That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Do maniaków horrorów

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Do maniaków horrorów

Postprzez MrT » Pn lis 12, 2012 6:21 pm

Witam całe szanowne grono :)
Od razu przejde do rzeczy - Poszukuje jakichś nie za starych ,jak najbardziej krwawych/obrzydliwych horrorów jakie znacie.
Macie może pare tytułów do polecenia ?
Niekryty Krytyk ? Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
MrT
 
Posty: 15
Dołączył(a): So lip 30, 2011 9:03 pm

Re: Do maniaków horrorów

Postprzez ichabod » Pn lis 12, 2012 6:38 pm

"Nie za starych", znaczy jakie dokładnie widełki? Od lat 70-tych, 80-tych, 90-tych? :)

I pytanie, na ile jesteś zorientowany w temacie :) Takie tytuły jak Re-Animator, Hellraiser 2, From Beyond czy Suspiria są Ci znane? No chyba, że szukasz czegoś mocnego dla samego gore, to sprawdź The Untold Story, Men Behind the Sun czy jakiś snuff, ale to już nie moja działka ;P (Gaido?)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Do maniaków horrorów

Postprzez Gaido » Pn lis 12, 2012 7:04 pm

Z "nie za starych" polecam Snuff 102. Film z 2007 roku pełen przenikliwego bólu o którym nie zapomnisz na długo, w dodatku poruszane przez film ponury punkt widzenia na społeczność i sposób w jakim rozumuje dodatkowo pogłębia depresyjny stan.

Man Behind the Sun jest super, aczkolwiek na dzień dzisiejszy część efektów specjalnych wygląda groteskowo (jak scena zrywania mięśni z dłoni jednej z więźniarek). No, ale nie jest to nowy film. Ciekawe jednak jest to, że wg osób które przeżyły pobyt w jednostce 731 mówią, że to co pokazuje film, wydarzyło się na prawdę, jednak i tak w stosunku do tego co się tam działo jest całkiem łagodny. Biorąc pod uwagę sceny w wieży ciśnień, sekcji na żywym chłopcu (użyto w tym przypadku prawdziwych zwłok) czy też wysadzania granatów na polu ukrzyżowanych więźniów... Myślę, że jest to pozycja warta obejrzenia. Przynajmniej w celach edukacyjnych.
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Do maniaków horrorów

Postprzez Hevio » Pn lis 12, 2012 7:05 pm

Cannibal Holocaust, Nekromantik . To były najbardziej obrzydliwe jakie oglądałem
Avatar użytkownika
Hevio
 
Posty: 49
Dołączył(a): So cze 23, 2012 11:13 pm

Re: Do maniaków horrorów

Postprzez Krzys » Wt lis 13, 2012 2:41 pm

Najbardziej obrzydliwy horror jaki oglądałem to chyba Grindhouse: Planet Terror. Jasne, że wszystko było pokazane w kampowy, pastiszowy sposób, ale co ja poradzę, że Rodriguezowi wyszło to tak dobrze, że aż obrzydliwie :P. Sceny z genitaliami... Bleh.

Najkrwawszy film jaki oglądałem to nie horror, lecz komedia ("Martwica mózgu"). W ogóle bardziej interesuje mnie gore w luźnym i zabawnym stylu, niż takie całkowicie na poważnie. Jeśli chodzi o gore na poważnie to chyba najbardziej krwawo było w serii "Piły", ale to też nie horror, lecz thriller... Ale jestem cienki, że nie widziałem żadnego naprawdę krwawego horroru :P. Jeśli miałbym na siłę wymienić, to musiałbym sięgnąć do "Lśnienia", gdzie jednak trochę krwi się wylało (scena w windzie). Ale to raczej nie to czego szukasz.

Ale pytanie było jakie filmy znamy, a nie jakie widzieliśmy, więc tutaj już mogę wymienić więcej. Pisałeś, że nie chcesz starych, ale nie sprecyzowałeś jakie filmy uważasz za stare, więc wymienię wszystkie które przychodza mi na myśl:

~ Salo, czyli 120 dni Sodomy
~ Nekromantik
~ Man Behind The Suń
~ Cannibal Holokaust
~ Hostel
~ Frontière(s)

W mairę nowymi filmami są tylko dwie ostatnie pozycje, ale jakoś już tak się utarło, że to produkcje z lat '70 i '80 najbardziej przerażają (może dlatego, że trzeba było włożyć naprawdę dużo pracy, żeby wszystko wyglądało realistycznie). W Man Behind The Sun i Cannibal Holokaust są sceny zawierające zabijanie prawdziwych zwierząt i to niekiedy w okrutny sposób (w Man Behind The Sun napuszczenie wygłodniałych szczurów na kota), więc jak coś takiego Cię powstrzymuje (bo mnie tak), to bądź ostrzeżony. W Nekromantik niby też jest jedna scena (zabicie i obdarcie ze skóry królika), ale ona nie ma związku z fabułą i wygląda na wziętą z innego materiału, więc przynajmniej u mnie nie przekreśla to filmu. No i do tego wzystkiego dochodzi sekcja prawdziwych zwłok dziecka w Man Behind The Sun, co też jest przekroczeniem pewnej granicy.

A z filmów snuff, czyli same gore ze szczątkową fabułą (nie wiem po co takie coś tworzyć i oglądać BTW):
~ Seria Guinea Pig (od którejśtam części fabuła zaczyna mieć znaczenie, więc to nie do końca snuff)
~ Seria August Underground
Krzys
 
Posty: 24
Dołączył(a): N maja 06, 2012 6:23 pm

Re: Do maniaków horrorów

Postprzez Akane » Wt lis 27, 2012 12:37 pm

Jeden z najbardziej obrzydliwych horrorów, jakie widziałam, to "Dom woskowych ciał". Były sceny, przy których po prostu zamykałam oczy v_v
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Do maniaków horrorów

Postprzez Yume-chan » Wt lis 27, 2012 1:34 pm

Pamiętam jak kiedyś obejrzałam "Martyrs- skazani na strach". Nie wiem czy to jest horror czy bardziej thriller,ale mogę powiedzieć,że jest obrzydliwy x_x
Avatar użytkownika
Yume-chan
 
Posty: 45
Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 7:21 pm


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 84 gości

cron