagłym kierowaniu się w stronę gimbusów, etc., jeśli jakość dowcipów i spostrzeżeń tak jak była na dnie, tak tam pozostała? Zmarnowałem kupę czasu na oglądanie starych filmików NK (w tym tych polecanych przez Ciebie) i każdy bez wyjątku był poniżej poziomu, więc o czym tu gadać.

Luklaser, a ty nie masz ciekawszych rzeczy do roboty?
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez roofix » So wrz 29, 2012 6:48 pm

Nie, są po prostu głupie i głupie będzie polemizowanie z nimi - co z tego, że gadasz w kółko o zmianie stylu, nagłym kierowaniu się w stronę gimbusów, etc.

OK, co w tym głupiego? Co jest gorszego w moich postach w odróżnieniu od stosowanych przez Ciebie ogólnikach?
jeśli jakość dowcipów i spostrzeżeń tak jak była na dnie, tak tam pozostała?

Znowu oczywisty ogólnik. Może byś się wreszcie postarał opisać coś szerzej?
Zmarnowałem kupę czasu na oglądanie starych filmików NK (w tym tych polecanych przez Ciebie) i każdy bez wyjątku był poniżej poziomu, więc o czym tu gadać.

Gdybyś się chociaż postarał wyjaśnić, dlaczego, ale co poradzić, Kapitanie Oczywisty.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez ichabod » So wrz 29, 2012 6:53 pm

No chłopie, jeśli dowcipy w jego starszych filmikach (choćby w tym posągowym Jak jeść zupę) są dla Ciebie ok, to się nie dogadamy. A oglądać tego jeszcze raz, żeby Ci wypunktować nie zamierzam, bo chyba wolałbym już oglądać do końca życia vlogi Rojo :)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez speiderman » So wrz 29, 2012 6:54 pm

Panowie, bądźmy dorośli. Komuś się podobają się stare filmy NK, ktoś mówi, że zmarnował tylko czas, bo są słabe, na to ten pierwszy mówi, że drugi przesadza i pojawia się problem.
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez roofix » So wrz 29, 2012 6:55 pm

Czuję się rozczarowany, Mistrzu Oczywistości.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez Trojden » Cz gru 13, 2012 4:20 pm

W ogóle to zdaje się, że o ile przy omawianiu filmów o Panu Kleksie NK naśladował choć trochę styl Nostalgii Critica, o tyle w późniejszych odcinkach zaczął wzorować się bardziej na R. W. Johnsonie. To jakby tłumaczyło ten spadek poziomu, bo Johnson to pajac i głupek omawiający pierdoły, jak filmiki z internetu, a Doug Walker recenzuje filmy kinowe i telewizyjne i tego się trzyma.

Powiedziałbym, że o ile filmy z 2009 roku jeszcze trzymały poziom, tak jak później "Okultyzm" (jak dla mnie, perełka z jego twórczości z 2011 roku), o tyle od filmiku, w którym przebrał się za Joannę Krupę i w tym przebraniu oglądał program "Zrób to sam" Adama Słodowego, poziom intelektualny jego filmików to rów mariański (w jednym z komentarzy na YT też użyłem tego określenia). Jedynym lepszym odcinkiem jest ten o "Koko euro spoko", z którym się generalnie zgadzam, i w którym podoba mi się ta metalowa wersja zrobiona przez Dziemiana i Rogowskiego.
Trojden
 
Posty: 40
Dołączył(a): N lip 29, 2012 9:34 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez RandoMan » Cz gru 13, 2012 8:26 pm

Olejmy na chwilę target, bo target implikuje tezę, z którą nie do końca mogę się zgodzić - że przy innym targecie NK byłby lepszym komikiem. Fundamentalnym problemem NK jest to, że nie jest dobrym komikiem, ani nawet dobrym prezenterem - zawodzi na tak podstawowej płaszczyźnie jak konstrukcja żartów.Weźmy na warsztat wspomniany już tu wcześniej klip "Jak jeść zupę" (post piszę sine irae et studio w trakcie oglądania odcinka). NK wparowuje w klip z butami nie tłumacząc co to jest, skąd i po co, a prawda jest taka, że to zwykły program savoir-vivre'owy, wersja wideo książeczek w stylu "dobre obyczaje w pięciu prostych lekcjach". Sam w sobie nie jest ani trochę bekowy, może być co najwyżej staroświecki, ale jest to uzasadnione tym dla jakiej telewizji (więc dla jakich odbiorców) został nakręcony. A zatem każda kolejna próba dyskredytacji programu przez NK mija się z celem - tak, istnieją dwie "szkoły" jedzenia zupy (a nawet więcej, jeżeli oddalimy się od Europy) i nie ma w tym nic śmiesznego. Tak, istotne jest jakich perfum użyje kobieta do kolacji w większym gronie osób, bo zbyt intensywny zapach perfum może wywoływać dyskomfort u współbiesiadników - w tym także nie ma nic śmiesznego. Dowcip o podawaniu zupy z lewej strony jest źle skonstruowany - w momencie wypowiadania przez NK pierwszych słów znamy już pointę. Dowcipy o Amy Winehouse, czy łyżkach i małych siusiakach były nieśmieszne chyba już w chwili pisania i żaden poziom showmańskiego talentu autora by ich nie uratował. Uśmiechnąłem się tylko przy fragmencie z pasztecikami, a to o wiele za mało - jeden lekki uśmiech na sześciominutowy klip. Narracja jest chaotyczna - krótka wyrwana z kontekstu scena - kiepski dowcip w ripoście i tyle. Nielubienie NK naprawde nie wymaga wielkiego filozofowania.
.noisivelet naht nuf erom era srorriM
Avatar użytkownika
RandoMan
 
Posty: 160
Dołączył(a): So paź 30, 2010 4:37 pm
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez Energytoran » Cz gru 13, 2012 10:05 pm

Jego ostatnie filmiki nawet mi się podobają, nie ukrywam, w sumie jak się patrzę na te starsze też były nie najgorsze. Moim zdaniem byłby dobrym stand-uperem, co już chyba wcześniej pisałem. Jego humor nie wydaje mi się już aż tak prymitywny jak kiedyś. Weźmy na przykład filmik o "Dobranocnym Ogrodzie" - według mnie strzelił tam kilka całkiem zacnych żartów. To samo myślę o recenzji Amerykańskiego Ninja i Ukrytej Prawdzie.
I remember, so You don't want to!
Energytoran
 
Posty: 99
Dołączył(a): So lis 19, 2011 9:28 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez Kaczor » Pt sty 04, 2013 8:51 pm

Niekryty Krytyk trafił na pierwszą stronę Wyborczej ;) Wewnątrz artykuł który skupia się nad najczęściej szukanymi rzeczami przez Polaków w Google w 2012 roku. Podpis pod jego zdjęciem - "Niekyty Krytyk, jeden z władców gimbazy, w internetowym pojedynku z Szymonem Majewskim wygrywa mniej więcej 20 do 1" ;)
Avatar użytkownika
Kaczor
 
Posty: 356
Dołączył(a): Pn sty 31, 2011 4:55 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez mietczynski » Wt sty 08, 2013 12:42 pm

Nie oszukujmy się - przy kanale Majewskiego, produkcje Niekrytego są zajebiście śmieszne. Dawno takiej żenady nie widziałem.
Pointed stick? Oh, oh, oh. We want to learn how to defend ourselves against pointed sticks, do we? Getting all high and mighty, eh? Fresh fruit not good enough for you eh?
Avatar użytkownika
mietczynski
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 236
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 1:41 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron