That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Kanadyjskie filmy katastroficzne/sensacyjne/science fiction

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Kanadyjskie filmy katastroficzne/sensacyjne/science fiction

Postprzez roofix » Pt lip 13, 2012 5:12 pm

Nie bywam od wielu miesięcy zbyt często w domu rodzinnym, ale gdy się pojawiam, słyszę, że rodzice obejrzeli kolejny "świetny" film kanadyjski, czy to o katastrofie (pożar, powódź, trzęsienie ziemi), czy to ataku jakiś stworów na ludzi (mutanty, agresywne zwierzęta, kosmici). Zwykle lecą na TV Puls (nie mam tej stacji w swoim telewizorze). Będąc ostatnio w domu obejrzałem z nimi wręcz genialną produkcję, będącą swoistą "Klątwą Niedźwiedzicy" w wersji sci-fi, tylko za nic nie mogę znaleźć, jak się ten film nazywał.
Choć przy produkcjach tego typu maczali palce podobno Amerykańce, to nie zmienia to faktu, że uznaje się to za "kanadyjskie" filmy.

Czy ktoś z Was oglądał kiedyś tego typu filmy na TV Puls? Jakieś zapadły Wam w pamięć, umiecie przytoczyć fabuły, tytuły? Byłoby to ciekawe, po za tym czy można dojść do wniosku, że ta stacja specjalizuje się w puszczaniu tanich filmów klasy podłogowej?
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Kanadyjskie filmy katastroficzne/sensacyjne/science fict

Postprzez speiderman » Pt lip 13, 2012 5:26 pm

Na ogół nie chce mi się tracić czasu na tego typu produkcje. Może Kolmyr miałby coś o nich do opowiedzenia, gdyby nie zniknął w tajemniczych okolicznościach (nie chodziło Ci przypadkiem o "Zemstę niedźwiedzicy"? :lol: ).
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kanadyjskie filmy katastroficzne/sensacyjne/science fict

Postprzez ichabod » Pt lip 13, 2012 5:28 pm

Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Kanadyjskie filmy katastroficzne/sensacyjne/science fict

Postprzez roofix » Pt lip 13, 2012 5:41 pm

Hehe, część tak, słyszałem o nich. Niestety nie ma tam filmu, który oglądałem ostatnio. Jak znajdę, to podrzucę link.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Kanadyjskie filmy katastroficzne/sensacyjne/science fict

Postprzez Tuśka » Pt lip 13, 2012 5:46 pm

Nie wierzę, myślałam, że tylko ja się tym katuję xD. Z tym, że ja częściej oglądam słabe filmy katastroficzne rodem zza Odry i Nysy, zawsze tam rozwalają sobie Berlin, czasem Monachium. Ale zdecydowanie wolą rozpieprzać stolicę, Wieża Telewizyjna nie ma łatwego życia.
Żadnego konkretnego tytułu sobie nie przypomnę, zazwyczaj to oglądam, komentuję na głos na bieżąco (co tylko irytuje domowników), a potem zapominam.
Analizatornia blogasków Szalikowe Bajanie poleca: Bartosz Kurek i najlepsze opko świata, cz.1
Avatar użytkownika
Tuśka
 
Posty: 26
Dołączył(a): Cz paź 20, 2011 11:29 am
Lokalizacja: Łask/Wrocław

Re: Kanadyjskie filmy katastroficzne/sensacyjne/science fict

Postprzez roofix » Pt lip 13, 2012 5:49 pm

Niemieckie też bardzo fajne, jakieś nawet kiedyś oglądałem. Tylko czekać, jak Niemcy nakręcą coś wreszcie o ataku kosmitów. Chętnie bym zobaczył, jak radzi sobie z nimi Bundeswehra :D
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Kanadyjskie filmy katastroficzne/sensacyjne/science fict

Postprzez speiderman » Pt lip 13, 2012 7:17 pm

A Naziści z księżyca nie wystarczą :P ?
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kanadyjskie filmy katastroficzne/sensacyjne/science fict

Postprzez roofix » Pt lip 13, 2012 10:18 pm

Nie, nawet z Antarktydy. Nie znasz się ;)
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Kanadyjskie filmy katastroficzne/sensacyjne/science fict

Postprzez Kaczor » Wt lip 24, 2012 9:46 pm

Nie oglądam takiego czegoś z własnej nieprzymuszonej woli ale pamiętam że jakieś 12 lat temu oczekując na komisji wojskowej w czasach liceum puścili nam 3 takie filmy - o samochodzie mordercy, o wężach mutantach i niedźwiedziu mordercy :D
Avatar użytkownika
Kaczor
 
Posty: 356
Dołączył(a): Pn sty 31, 2011 4:55 pm

Re: Kanadyjskie filmy katastroficzne/sensacyjne/science fict

Postprzez yahoo » Pt lip 27, 2012 7:52 pm

Swego czasu TVP1 co tydzień mieli "Dreszczowy wtorek" czy coś w ten deseń, właśnie tam leciała "Klątwa Niedźwiedzicy" :P. Co do Pulsu to nie oglądałem tam niczego prócz "Goło i wesoło". Niskobudżetowe gówienka wolę te robione przez Asylum, niektóre całkiem miło się ogląda jak "Pajęczynę", albo "Super Piranię" :D
yahoo
 
Posty: 75
Dołączył(a): Śr lip 13, 2011 9:47 pm


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron