That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

The Avengers

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Re: The Avengers

Postprzez rav815 » Pn lip 30, 2012 9:24 pm

Rozumiem kompromisy, ale w tym filmie takowych nie ma. Tutaj wszystko idzie po najmniejszej linii oporu, a twórcy nawet nie kryli się, żeby jakoś zamaskować bezsens i tandetę.
rav815
 
Posty: 63
Dołączył(a): So paź 08, 2011 7:07 pm

Re: The Avengers

Postprzez Kaczor » Pn lip 30, 2012 9:26 pm

Dla mnie Iron Man (film) to pochwała wynalazczości - Stark przez pół filmu siedzi z lutownicą w ręku albo dopracowuje kolejne Mark II, Mark III itd. ;) A dialogi Pepper-Stark suche? C'mon!
Avatar użytkownika
Kaczor
 
Posty: 356
Dołączył(a): Pn sty 31, 2011 4:55 pm

Re: The Avengers

Postprzez ichabod » Pn lip 30, 2012 9:37 pm

Ale jaki bezsens i tandetę? To co podałeś jako straszliwe dziury fabularne to typowe dla ekranizacji komiksów (i nie tylko!) uproszczenia oraz rzeczy wynikające z komiksowego rodowodu. Podobne rzeczy znajdziesz w każdym dowolnym tego typu filmie. Tym bardziej, że Iron Man to bezpretensjonalne kino rozrywkowe, opierające się na zarówno efektownych scenach akcji, jak i dowcipnych i błyskotliwych dialogach. Nie lubisz popcornowego kina? Spoko, szkoda tylko, że Twoje argumenty są akurat mało adekwatne do tego konkretnego filmu ;)

Coraz bliżej jestem stwierdzenia, że chcesz się tu zabawić naszym kosztem, ale niech Ci będzie ;P
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: The Avengers

Postprzez rav815 » Pn lip 30, 2012 9:42 pm

Lubię kino rozrywkowe, ale nie takie gdzie twórcy chcą zrobić ze mnie idiotę niezdolnego do zauważenie luk i idotyzmów. Jest pełno filmów z tego gatunku gdzie, mimo wielu skrótów i marginalizacji, ogląda się to wszystko z wielką przyjemnością (jak np. ostatni Człowiek na Krawędzi). Ważne żeby zachować umiar.
rav815
 
Posty: 63
Dołączył(a): So paź 08, 2011 7:07 pm

Re: The Avengers

Postprzez edson » Pn lip 30, 2012 9:56 pm

rav815 napisał(a):Lubię kino rozrywkowe, ale nie takie gdzie twórcy chcą zrobić ze mnie idiotę niezdolnego do zauważenie luk i idotyzmów.

To jak możesz się podniecać taką bajeczką jak Breaking Bad?
Jestem nikim, więc mogę sobie pozwolić na wszystko.
Avatar użytkownika
edson
 
Posty: 102
Dołączył(a): N maja 13, 2012 1:16 pm

Re: The Avengers

Postprzez ichabod » Pn lip 30, 2012 10:06 pm

rav815, szkoda strzępić ozora, czepiasz się dla czepiania, wytykasz Iron Manowi rzeczy, na które przymykasz oko przy okazji innych filmów, a Twoja argumentacja jest pozbawiona konkretów. Ciężko polemizować z "recenzją", która nie ma żadnego odniesienia w rzeczywistości
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: The Avengers

Postprzez Magrat » Pn lip 30, 2012 10:14 pm

Jest kino rozrywkowe i są filmy o superbohaterach, które opierają się na własnej konwencji. Jeżeli się tej konwencji nie łapie albo albo zwyczajnie nie lubi to jaki jest sens w oglądaniu takich filmów. Czy oglądając takie Gwiezdne Wojny też wytykasz im brak realizmu i dziury w fabule? Oczywiście mam na myśli starą trylogię.
Shut up, Nappa!
Avatar użytkownika
Magrat
 
Posty: 89
Dołączył(a): Pt gru 24, 2010 8:00 pm

Re: The Avengers

Postprzez rav815 » Pn lip 30, 2012 10:17 pm

edson napisał(a):
rav815 napisał(a):Lubię kino rozrywkowe, ale nie takie gdzie twórcy chcą zrobić ze mnie idiotę niezdolnego do zauważenie luk i idotyzmów.

To jak możesz się podniecać taką bajeczką jak Breaking Bad?


Żartujesz sobie? Porównujesz jeden z najbardziej realistycznych seriali ostatnich lat z IRON MANEM?????


ichabod napisał(a):rav815, szkoda strzępić ozora, czepiasz się dla czepiania, wytykasz Iron Manowi rzeczy, na które przymykasz oko przy okazji innych filmów, a Twoja argumentacja jest pozbawiona konkretów. Ciężko polemizować z "recenzją", która nie ma żadnego odniesienia w rzeczywistości


To nie jest recenzja. Powinieneś coś o tym wiedzieć :P

Nic konretnego, nic konkretnego. Być może piszę tak, ponieważ ten film nie pokazał nic konkretnego. Ten film był tylko zbiorem schematów ostatnich lat. Brak tutaj jakichkolwiek przemyśleń, a młody geniusz, który tworzy broń masowej zagłady jest tematem, który można było naprawdę ciekawo odtworzyć. Może błędem było oglądanie tego filmu dwa dni po powtórce Dark Knight?

Magrat napisał(a):Jest kino rozrywkowe i są filmy o superbohaterach, które opierają się na własnej konwencji. Jeżeli się tej konwencji nie łapie albo albo zwyczajnie nie lubi to jaki jest sens w oglądaniu takich filmów. Czy oglądając takie Gwiezdne Wojny też wytykasz im brak realizmu i dziury w fabule? Oczywiście mam na myśli starą trylogię.


Nie oglądałem gwiezdnych wojen, więc nie mogę się wypowiedzieć, aczkolwiek jak pisałem już wcześniej nie mam nic przeciwko dziurom w fabule, czy braku realizmowi jeśli jest to przedstawione w taki sposób, że dopiero po chwili uświadamiasz sobie "chwila, coś mi się tutaj nie zgadza...", a nie dostajesz w twarz ochłapem.
rav815
 
Posty: 63
Dołączył(a): So paź 08, 2011 7:07 pm

Re: The Avengers

Postprzez ichabod » Pn lip 30, 2012 10:27 pm

[quote]o nie jest recenzja. Powinieneś coś o tym wiedzieć[/code]

No cóż, nie widzę tu Twojego punktu widzenia, tylko proste hejtowanie, jest pewna różnica między tymi "formami wypowiedzi"

I mając to na uwadze - idąc Twoim tokiem rozumowania, powienieś hejtować Supermana bo lata i jest supersilny, a ludzie nie poznają, że on i Clark Kent to jedna osoba. (I podejście "dopiero po chwili uświadamiasz sobie "chwila, coś mi się tutaj nie zgadza...", a nie dostajesz w twarz ochłapem." to nie jest dobry pomysł, bo nie o to w takich filmach chodzi) A w takim wypadku nie bierz się za te bardziej "komiksowe filmy". Wiesz, ja nie wbijam do tematu z mangą i anime i nie pieprze im tam, że Dragon Ball jest nierealistyczny, bo to 1) nie ma sensu 2) jest głupie. ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: The Avengers

Postprzez rav815 » Pn lip 30, 2012 10:36 pm

ichabod napisał(a):
o nie jest recenzja. Powinieneś coś o tym wiedzieć[/code]

No cóż, nie widzę tu Twojego punktu widzenia, tylko proste hejtowanie, jest pewna różnica między tymi "formami wypowiedzi"

I mając to na uwadze - idąc Twoim tokiem rozumowania, powienieś hejtować Supermana bo lata i jest supersilny, a ludzie nie poznają, że on i Clark Kent to jedna osoba. (I podejście "dopiero po chwili uświadamiasz sobie "chwila, coś mi się tutaj nie zgadza...", a nie dostajesz w twarz ochłapem." to nie jest dobry pomysł, bo nie o to w takich filmach chodzi) A w takim wypadku nie bierz się za te bardziej "komiksowe filmy". Wiesz, ja nie wbijam do tematu z mangą i anime i nie pieprze im tam, że Dragon Ball jest nierealistyczny, bo to 1) nie ma sensu 2) jest głupie. ;)


Problem w tym, że w tym filmie Stark jest zwykłym człowiekiem i nie ma żadnych supermocy więc. To z założenia miał być chyba nieco realistyczny film, a nie jakieś super moce, czy kamehamehy.
rav815
 
Posty: 63
Dołączył(a): So paź 08, 2011 7:07 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron