That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Re: Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Postprzez ichabod » Pt kwi 20, 2012 7:55 pm

Ja bym chętnie posłuchał, co do powiedzenia ma jakiś porządny aktor, a nie Maciek Stuhr, ale zapewne mają oni w dupie całe zamieszanie i robią swoje, zamiast wylewać gorzkie żale. Niedługo Kasia Cichopek zabierze głos w temacie kondycji polskiego kina
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Postprzez Gracjan » N kwi 22, 2012 8:29 am

W sumie dla mnie osobą, która jako jedna z pierwszych powinna mówić o kondycji polskiego kina jest zdecydowanie Piotr Fronczewski, no ale zapewne jego cała ta sprawa nie bardzo interesuje. Nie dziwie się zresztą. No cóż ja mimo wszystko, jestem dobrej i myśli i będę obserwował jak to dalej się rozwinie. Jeżeli to coś zmieni, nawet w niewielkim stopniu, to i tak będzie to już olbrzymi sukces. Najwyższy czas pokazać, że my jako konsumenci nie będziemy się godzić na każde g... które próbują nam wepchnąć. A najbardziej dobitnie odczują to filmowcy, kiedy dostaną parę razy po kieszeni. W końcu nikt nie będzie produkował chłamu który się nie sprzedaje, czyż nie?
http://www.allegro-szablon.pl
Avatar użytkownika
Gracjan
 
Posty: 127
Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 8:47 am
Lokalizacja: Opolskie, Głuchołazy

Re: Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Postprzez mietczynski » N kwi 22, 2012 2:17 pm

Ustalmy jedno. Z polskim kinem nie jest źle. Polskie kino ma się całkiem nieźle - powstaje u nas pewnie mniej więcej tyle samo beznadziejnych filmów, co w innych krajach. Problem jest taki, że to właśnie te najgorsze filmy mają największą oglądalność i popularność w mediach. Wejdźcie proszę na tą stronę:
http://www.fpff.pl/archiwum/filmy/39,1,0,filmy.html
Filmy nominowane w zeszłym roku na festiwalu w Gdyni. Totalnie przeciętny widz w Polsce słyszał pewnie o 3-4 z tych produkcji, bo ciągle zasypuje się nas trailerami gówien typu "Kac Wawa" "Ciacho" czy tam inne "Wyjazdy Integracyjne". W tym roku nominowanych jest 12 filmów (mniej więcej połowa nie miała jeszcze premiery dlatego wrzuciłem Wam link do archiwum). Ja nie mówię, że to są (będą) jakieś wybitne produkcje, ale w większości są to filmy całkiem niezłe, ciekawe, a co najważniejsze oryginalne, zdecydowanie bardziej warte obejrzenia niż te wszystkie popłuczyny. Mało tego - w każdym roku wychodzą co najmniej dwie produkcje, które u mnie dostają mocną "siódemkę", albo nawet "ósemkę" (2009 "Dom Zły" 2010 "Erratum")

Każdy powinien się więc zastanowić - "Ile w ostatnim roku obejrzałem polskich filmów, aby twierdzić, że polskie kino to tragedia?" Bo taka opinia jest czasami mocno niesprawiedliwa.
Pointed stick? Oh, oh, oh. We want to learn how to defend ourselves against pointed sticks, do we? Getting all high and mighty, eh? Fresh fruit not good enough for you eh?
Avatar użytkownika
mietczynski
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 236
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 1:41 am

Re: Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Postprzez Akane » N kwi 22, 2012 2:25 pm

mietczynski napisał(a):Polskie kino ma się całkiem nieźle - powstaje u nas pewnie mniej więcej tyle samo beznadziejnych filmów, co w innych krajach.

No tak, tylko że za granicą promowane są mniej więcej w takim samym stopniu filmy badziewne, jak i te bardziej wartościowe. U nas reklamuje się wyłącznie dno. I masz rację - o większości filmów, o których mowa na wspomnianej przez Ciebie stronie, w życiu nie słyszałam.

mietczynski napisał(a):Każdy powinien się więc zastanowić - "Ile w ostatnim roku obejrzałem polskich filmów, aby twierdzić, że polskie kino to tragedia?" Bo taka opinia jest czasami mocno niesprawiedliwa.

Biję się w klatę - polskich filmów nie oglądam wcale, podobnie jak polskich seriali. Tyle razy natknęłam się na kompletne dziadostwo, że do kolejnego przeżywania żenady zwyczajnie się nie pchałam (to się nazywa negatywne nastawienie). Ale wiesz co Mietku... podrzuć ze 2-3 tytuły polskich filmów z ostatnich lat, które z ręką na sercu polecasz. Chętnie obejrzę i może wreszcie zmienię podejście do rodzimych produkcji (daj Panie Boże).
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Postprzez mietczynski » N kwi 22, 2012 2:35 pm

Ale wiesz co Mietku... podrzuć ze 2-3 tytuły polskich filmów z ostatnich lat, które z ręką na sercu polecasz.

Tak jak już wcześniej wspomniałem "Dom Zły" (rewelacyjny). Oprócz tego poleciłbym jeszcze "Wszystko co kocham" i "Made in Poland". Czy spodobają Ci się tak jak mi - nie wiem, to już jest kwestia gustu (szczególnie jeśli chodzi o ten ostatni, bo jest cholernie specyficzny), ale głęboko wierzę, że po takim krótkim maratonie zmienisz nieco swoje negatywne nastawienie ;)
Pointed stick? Oh, oh, oh. We want to learn how to defend ourselves against pointed sticks, do we? Getting all high and mighty, eh? Fresh fruit not good enough for you eh?
Avatar użytkownika
mietczynski
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 236
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 1:41 am

Re: Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Postprzez speiderman » N kwi 22, 2012 2:37 pm

Zdecydowanie zgadzam się z Mietkiem. Z polskich filmów da się znaleźć porządne produkcje, tyle że często jest o nich po prostu mniej głośno, a i problemem jest też dystrybucja, np. wspomniane "Errarum" mogłem zobaczyć tylko na Camerimage, bo bydgoskie multipleksy go nie puszczały (co dziwne, skoro Tomasz Kot jest na topie). A i najczęściej na filmy narzekają ludzie, którzy opierają się tylko na tym, co szerzej reklamowane. Ale w sumie spotkałem się też z twierdzeniem, że polskie kino można podzielić z grubsza na kiepskie komedie i bardzo dobre filmy w depresyjnym klimacie, co w sumie też może stanowić problem :P .

PS. Z ostatnich produkcji zdecydowanie można polecić "Rózę".
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Postprzez mietczynski » N kwi 22, 2012 2:52 pm

Ale w sumie spotkałem się też z twierdzeniem, że polskie kino można podzielić z grubsza na kiepskie komedie i bardzo dobre filmy w depresyjnym klimacie, co w sumie też może stanowić problem .


Może jest to trochę ogólnikowe stwierdzenie, ale z pewnością coś w tym jest. Dlatego jestem sporym fanem filmu "Vinci" (2004), bo jako typowy film sensacyjny z elementami komedii jest bardzo dobry jak na te polskie warunki, o których wspomniałeś. Jeśli ktoś jeszcze nie widział, to polecam nadrobić ;)
Pointed stick? Oh, oh, oh. We want to learn how to defend ourselves against pointed sticks, do we? Getting all high and mighty, eh? Fresh fruit not good enough for you eh?
Avatar użytkownika
mietczynski
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 236
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 1:41 am

Re: Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Postprzez roofix » N kwi 22, 2012 3:16 pm

Dorzuciłbym do tego "Zero" (2009) o ciekawym sposobie narracji akcji.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Postprzez roofix » N kwi 22, 2012 3:18 pm

Dorzuciłbym do tego "Zero" (2009) o ciekawym sposobie narracji akcji, z zamiłowania do historii "Czarny Czwartek". Musiałbym jeszcze pomyśleć, co jeszcze, ale nie jest tego dużo.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Postprzez mietczynski » N kwi 22, 2012 3:26 pm

roofix napisał(a):Dorzuciłbym do tego "Zero" (2009) o ciekawym sposobie narracji akcji.


No sam sposób akcji był bardzo ciekawy, ale samej historii za bardzo nie kupiłem. No, ale zgodzę się, że kolejny przykład całkiem ciekawego, polskiego filmu.
Pointed stick? Oh, oh, oh. We want to learn how to defend ourselves against pointed sticks, do we? Getting all high and mighty, eh? Fresh fruit not good enough for you eh?
Avatar użytkownika
mietczynski
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 236
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 1:41 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 11 gości

cron