That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Dobre Seriale

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Re: Dobre Seriale

Postprzez RandoMan » Cz gru 06, 2012 3:07 pm

To jeżeli masz ochotę na niesztampowe kryminały / dramaty policyjne rozpisane np. na całą serię, a nie w stylu 1 sprawa na odcinek to chwytaj z polskich "Glinę" i "Pitbulla", a z hamerykańskich "The Wire".
.noisivelet naht nuf erom era srorriM
Avatar użytkownika
RandoMan
 
Posty: 160
Dołączył(a): So paź 30, 2010 4:37 pm
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Dobre Seriale

Postprzez RoyZa_Blade » Cz gru 06, 2012 4:54 pm

Ja to od siebie dodam mój ulubiony serial we wszechświecie, czyli "The Black Adder". Mam nadzieję że kiedyś wskrzeszą tę serię.
Avatar użytkownika
RoyZa_Blade
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 145
Dołączył(a): Pt paź 28, 2011 1:24 pm

Re: Dobre Seriale

Postprzez ichabod » Cz gru 06, 2012 6:04 pm

Tylko koniecznie zacznij od 2. sezonu, pierwszy potrafi zniechęcić
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Dobre Seriale

Postprzez Nemo » Cz gru 06, 2012 10:40 pm

Hotel Zacisze.
A co do bashowania gustu Sellera - ja lubie kryminały, on nie, nie będę mu tego wypominać :P. To bez sensu.
Everything a writer learns about the art or craft of fiction takes just a little away from his need or desire to write at all.
In the end he knows all of the tricks and has nothing to say.
Avatar użytkownika
Nemo
 
Posty: 83
Dołączył(a): Cz paź 28, 2010 11:21 pm

Re: Dobre Seriale

Postprzez Hiena » Pn gru 10, 2012 7:54 pm

Ja polecam serial Wilfred (znam tylko wersje amerykańską), jednak jest bardzo specyficzny i nie każdemu przypadnie do gustu. Co prawda nie lubisz krwawych seriali mimo to innym polecam Grę o Tron i Walking Dead, te dwie produkcje przywróciły mi wiarę w powrót czasów, kiedy co tydzień napalałem się na nowy odcinek LOST czy Twin Peaks.
Uczcie się od Hien. Idźcie przez życie ze śmiechem.
Avatar użytkownika
Hiena
 
Posty: 24
Dołączył(a): So lip 23, 2011 2:08 pm

Re: Dobre Seriale

Postprzez Nemo » Pn gru 10, 2012 10:10 pm

W sumie. Twin Peaks. To nie jest horror, to nie jest kryminal, a na pewno ciezko to nazwac schematycznym.
Everything a writer learns about the art or craft of fiction takes just a little away from his need or desire to write at all.
In the end he knows all of the tricks and has nothing to say.
Avatar użytkownika
Nemo
 
Posty: 83
Dołączył(a): Cz paź 28, 2010 11:21 pm

Re: Dobre Seriale

Postprzez MistrzSeller » Wt lut 12, 2013 9:46 pm

Dzięki za pomoc.

Niestety nie znalazłem nic ciekawego. Trochę zaś dowiedziałem się czego nie lubię.
1. Nie Horror, nie prawniczy, nie psychologiczny
2. Taki, który byłby różnorodny i nie przewidywalny
3. Nie komediowy, bo z tych wszystko ciekawe amerykańskie już widziałem (a humor brytyjski i japoński mi nie podchodzi)
Nie lubię:
-seriale w których każdy odcinek leci wg określonego schematu mnie nudzą (seriale kryminalne, Dr House, Sherlock, Arrow)
-seriali dramatycznych, albo takich gdzie jest więcej dramatyczności niż akcji (Battlestar Galactica, deflying Gravity)
-seriali z dużą dawką scen erotycznych (dlatego Rzym, Gra o tron i inne seriale HBO odpadają)
-seriali, które są prostymi przygodówkami (Gwiezdne wrota, miecz prawdy)

Nie podaje wszystkiego, bo oglądałem na prawdę dużo.
Szukam fanów Doctor who, Firefly, Farscape i Star Wars ze Skierniewic i okolic. Jeżeli jesteś fanem, któregoś z tych uniwersów i mieszkasz we wcześniej wspomnianej okolicyto napisz na PM lu na gg:8584499
Avatar użytkownika
MistrzSeller
 
Posty: 85
Dołączył(a): N sie 14, 2011 11:40 am

Re: Dobre Seriale

Postprzez Gaido » Wt lut 12, 2013 10:28 pm

To mooooże.... Jezioro Marzeń? xD
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Dobre Seriale

Postprzez edson » Wt lut 12, 2013 10:52 pm

Utopia - być może ci się spodoba, 6 odcinkowy serial, na razie wyemitowana 4 odcinki. Teorie spiskowe, konspiracje, komiksy, a do tego fenomenalne zdjęcia (serio, niektóre kadry to majstersztyk).
Jestem nikim, więc mogę sobie pozwolić na wszystko.
Avatar użytkownika
edson
 
Posty: 102
Dołączył(a): N maja 13, 2012 1:16 pm

Re: Dobre Seriale

Postprzez Piett » Cz maja 09, 2013 6:07 pm

MistrzSeller napisał(a):-seriali z dużą dawką scen erotycznych (dlatego Rzym, Gra o tron i inne seriale HBO odpadają)


Gdzie niby w Grze o Tron jest ta erotyka? W porównaniu z np. Rzymem czy Borgiami tam prawie nie ma jakiejś ostrej erotyki i serial skupia się na zupełnie innych wątkach - no chyba że ktoś jest purystą albo w danym wieku dalej brzydzi się byle widoku piersi to wtedy można zrozumieć ;) . Osobiście uważam że z powodu takiej błahostki jak wątki damsko-męskie nie powinno się zniechęcać do chyba jedynego dobrego serialu fantasy kiedy za konkurencję są jedynie badziewia pokroju "Merlina". Wreszcie powstało (chociaż pierwszy tom napisano co prawda bodaj w 1994 roku) ciekawe uniwersum fantasy bez elfów, troli, orków, krasnoludów i innej bajkowej chałastry ze świetnymi postaciami, rodami, ich wojnami i intrygami - dla każdego coś miłego. Szczerze polecam pomimo tych dziwnych purystycznych niby pobudek podanych wyżej. Szczerze polecam zarówno serial jak i jeszcze bardziej książki na podstawie których powstał.

Jedyne co można zarzucić serialowi to następujący w 2 sezonie początek mniejszych lub większych ale irytujących zmian w stosunku do książki. Cóż z bólem ale do tego trzeba przywyknąć. Serial ma swoje minusy ale dla mnie ma ten duży plus że pewnie do dziś nie poznałbym twórczości George'a R R Martina i wspaniałego świata low - fantasy który wykreował i który nadal tworzy. Więc nie ważne jakbym psioczył na zmiany jakie zauważałem czytając "Grę o tron" czy "Starcie królów" to jednak mam już na dobre słabość do serialu.

"seriale HBO odpadają" - ach te zboczone sceny w "Kompanii Braci" czy w "Pacyfiku" :D
Avatar użytkownika
Piett
 
Posty: 47
Dołączył(a): Wt wrz 13, 2011 5:32 pm
Lokalizacja: Festung Warschau

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron