That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Diablo III

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Re: Diablo III

Postprzez Gracjan » Pn kwi 23, 2012 10:17 pm

Coś czuję, że mocno cię nostalgia ogarnęła. O ile dobrze pamiętam pierwsze Diablo miało ciemną kolorystykę głównie z powodu ograniczeń ówczesnych komputerów. Poza tym grając w bete nie czułem by monitor rzygał na mnie tęczą jak co niektórzy mankamenci twierdzą. Kolory są ostrzejsze, ale brak jakichkolwiek jaskrawych kolorków. Zieleń jest "jadowita" i "trująca" a opuszczając miasto czuć utratę tego ciepełka z ogniska domowego. Po za tym wolę kilka kolorów więcej w porównaniu z szaro burością, która zadomowiła się w dzisiejszych grach. Jak to niektórzy mówią "gray is realistic!".
No i ten aspekt nas różni. Ja osobiście wolę właśnie tą szarość z Diablo 1. I tak wiem, że była ona wywołana również przez ograniczenia (zabawne jak technika może mieć wpływ na grę i paradoksalnie stworzyć coś co graczom bardzo się spodoba jak chociażby mgła z "Silent Hilla"), ale mnie osobiście kupiła. Z Diablo 3 się zapoznam bliżej bo serię (mimo, że tak jęczę na 2) bardzo lubię i żywię szczerą nadzieje, że moje obawy okażą się niesłuszne, mimo wszystko jednak pewne wątpliwości pozostają.
http://www.allegro-szablon.pl
Avatar użytkownika
Gracjan
 
Posty: 127
Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 8:47 am
Lokalizacja: Opolskie, Głuchołazy

Re: Diablo III

Postprzez Akane » Wt kwi 24, 2012 8:52 am

Ja po prostu ufam Blizzardowi ;) Przed wydaniem "SC 2" miałam poważne wątpliwości (choć pognałam kupić ją już w dniu premiery, ale to szczegół :D) i cóż... gram w to cudo do dzisiaj i jakoś nie mam dosyć ;) Jest to chyba rekord w moim przypadku, bo zwykle jak grę kończę, to odkładam ją na półkę i wracam najwcześniej po roku czy dwóch. "SC 2" odpalam niemal codziennie od premiery. I mam nadzieję, że równie wciągające będzie "Diablo 3".
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Diablo III

Postprzez Yeshu » Cz kwi 26, 2012 10:38 am

http://www.cdaction.pl/news-26192/diabl ... olsce.html

W skrócie, wielkie spotkanie z okazji premiery w Warszawie w Złotych Tarasach.
- You have so little to offer.
- I HAD an offer in mind.
~Death, Darksiders 2
Avatar użytkownika
Yeshu
 
Posty: 552
Dołączył(a): N mar 27, 2011 3:47 pm
Lokalizacja: Warka

Re: Diablo III

Postprzez Akane » Cz kwi 26, 2012 10:47 am

Puf, gdyby nie to, że nasze egzemplarze będą do odbioru w Empiku w Łodzi, to może i byśmy pojechali... ;) Ale że od 9:00 rano 15-ego maja tkwić będziemy pod Galerią Łódzką, to na nocną eskapadę dzień wcześniej raczej się nie wybierzemy ;)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Diablo III

Postprzez Gracjan » So kwi 28, 2012 7:42 pm

Ja po prostu ufam Blizzardowi Przed wydaniem "SC 2" miałam poważne wątpliwości
Widzisz ja straciłem zaufanie do wielu firm, które niegdyś kochałem i stąd moje takie negatywne podejście, praktycznie każda firma, w której pokładałem wielkie nadzieje, której produkcje kochałem, w końcu w jakiś sposób mnie rozczarowywała i żeby ci tak podrzucić parę z brzegu:
SquareEnix (nowe Finale)
Capcom (Marvel vs Capcom chociażby)
Piranha Bates (Gothic 3 itd.)
itd. mógłbym w sumie tak wymieniać i wymieniać. Blizzard to jedna z firm, które jak dotąd nie zawiodły moich oczekiwań to fakt. Mimo wszystko jednak, biorąc pod uwagę moje dotychczasowe doświadczenia mam po prostu pewną naturalną nieufność.
http://www.allegro-szablon.pl
Avatar użytkownika
Gracjan
 
Posty: 127
Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 8:47 am
Lokalizacja: Opolskie, Głuchołazy

Re: Diablo III

Postprzez Tremirenes » Pt maja 11, 2012 6:43 am

Ja tam w diaboła nie grałem. Zęby zjadłem na Baldur's Gatesie(ponoć mają zrobić reedycje, na co ja zacieram ręce), Neverwinter Nightsie i Icewind Dale'u. Pierwszy kontakt z Hack&Slash'ami miałem z czymś, czego do końca siekaczem nie można nazwać - Divine Divinity, ale kto wie - a nuż na diaboła się skuszę.
Avatar użytkownika
Tremirenes
 
Posty: 82
Dołączył(a): So gru 24, 2011 8:54 pm

Re: Diablo III

Postprzez Yeshu » N maja 13, 2012 10:58 am

- You have so little to offer.
- I HAD an offer in mind.
~Death, Darksiders 2
Avatar użytkownika
Yeshu
 
Posty: 552
Dołączył(a): N mar 27, 2011 3:47 pm
Lokalizacja: Warka

Re: Diablo III

Postprzez Akane » N maja 13, 2012 11:23 am

Ech, to nie będzie łatwy tydzień ;)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Diablo III

Postprzez ichabod » So maja 19, 2012 12:45 pm

I jak tam, tak złe jest to Diablo 3 jak recenzje mówią? Że za łatwe, archaiczne i nudne? Ciekaw jestem, jaka jest wasza opinia ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Diablo III

Postprzez Akane » So maja 19, 2012 12:55 pm

ichabod napisał(a):I jak tam, tak złe jest to Diablo 3 jak recenzje mówią? Że za łatwe, archaiczne i nudne? Ciekaw jestem, jaka jest wasza opinia ;)


Łatwe? Od poziomu "koszmar" na pewno nie. A trudno, żeby osoby pierwszy raz siadające do tej gry, od razu musiały wymiatać, więc "normal" jest imo sensowny. Jak komuś za łatwo, może grać na hardcorze (śmierć postaci to koniec zabawy, więc jest naprawdę ciężko).

Archaiczne? Utrzymane w klimatach poprzednich części, ale to akurat plus, imo. Już po kwadransie zabawy czuje się, że to jest stare, dobre "Diablo", choć z pewnymi zmianami (w większości na lepsze).

Nudne? Emmm... rozbudowane lokacje, naprawdę porządnie opracowana strona fabularna (od zarąbania i trochę nawiązań do poprzednich części, co dla wyjadaczy jest prawdziwym bonusem, bo się łezka w oku kręci), randomowe questy, kupa osiągnięć i wyzwań, wspaniały multiplayer, parę niezłych twistów jeśli chodzi o historię. Aha, no i poukrywane bonusy w stylu "krowiego poziomu" z części drugiej ;)

Moim zdaniem gra jest świetna :)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości

cron