That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Niekryty Krytyk

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez Kajanka » Śr lut 16, 2011 11:48 am

Polska potrzebuje takich ludzi jak Krytyk, a podobnych mu mogę zliczyć na palcach jednej ręki.
Właśnie dlatego cieszy mnie pojawienie się Krytyka na YT. Bo co my mamy? Luntka, Pigułę z Gdyni, Gracjana? Litości...

A co do wieku odbiorców - mój brat chodzi do pierwszej gimnazjum i lubi tak samo Krytyka jak i Critica ;] Przy najbliższej okazji podpytam go, jakie żarty trafiają do niego bardziej.

"image" (marynarka, T-shirt, okulary), "studio" (w większości przypadków fotel ustawiony tuż przy ścianie), ujęcia kamery (+ sposób kadrowania), no i tematyka (nostalgiczne filmy). Cała reszta drastycznie różni się od propozycji NC - dobór żartów, sposób omawiania filmu (bo "recenzja" nie jest w przypadku NK odpowiednim słowem)
Hm, może rzeczywiście, nawet nie zauważyłam tych podobieństw. Teraz tak myślę, że może faktycznie mógłby zmienić wizualną stronę swoich nagrań. Nie mówię o okularach, które nosi na co dzień ;] Ale cała reszta... Choć jak już mówiłam, mnie się to nie rzuciło w oczy ;] No i - sam Niekryty pisał już w którymś z wywiadów, że nie recenzuje filmów, tylko je komentuje.
Obrazek

[ blog ] [ deviantart ] [ youtube ]
Avatar użytkownika
Kajanka
 
Posty: 338
Dołączył(a): N paź 24, 2010 7:36 pm
Lokalizacja: Gdynia :)

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez Akane » Śr lut 16, 2011 12:19 pm

Kajanka napisał(a):No i - sam Niekryty pisał już w którymś z wywiadów, że nie recenzuje filmów, tylko je komentuje.

Dokładnie. I dlatego wydaje mi się, że sugerowanie mu zmian i oczekiwanie merytorycznego podejścia do omawianych filmów, mija się z celem. On podążył inną drogą niż NC i ewidentnie mu ta droga odpowiada - dlatego, imo, nawet garść całkiem sensownych rad i uwag odnośnie jego show, nie spotka się z żadną reakcją poza ewentualnym "Dzięki za opinie". Suma sumarum - polskiego komentatora mamy, ja cały czas wyczekuję recenzenta z prawdziwego zdarzenia :)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez roofix » Śr lut 16, 2011 6:49 pm

Nie chodziło mi o "poprawianie" w dosłownym tego słowa znaczeniu. Jeśli chodzi o ubiór - masa ludzi się podobnie nosi, więc może dlatego nikt nie zwrócił uwagi na podobieństwo do NC. Ale takie czepianie się szczegółów to na siłę szukanie porównania, jak to robią humaniści z książkami (wszystko, nawet "Pana Tadeusza", porównają do "Władcy pierścieni", wiem to z doświadczenia). Chodziło mi może bardziej o zaakcentowanie wzorowania się Criticiem. W ogóle uważam, że powinniście się z nim skontaktować i iść na coś (dobra, po prostu pokarzcie mu, że jest coś takiego jak "filia" Douga w Polsce). Ja też nie sądzę, by Krytyk zżynał dosłownie jakieś pomysły, ma swoją drogę. Chodzi mi bardziej o to, by właśnie wszyscy wiedzieli, kim się inspiruje, a wtedy może więcej ludzi zainteresuje się produkcjami NC, nie będzie się krzywić i może skończą się teksty o Was "Marna podróba NK". Większość ludzi ma taki stosunek do oryginału, gdyż po prostu go dobrze nie poznali, a przedstawiono go im dotąd niezbyt zachęcająco. Myślą pewnie "Jest pierwszy i myśli, że jest fajny". Nie zachęcono ich, by obejrzeli więcej nagrań NC, stąd "reakcja obronna".
Teraz sobie przypomniałem, że w Polsce jest jako taka współpraca między najpopularniejszymi postaciami na polskim YT. Mam tu na myśli oprócz Krytyka wybijających się vlogerów z masą pomysłów, jak Zdzichu Majster (świetne skecze)i Bunch (Degustatory!), których także jestem wielkim fanem. Jakiś czas temu była mowa, żeby w trójkę coś zmajstrowali i na to liczę, gdyż sami o tym wspominali.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez speiderman » Śr lut 16, 2011 7:21 pm

Cóż... szczerze mówiąc myślałem kiedyś, że jak się rozwiniemy, to założymy grupę zrzeszającą przeróżnych ludzi jak na oryginalnej stronie TGWTG. Myślałem nawet o nawiązaniu współpracy z Niekrytym, ale nie wiem czy nie wolałby działać sam (choć kto wie?). Buncha znam głównie z filmwebowych dyskusji, choć później chciałem się jakoś bliżej zapoznać z jego filmikami. Na razie skupiamy się na tłumaczeniach, choć kto wie co będzie w przyszłości :geek: .
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez BTM » Śr lut 16, 2011 8:22 pm

speiderman napisał(a):Cóż... szczerze mówiąc myślałem kiedyś, że jak się rozwiniemy, to założymy grupę zrzeszającą przeróżnych ludzi jak na oryginalnej stronie TGWTG. Myślałem nawet o nawiązaniu współpracy z Niekrytym, ale nie wiem czy nie wolałby działać sam (choć kto wie?). Buncha znam głównie z filmwebowych dyskusji, choć później chciałem się jakoś bliżej zapoznać z jego filmikami. Na razie skupiamy się na tłumaczeniach, choć kto wie co będzie w przyszłości :geek: .
Wiesz, znajdź mi tylko sposób na wydłużenie doby z 24h na dowolną inną ilość, a na Youtube pojawią się filmiki, na które mam pomysły od dłuższego czasu ;)
Avatar użytkownika
BTM
 
Posty: 192
Dołączył(a): So paź 23, 2010 3:36 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez Kajanka » Śr lut 16, 2011 8:27 pm

Współpraca z Krytykiem? Nie widzę tego. Dla mnie Critic i Krytyk to dwa różne światy.

ja cały czas wyczekuję recenzenta z prawdziwego zdarzenia
Czekaj, jak tylko kupię sobie kamerę ;) (joke).

Ale takie czepianie się szczegółów to na siłę szukanie porównania, jak to robią humaniści z książkami
Tak, właśnie takie rzeczy robimy na studiach :C
Obrazek

[ blog ] [ deviantart ] [ youtube ]
Avatar użytkownika
Kajanka
 
Posty: 338
Dołączył(a): N paź 24, 2010 7:36 pm
Lokalizacja: Gdynia :)

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez roofix » Cz mar 31, 2011 8:17 pm

Z ciekawości, śledzi ktoś konflikt między Niekrytym Krytykiem a programem MaturaToBzdura? Jeśli tak, co sądzicie o poziomie obu stron, oraz ich fanów? Cieszył mnie przy tym fakt, że ujawniło się całkiem sporo osób, widzących w tym dalekie echo słynnego konfliktu NC i AVGN. Mógłbym policzyć je na palcach aż obu rąk :lol: !
A jak nie znacie sprawy, mógłbym co nie co przybliżyć - koniec końców, coś wreszcie na polskim YT się ciekawego dzieje.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez Krelian » Pt kwi 01, 2011 8:17 am

No też mi to zaczęło od razu wyglądać na akcję w stylu NC vs AVGN tylko mało kto z widzów NK i MTB to zajarzył...przykre
Avatar użytkownika
Krelian
 
Posty: 104
Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 7:22 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez amek » Pt kwi 01, 2011 4:17 pm

NIc tylko czekać na Epicką Walkę Niekrytego i Jankowskiego
bo wszyscy wiemy - no damage, no fun
Akcelerator Akcyzy 1590
Well. I was on my way to this gay gypsy bar mitzvah for the disabled, when I suddenly thought, "Gosh. The Third Reich's a bit rubbish. I think I'll kill the Führer." Who's with me?
Avatar użytkownika
amek
 
Posty: 228
Dołączył(a): Wt paź 26, 2010 8:24 pm

Re: Niekryty Krytyk

Postprzez DoubleFace » Pt kwi 01, 2011 4:25 pm

E tam, fani Niekrytego (większość) jest zbyt tępa by zrozumieć ten "konflikt". BTW, nowy filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=zVH6tj07 ... ture=feedu

Żałuję, że ten filtr, co zrobiło YouTube na prima aprilis, nie działą na filmy Niekrytego. Jako niemy byłby śmieszniejszy.
Avatar użytkownika
DoubleFace
 
Posty: 393
Dołączył(a): Pt gru 03, 2010 10:43 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 15 gości

cron