That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

The Avengers

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Re: The Avengers

Postprzez Energytoran » N maja 13, 2012 4:23 pm

Film kozacki, zwłaszcza ze względu na humor. Gagi wychodziły całkiem przyzwoicie, efekty specjalne od razu wiadomo było, że będą świetne, Podobało mi się szczególnie, jak (SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) Czarna Wdowa wyciągnęła z Lokiego plan :D. Zauważyliście kilka motywów jakby zerżniętych z Transformers? Potężny sześcian, Wrogowie wyskakujący z portalu, który też wyglądał jak z trzeciej części, Wielka walka w mieście i nawet gąsienicowe pojazdy. I tak mi się podobało. Każdy z superbohaterów był jakby głównym bohaterem i nie dało się jaśniej określić, kto nim naprawdę jest.
I remember, so You don't want to!
Energytoran
 
Posty: 99
Dołączył(a): So lis 19, 2011 9:28 pm

Re: The Avengers

Postprzez ichabod » N maja 13, 2012 5:46 pm

Dlatego film się nazywał "Avengers", a nie np. "Tony Stark" :mrgreen:

Co do porównań do "Transformers"... no jasne, można znaleźć parę podobieństw, ale to jak niebo i ziemia pod względem poziomu - "Avengers" pokazują właśnie jak zrobić świetne popcornowe kino, nie obrażając jednocześnie inteligencji i dobrego smaku widza. ;)

O podobieństwa między tymi filmami i "Avengers" w ogóle nawijał ostatnio Spoony, polecam zerknąć niezdecydowanym ;) http://spoonyexperiment.com/2012/05/04/ ... -avengers/
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: The Avengers

Postprzez Magrat » N maja 13, 2012 8:18 pm

Po tym filmie doszłam do wniosku, że jakoś nie mam szczęścia do ulubionych postaci.
Shut up, Nappa!
Avatar użytkownika
Magrat
 
Posty: 89
Dołączył(a): Pt gru 24, 2010 8:00 pm

Re: The Avengers

Postprzez Nibi no Nekomata » N maja 13, 2012 8:52 pm

sprecyzuj.
Träumen und Gedichte schreiben oder reiten mit dem Wind... Niemand versteht mich so wie du!
~~
- Zaczynamy trochę myśleć? (...)
- Ja zaczynam myśleć. Ty jesteś tylko animowanym objawem schizofrenii.
Avatar użytkownika
Nibi no Nekomata
 
Posty: 104
Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 5:10 pm
Lokalizacja: tu żyją smoki

Re: The Avengers

Postprzez Magrat » N maja 13, 2012 9:29 pm

sprecyzuj.

Phil Coulson.
Shut up, Nappa!
Avatar użytkownika
Magrat
 
Posty: 89
Dołączył(a): Pt gru 24, 2010 8:00 pm

Re: The Avengers

Postprzez Nibi no Nekomata » Pn maja 14, 2012 5:39 am

...ok, już rozumiem. mnie też to dziabnęło ;u;
Träumen und Gedichte schreiben oder reiten mit dem Wind... Niemand versteht mich so wie du!
~~
- Zaczynamy trochę myśleć? (...)
- Ja zaczynam myśleć. Ty jesteś tylko animowanym objawem schizofrenii.
Avatar użytkownika
Nibi no Nekomata
 
Posty: 104
Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 5:10 pm
Lokalizacja: tu żyją smoki

Re: The Avengers

Postprzez Akane » Pn maja 14, 2012 8:33 am

Recenzja Mroowy pozwoliła mi zrozumieć w czym tkwił problem jeśli chodzi o mój odbiór tego filmu ;)

To, co słyszałam o "Avengersach" przed pójściem do kina, sprowadzić można do "Epicka produkcja na niespotykaną dotąd skalę". Automatycznie skojarzyłam sobie to hasło z najlepszymi filmami o superbohaterach, jakie dotąd widziałam "Mroczny Rycerz" i "X-Men Pierwsza Klasa". Nie wzięłam pod uwagę tego, że w "Avengersach" może być jednak więcej motywów typowych dla komiksów niż dla kina. Sceny kompletnie over the top, dla mnie chwilami wyjęte z pupy, okazują się (wedle Mroowy i ja mu wierzę ;P) nie bezmyślnością twórców, ale zamierzonym efektem, wręcz czymś w rodzaju hołdu swoim pierwowzorom. I tak dalej i tak dalej.

Myślę, że gdybym poszła do kina z nastawieniem "A, obejrzę sobie jakąś głupią nawalankę z masą wybuchów" wyszłabym zauroczona z okrzykami "O rety, wpletli w to nawet fajną fabułę, a i bohaterowie mieli w sobie to coś, zamiast stanowić mięso armatnie" - a ocena filmu podskoczyłaby wówczas o punkcik do góry. Niestety nastawienie miałam kompletnie inne, ale trudno winić za to jednostki odpowiedzialne za stworzenie "Avangers" ;)

Reasumując - wciąż nie uważam, by film był arcydziełem zasługującym na 10/10, ale przynajmniej rozumiem już dlaczego dla wielu osób okazał się produkcją znacznie więcej, niż dobrą ;)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: The Avengers

Postprzez Magrat » Pn maja 14, 2012 6:22 pm

Mam pytanie, czy w Poznaniu jest w ogóle możliwość zobaczenia Avengersów w normalnym 2D? Nie znoszę oglądać filmów w 3D, unikam tej technologii jak ognia, a niestety w przypadku Avengersów tylko na to mogę liczyć.
Shut up, Nappa!
Avatar użytkownika
Magrat
 
Posty: 89
Dołączył(a): Pt gru 24, 2010 8:00 pm

Re: The Avengers

Postprzez Tuśka » Pn maja 14, 2012 8:31 pm

Ja wróciłam właśnie godzinę temu z kina i jestem naprawdę po dużym wrażeniem - podobnie zresztą jak pozostali ludzie na sali, którzy po zakończeniu filmu nie ruszali się jeszcze przez jakieś pięć sekund. Nie jestem w stanie ocenić tego w ogóle i w szczególe, więc określę to tak: totally awesome.

Filmu w 2D chyba w ogóle nie ma, natomiast słyszałam słuchy, że jest wersja z dubbingiem. To chyba niemożliwe, słyszałam, że za zdubbingowanie Samuela L. Jacksona grozi dożywocie.
Analizatornia blogasków Szalikowe Bajanie poleca: Bartosz Kurek i najlepsze opko świata, cz.1
Avatar użytkownika
Tuśka
 
Posty: 26
Dołączył(a): Cz paź 20, 2011 11:29 am
Lokalizacja: Łask/Wrocław

Re: The Avengers

Postprzez Magrat » Pn maja 14, 2012 8:36 pm

Wersja z dubbingiem niestety jest, wiem bo widziałam zdubbingowany trajler :shock:
Film sam w sobie jest fantastyczny, co nie zmienia faktu, że w kinie przechodziłam głównie cierpienia, niezbyt dobrze toleruję technologię 3D :(
Shut up, Nappa!
Avatar użytkownika
Magrat
 
Posty: 89
Dołączył(a): Pt gru 24, 2010 8:00 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron