That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Projekt "Grażyna Żarko", czyli psychologia internetu.

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Projekt "Grażyna Żarko", czyli psychologia internetu.

Postprzez roofix » So lip 21, 2012 11:19 am

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... IqyVsUnuk#!

Cóż, nic dodać, nic ująć. Od dłuższego czasu widać było, że to prowokacja (jeden z użytkowników w swoim vlogu dokładnie to wyjaśnił), lecz internauci wiedzieli swoje. Widać jak zwykle, jak łatwo manipulować gawiedzią (nawet teraz, gdy sprawa się wyjaśniła), poziom "agresji" w Sieci (nihil novi), oraz widać, jak rzuca to cień na polskich ateistów ;)
Co wy sądzicie i jakie wnioski wysnuwacie?
Ostatnio edytowano Wt lip 24, 2012 6:09 am przez roofix, łącznie edytowano 1 raz
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Projekt "Grażyna Żarko", czyli psychologia internetu.

Postprzez ichabod » So lip 21, 2012 1:01 pm

Zieeeew, trolling był aż zbyt oczywisty, a cała akcja pokazuje tylko i wyłącznie, że ogromna część internetu to gimbusy, którym można wmówić wszystko. Szczerze mówiąc byłem mocno zażenowany też tymi panami, którzy całą akcję przygotowali - najpierw tworzą bardzo agresywny w swojej wymowie internetowy twór, którego celem było tylko i wyłącznie prowokowanie, a potem robią z tego dokument, wrzucają smutną muzykę, scenki z płaczącą panią aktorką i dopisują swoje tezy do całości, jaki ten internet nieokrzesany.

Bardzo smutny i dołujący w kontekście kondycji polskiego YT obrazek. Podziwiam za to odwagę tej pani, która wystąpiła w roli Grażyny.

edit: Komentarz spod vloga Gonciarza na ten temat, 100% racji:

Pani Grażyna a raczej jej scenarzyści zrobili IMO najgłupszą rzecz jaką mogli.. Wystawili starszą kobietę na rzeszę polskch hejterów, którzy biegają za swoimi "ulubieńcami" z sieci raz będąc po stronie jednego raz po stronie drugiego niekiedy nie szczędząc wulgaryzmów (tarcze i inne pierdoły). Trafili również na kanał GŻ, która podburzała swoimi wypowiedziami a głupki na to poszły i ją też zhejtowali, bo nie grała im w paradę. Panowie scenarzyści się wczoraj obudzili? Taki jest polski internet.
MrGambasPL 12 seconds ago


i tweet, który dostałem i który zwięźle podsumowuje mój stosunek do autorów tego "eksperymentu" (lol)
@lstelmach89 niech przyznają się wprost że celem eksperymentu była "beka z gówniarzy", ale nie jakieś szumne odkrywanie agresji w internecie
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Projekt "Grażyna Żarko", czyli psychologia internetu.

Postprzez Luklaser » So lip 21, 2012 5:43 pm

Skubańcy jednak coś osiągnęli. To chyba jedna z nielicznych takich prowokacji, która zyskała naprawdę spory rozgłos. ROJOV powiedział na ten temat wszystko, co można powiedzieć. Nie ważne w tej chwili co wiele osób myśli o jego filmikach - tym razem powiedział wszystko:

http://www.youtube.com/watch?v=Iz1zwZ6U4mY&feature=g-all-lik
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: Projekt "Grażyna Żarko", czyli psychologia internetu.

Postprzez ichabod » So lip 21, 2012 6:03 pm

No nie da się ukryć, obserwowanie jak Rojo wychodzi na buca w filmie o Grażynie, a potem próbuje odzyskać twarz odwracając kota ogonem tym bullshitowym filmikiem, było dosyć humorystycznym akcentem w całej tej akcji :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Projekt "Grażyna Żarko", czyli psychologia internetu.

Postprzez edson » So lip 21, 2012 6:09 pm

Rojo to cipa, przynajmniej zabawnie na to patrzeć.
Jestem nikim, więc mogę sobie pozwolić na wszystko.
Avatar użytkownika
edson
 
Posty: 102
Dołączył(a): N maja 13, 2012 1:16 pm

Re: Projekt "Grażyna Żarko", czyli psychologia internetu.

Postprzez Gaido » So lip 21, 2012 6:37 pm

Ale w internecie jest jeszcze całe tysiące hejtowanych osób (w tym np. Tyara Elzbieta Gas, która jest baaaaaaaaaaaaardzo podobna o Grażyny - pewnie się na niej inspirowali) i przeciez nadal się hejty na tych ludziach nie skończą. Ludziom nie jest głupio ze względu na Grażynę, tylko dlatego bo dali się porobić. Ale zobaczcie te filmiki - co w tym dziwnego? Każdy dałby się porobić :p
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Projekt "Grażyna Żarko", czyli psychologia internetu.

Postprzez roofix » So lip 21, 2012 10:58 pm

Niby wiadome było, że to byłe prowokacja, ale ile już razy ludzie dali się nabrać? Przykład, który pierwszy mi się przypomina - "konflikt" Niekrytego Krytyka z Matura to Bzdura. Były też inne prowokacje i za każdym razem to samo - masa ludzi dających się nabrać, spośród których część udaje, że od początku wiedziała, co się święci.
Zgadzam się że nawet nagrany film wyjaśniający jest elementem całej tej manipulacji - wywołanie poczucia winy, reakcja potępienia (hejtowania?) osób odpowiedzialnych za hejt wobec pani Grażynki. Tak, przykład Roja jest tu naprawdę dobry.
Jakże łatwa jest manipulacja w Sieci.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Projekt "Grażyna Żarko", czyli psychologia internetu.

Postprzez Gaido » So lip 21, 2012 11:13 pm

Nie zdziwi mnie jeśli to w pewien sposób trolling w trollingu i zaraz wstawią kolejny filmik pokazujący, że to też troszkę ściema i ma być to troszkę inaczej niż ludzie sobie wymyślili. Na swój sposób to już jest taka bazująca na ego internautów trollowa incepcja ;)

Troszke mnie tylko zirytował tekst Roja, że KAŻDY hejtował Żarko i nawet jeśli nic nie napisał ani nic nie odpowiedział, to przynajmniej POMYŚLAŁ o niej w nienawistny sposób. Ja miałem z tego kupę śmiechu, ale nie powiedziałbym bym jakoś ją hejtował czy myślał w takowy sposób i pewnie kupa ludzi miała tak samo.
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Projekt "Grażyna Żarko", czyli psychologia internetu.

Postprzez UncleMroowa » N lip 22, 2012 11:06 am

Gaido napisał(a):Troszke mnie tylko zirytował tekst Roja, że KAŻDY hejtował Żarko i nawet jeśli nic nie napisał ani nic nie odpowiedział, to przynajmniej POMYŚLAŁ o niej w nienawistny sposób. Ja miałem z tego kupę śmiechu, ale nie powiedziałbym bym jakoś ją hejtował czy myślał w takowy sposób i pewnie kupa ludzi miała tak samo.

Same here. Myślę, że sporo osób traktowało te jej filmiki po prostu jako rodzaj dziwnej rozrywki (na tej samej zasadzie, co ludzie oglądają klocucha12).

I rotfl, gadanie o tej "perfekcyjnej" manipulacji też mnie rozwaliło. Jeśli ktoś jeszcze się nie zorientował, że to jest jedna wielka lipa po tym jej vlogu, w którym stawiała na równi "usuwanie ze znajomych na facebooku" i "poniżanie przed klasą", no to serio współczuję łatwowierności ;P

Ludzie nawalali na nią równo, jak myśleli że jest prawdziwa. Okazało się, że nie i wszyscy się czują winni, że się pojawili w dokumentalnym filmiku pod koniec akcji, oh lol, i teraz wszyscy przepraszają fikcyjną postać i aktorkę, która po prostu odczytywała swoją kwestię. Nikomu nie jest źle, że człowieka upadlał i niszczył przez kilka tygodni, ale że zostali na tym złapani. Moralność pani Dulskiej ;p

Coś ta akcja udowodniła czy zmieniła? Nah, nic.
Obrazek
YouTube
| Twitter | Facebook | FormSpring | DevianART

"TV says, donuts are high in fat kazoo,
Found a hobo in my room.
It's princess Leia, the yodel of life.
Give me my sweter
or I play the guitar.
Avatar użytkownika
UncleMroowa
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 244
Dołączył(a): N lip 31, 2011 6:14 pm
Lokalizacja: Kielcówek

Re: Projekt "Grażyna Żarko", czyli psychologia internetu.

Postprzez Broken Fang » N lip 22, 2012 1:46 pm

O istnieniu takiego kanału dowiedziałem się dzisaj, był wpis o tym na portalu informacyjnym i muszę przyznać, że jestem trochę w szoku, jak słyszałem te komentarze, szczególnie lekko przerażający był typ z kilofem... Nie ma co, rzeczywiście u nas społeczeństwo coraz bardziej postępowe i tolerancyjne :roll:, gdześ usłyszałem, że jest zbiórka kasy, żeby jej wakacje fundnąć.
www.wielkieroboty.blogspot.com
www.msgundam.pl
www.transformery.pl
Avatar użytkownika
Broken Fang
 
Posty: 43
Dołączył(a): Śr cze 27, 2012 12:19 pm

Następna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron