That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Niekryty Krytyk

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Niekryty Krytyk

Postprzez Cirzpibog Starhemberg » Śr gru 22, 2010 12:57 pm

No właśnie, jakie jest wasze zdanie na temat "naszego polskiego Nostalgia Critica"?
Moim zdaniem w pierwszych swoich filmikach był nawet dobry. Niby wiadomo, na kim się wzorował, ale wtedy miał jeszcze swój ciekawy styl. Poza tym, cóż, wiadomo, że NC Pana Kleksa raczej nie zrecenzuje, więc pozostawał substytut :)
Teraz oglądam jego najnowszy klip. Zieeew.
Cirzpibog Starhemberg
 
Posty: 19
Dołączył(a): So lis 27, 2010 6:12 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez Akane » Śr gru 22, 2010 1:23 pm

Do produkcji NK podeszłam sceptycznie (gdy usłyszałam o polskim naśladowcy byłam już w NC "zakochana" po uszy) i niestety po obejrzeniu paru filmików sceptycyzm mi nie przeszedł. Nabijanie się z rozmaitych produkcji (czy to gier czy filmów) powinno mieć, moim zdaniem, jakieś drugie dno. U Niekrytego na zbesztaniu filmu się kończy, nie wiem jak w nowszych filmikach, może mają w sobie coś więcej z recenzji. Dodatkowo zirytowało mnie wówczas, że NK na swoim kanale nie wspominał o inspiracji Criticiem - co poskutkowało tym, że wielu jego fanów traktuje go jako ojca-geniusza uprawianego gatunku. Po licznych atakach ze strony wyznawców Niekrytego na nasz kanał i na NC personalnie, zaczęłam dostawać gęsiej skórki na myśl o NK i niestety w tym stanie trwam nadal. Pewnie byłby mi on raczej obojętny, gdyby nie fakt, że mnóstwo jego fanów podchodzi do jego produkcji kompletnie bezkrytycznie, a rozmaitymi słowy lży "pierwowzór" nazywając go "marną kopią Niekrytego Krytyka" etc. Oczywiście wątpię, by sam NK stał za tą falą nienawiści, ale niesmak jakoś mi pozostał (i tak dobrze, że jest to jakiś procent i część osób potrafi kochać produkcje obu panów). Osobiście żałuję, że NK mi nie podszedł, bo byłoby fajnie mieć takiego Douga z Polski.

Słyszałam też jakiś czas temu, że NK się "sprzedał". Może ktoś mi wytłumaczyć o co z tym biega?
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez BTM » Śr gru 22, 2010 1:35 pm

Uch, obejrzałem tylko (nie cały) odcinek o Teleranku albo "5-10-15". Szczerze? Jest dla mnie zbyt płytki - większość żartów jest mało śmieszna, ilość flugów jest zdecydowanie za wysoka (tak, wiem, że Critic też fuckami wali, ale nie aż z taką przesadą).

Ogólnie koleś miał dobry pomysł, ale wykonanie nieco nie trafione. No i jego "fani" często dodają u nas na YT komentarze, które szybko zostają oznaczone jako SPAM albo wypadają z marszu ;)
Avatar użytkownika
BTM
 
Posty: 192
Dołączył(a): So paź 23, 2010 3:36 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez speiderman » Śr gru 22, 2010 1:49 pm

Akane napisał(a):Słyszałam też jakiś czas temu, że NK się "sprzedał". Może ktoś mi wytłumaczyć o co z tym biega?


"Sprzedał" to może trochę za duże słowo. Chodzi o to, że zaczął sprzedawać koszulki z motywami ze swoich filmików. Ale w końcu czym to się różni od koszulek AVGN, czy The Awesome Store?

Jeśli chodzi o NK, to jeszcze zanim go poznałem myślałem jak by to było, gdyby NC recenzował polskie filmy. Pierwszy jego film jaki obejrzałem, to Akademia Pana Kleksa. Było nie najgorzej, ale bez rewelacji, druga część podobała mi się jeszcze bardziej. Mimo wszystko bardziej bym go cenił gdyby wystawiał jakiekolwiek werdykty, a nie tak po prostu bez ładu i składu rzucać żartami, bo to jest... mało kreatywne. Wiele jest słabych, choć czasem zdarzają się naprawdę rewelacyjne (ale mam wrażenie, że za bardzo wyszukuje podtekstów seksualnych, co się robi nudne). Niby jest jeszcze "Niekryty Krytyk ocenia", ale na ogół jest to bardzo króciutkie. Ogólnie nawet uważam, że taki ktoś jest u nas potrzebny, ale mógłby robić to lepiej.

I tak, te ataki jego fanów też mnie wkurzają. Najbardziej rozwalił mnie koleś, który napisał, że "Jesteś marną podróbą Niekrytego Krytyka". Jasne, to Polacy kopiują NK i w dodatku dla jaj nagrywamy filmy po angielsku i wstawiamy do nich napisy. Oczywiście nie każdy musi lubić styl NC, ale cieszy mnie, że czasami jakiś jego fan odkrywa też filmy Douga, które mu się podobają.

A swoją drogą, te nagonki o podróbach przypominają mi sytuację jaka była między fanami NC i AVGN :P .
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez Srat » Śr gru 22, 2010 2:03 pm

Kiedyś dostałem link od kumpla, do recenzji Kleksa robionej właśnie przez Niekrytego krytyka. Spodobało mi się, lecz z każdą recenzją, poziom żartów zaczyna uuuupaaadać. Większość to jakieś teksty o seksie, czy tam gwałceniu dzieci przez księży. Mogło być fajnie, ale coś nie poszło.

A co do fanów NK - większość to zombiaki typu "Niekryty to nasz miszcz, a reszta to podróba". To smutne i ma się chęć użycia piły łańcuchowej na twarzach tych osób, lecz jest to niewykonalne.
"I like it!"
Avatar użytkownika
Srat
 
Posty: 193
Dołączył(a): N paź 24, 2010 8:17 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez Akane » Śr gru 22, 2010 2:19 pm

speiderman napisał(a):"Sprzedał" to może trochę za duże słowo. Chodzi o to, że zaczął sprzedawać koszulki z motywami ze swoich filmików. Ale w końcu czym to się różni od koszulek AVGN, czy The Awesome Store?

Nie no, to akurat jest w porządku imo - każdy by chyba próbował zarobić na swojej popularności, sprzedawanie gadżetów jest rzeczywiście na porządku dziennym.

Co do Awesome Store to muszę ich natomiast pochwalić, że nie ograniczają się do zbijania zysków dla własnych potrzeb. Ostatnia akcja charytatywna całej ekipy TGWTG pokazała, że ci ludzie potrafią w rewelacyjny sposób wykorzystać swoją popularność i dzielić się z innymi :) Dla dzieciaków uzbierali przeszło 50.000 dolarów. Ale zbaczam z tematu... ;)

speiderman napisał(a):A swoją drogą, te nagonki o podróbach przypominają mi sytuację jaka była między fanami NC i AVGN :P .

Trochę tak, choć akurat AVGN i NC bardzo fajnie to wykorzystali i swoim "pojedynkiem" chyba zjednali tych obrzucających się wzajemnie błotem. Z tego co zauważyłam awantury o to, który jest lepszy, nieco wówczas przycichły. Inna rzecz, że prywatnie obaj panowie są "do rany przyłóż" (a przynajmniej wynika to z materiałów prywatnych osób - gdy zobaczyłam jak cichy jest Nerd poza swoim show, nie mogłam wyjść z podziwu).

Srat napisał(a):A co do fanów NK - większość to zombiaki typu "Niekryty to nasz miszcz, a reszta to podróba". To smutne i ma się chęć użycia piły łańcuchowej na twarzach tych osób, lecz jest to niewykonalne.

No ja bym się do przemocy nie uciekała, boli mnie po prostu że nie chcą przyjąć do wiadomości oczywistego faktu - że to NC był pierwszy. Nie muszą go kochać, nie muszą nawet lubić, ale u licha, jakaś doza tolerancji byłaby mile widziana. Tyle dobrego, że fanatyków (którzy z fanami mają mało wspólnego) jest niewielu w porównaniu z liczbą zgromadzonych przez NK widzów. Ale to trochę tak jak z kibicami rozmaitych drużyn. Najbardziej rzucają się w oczy chuligani zwani pseudo-kibicami i od razu paskudzą obraz całej reszty.
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez Cirzpibog Starhemberg » Śr gru 22, 2010 4:05 pm

Nie no, to akurat jest w porządku imo - każdy by chyba próbował zarobić na swojej popularności, sprzedawanie gadżetów jest rzeczywiście na porządku dziennym.

Może chodzi o nachalność NK w reklamowaniu tych gadżetów. O ile pamiętam, Doug wspominał o The Awesome Store raczej nienachalnie, natomiast NK trąbi o tym w co drugim nowym filmie, no i w osobnych reklamach (choć muszę mu przyznać, że ostatnia, ta w stylu "Dziennika Telewizyjnego" Fedorowicza, była nawet strawna - jak na reklamę).

Kiedyś dostałem link od kumpla, do recenzji Kleksa robionej właśnie przez Niekrytego krytyka. Spodobało mi się, lecz z każdą recenzją, poziom żartów zaczyna uuuupaaadać. Większość to jakieś teksty o seksie, czy tam gwałceniu dzieci przez księży. Mogło być fajnie, ale coś nie poszło.

Pełna zgoda. Z początku właściwie robił to samo, co NC robi po dziś dzień - wytykał błędy, nielogiczności i podteksty, których nie zauważył jako dzieciak, a które może teraz, jako dorosły, łatwo może obśmiać - oczywiście w innym niż NC stylu. Teraz... Ech, szkoda gadać. Żarty o wódzie i seksie świetnie pasowały do recenzji programów edukacyjnych, bo tam miały związek z treścią. Ale teraz rzuca je właściwie wszędzie. I nie są to nawet dobre żarty. Właściwie "krytykiem" jest już tylko z nazwy, teraz to bardziej Niekryty Słaby Komik.

Swoją drogą, ciekawe, jak zareagowałby Doug, gdyby pokazano mu NK i ciekawe, czy poświęciłby mu jakiś skecz, coś w stylu "The Tommy Wiseau Show" :D
Cirzpibog Starhemberg
 
Posty: 19
Dołączył(a): So lis 27, 2010 6:12 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez amek » Śr gru 22, 2010 4:13 pm

Chociaż NK czerpał na początku od NC - (np Niekończąca się opowieść, zagubiony w akcji) to teraz znalazł drugie dno w filmach. Na razie jedynym przykładem jest ostatni odcinek, gdzie pod koniec wystosował list do pewnego ministerstwa (nie pamiętam jakiego resortu), aby owe ministerstwo zaczęło tworzyć nowe filmy edukacyjne dla szkół.

Ale na razie przestępczość i ogólno rozumiana szkodliwość fanów jest bardzo mała i nijak nie może zaszkodzić Wam. A jeżeli denerwują was pytania kto od kogo zrzyna, to w opisie podajcie datę wydania oryginału i po sprawie. Może te "durne dzieci neo" wkrótce zrozumieją że NK próbuje dorównać NC a nie na odwrót
Akcelerator Akcyzy 1590
Well. I was on my way to this gay gypsy bar mitzvah for the disabled, when I suddenly thought, "Gosh. The Third Reich's a bit rubbish. I think I'll kill the Führer." Who's with me?
Avatar użytkownika
amek
 
Posty: 228
Dołączył(a): Wt paź 26, 2010 8:24 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez Akane » Śr gru 22, 2010 4:21 pm

Cirzpibog Starhemberg napisał(a):Swoją drogą, ciekawe, jak zareagowałby Doug, gdyby pokazano mu NK i ciekawe, czy poświęciłby mu jakiś skecz, coś w stylu "The Tommy Wiseau Show" :D

E, nie sądzę ;) Doug ma raczej tendencję do zachęcania ludzi do tego typu aktywności, niż gnojenia ich za próby "kopiowania" jego stylu. Zamiast walczyć z konkurentami, wraz z Michaudem zaproponował co lepszym z nich wspólną działalność na tgwtg.com. Ma dużo sympatii dla osób z różnych krajów, które w mniejszym lub większym stopniu poczuły się nim zainspirowane. Razem z BenZaiem na Aninite usiłował nas zresztą zachęcić do tworzenia własnych produkcji, twierdząc że próbować warto i ma to naprawdę duży sens. Także pewnie na NK spojrzałby przychylniej, niż fani NK patrzą na niego ;)

Cirzpibog Starhemberg napisał(a):Ale na razie przestępczość i ogólno rozumiana szkodliwość fanów jest bardzo mała i nijak nie może zaszkodzić Wam. A jeżeli denerwują was pytania kto od kogo zrzyna, to w opisie podajcie datę wydania oryginału i po sprawie. Może te "durne dzieci neo" wkrótce zrozumieją że NK próbuje dorównać NC a nie na odwrót.

W zrozumienie wątpię ;) A co do małej "szkodliwości" fanów. Pewnie, że nie zniechęcą ludzi lubiących NC swoim gadaniem, ale wiadomo jak to jest - chamskie zachowanie daje człowiekowi w kość. Przynajmniej wrażliwcowi mojego pokroju, który Critica ceni szaleńczo za całokształt (tylko tej recki "Uwolnić Orkę" nie mogę do dzisiaj mu darować, ale to tak na marginesie :D).
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez BTM » Śr gru 22, 2010 4:25 pm

amek napisał(a): to w opisie podajcie datę wydania oryginału i po sprawie.
To jest, przynajmniej na stronie :)

Chodzi raczej o skopiowanie ogólnej idei na serię a nie konkretnych odcinków.
Avatar użytkownika
BTM
 
Posty: 192
Dołączył(a): So paź 23, 2010 3:36 pm

Następna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron