That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Postprzez Jeremosky » Pn mar 12, 2012 2:02 pm

Pamiętacie jak Doug Walker został pozwany przez serwis theroommovie.com o naruszenie praw autorskich?
Tutaj mamy podobną sytuację. Jacek Samojłowicz oskarża Tomasza Raczka o poważne straty finansowe w związku z jego miażdżącą recenzją filmu "Kac Wawa". Pozew trafi do sądu! Co o tym myślicie :?: Cenzura :o
Gdyby ten film zrecenzowali np: Ichadob czy Mroowa to pewnie owa recenzja byłaby usunięta przez youtube.
Tutaj macie link do tego newsa:

http://www.filmweb.pl/news/Producent+%2 ... czka-83208
Ostatnio edytowano Pn mar 12, 2012 6:47 pm przez Jeremosky, łącznie edytowano 1 raz
SPARKLE, SPARKLE, SPARKLE,
Avatar użytkownika
Jeremosky
 
Posty: 31
Dołączył(a): Cz lut 23, 2012 4:15 pm

Re: Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Postprzez BooM » Pn mar 12, 2012 2:54 pm

Niedorzeczne. Jako recenzent ma prawo powiedzieć, że film to gówno. Więcej, ja jako widz chcę wiedzieć co mi film proponuję zanim pójdę do kina ( niekiedy tak mam że sprawdzam co to za film przed seansem ) więc wymagam od recenzenta by wystawił filmowi ocenę.
Oskarżającym jest scenarzysta czy reżyser? W sumie mniejsza, bo film to totalny szajs. Przyznam się bez bicia, nie widziałem filmu, widziałem trailer i to mi wystarczyło by się przekonać co to dno. A pan Jacek Sajmołowicz niech nastepnym razem postara się bardziej, niech włoży wysiłek w film, a nie zrobi gówno byle wyciągnąć od nas kasę. Tym pozwem o utratę pieniędzy, przyznał, że tylko o to w tym filmie chodziło. Zrobiono byle co, dla kasy.

Generalnie polskie komedie to ostatnia żenujące dno. Twórcy piszą scenariusze chyba na kolanie, bo zabawniejsze dialogi słyszę na piaskownicy. I jeśli to ma się zmienić, trzeba producentom filmów jasno pokazać, że nie tolerujemy takiego braku szacunku wobec widza i po prostu nie iść na ten film. Gdy straci kupę forsy zrozumie, że następnym razem trzeba zrobić coś lepszego, dlatego w pełni popieram Tomasza Raczka. OD TEGO kuźwa jest recenzent by powiedzieć co jest chałą a co nie. Proponuję to samo co Angry Joe proponował w sprawie prequeli Gwiezdnych Wojen w 3D. Weźcie pieniądze za bilet i wsadźcie je panu Jackowi w dupę. Bo tylko na kasie mu zależy, więc powinien być szczęśliwy.

Przepraszam za wylewny i "mięsny" post, ale czasem krew mnie zalewa jak pomyślę o poziomie polskiej kinematografii.
BooM
 
Posty: 16
Dołączył(a): Cz lut 23, 2012 10:39 pm

Re: Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Postprzez Tuśka » Pn mar 12, 2012 4:45 pm

Jak tylko zobaczyłam tytuł tematu, to od razu mi się Dżon z theroommoviedotcom przypomniał...

Zdziwiłabym się bardzo (i zmartwiła jednocześnie stanem polskiej jurysdykcji), gdyby Raczek musiał za tę recenzję przepraszać. Taka jest cecha jego zawodu, napisał po prostu w dość obrazowy sposób, że film ssie kiwi wzwyż, a ma do tego pełne prawo. Nikogo nie obraził, nie użył słów wulgarnych, odradził po prostu swoim czytelnikom marnotrawienie czasu, nerwów i pieniędzy na kolejną polską szmirę. Niektórzy upierdliwcy jednak nie potrafią się przyznać do porażki...
Analizatornia blogasków Szalikowe Bajanie poleca: Bartosz Kurek i najlepsze opko świata, cz.1
Avatar użytkownika
Tuśka
 
Posty: 26
Dołączył(a): Cz paź 20, 2011 11:29 am
Lokalizacja: Łask/Wrocław

Re: Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Postprzez roofix » Pn mar 12, 2012 6:49 pm

To mi przypomina dramy z YT - tyle że tu nie można "od tak" zbanować i usunąć negatywnej opinii. Mogę być chyba pewien, ze jakby krytyk napisał obrzydliwie wazeliniarski tekst nt filmu, scenarzysta w ogóle by się do tego nie przyczepił.
Przypomina mi to podobną historię, również polecam.
http://www.filmweb.pl/news/PRO+CONTRA+S ... webu-83109
Za jakiś czas strach będzie napisać coś negatywnego o filmie/książce/grze/płycie itp, gdyż skończyć się to by mogło ciąganiem po sądach. W sumie jednak chętnie zobaczyłbym ten proces, wraz z wymianą argumentów.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Postprzez ichabod » Pn mar 12, 2012 7:31 pm

Film mógłby być nie wiem jak bardzo zajebisty, a Raczek i tak powinien mieć prawo napisać o nim co tylko myśli - na tym polega wolność wypowiedzi. Niech czytelnicy oceniają czy warto zaufać krytykowi, czy ma odpowiedni autorytet, wiedzę czy choćby zdolność przekonywania by się wybrać wbrew bądź za jego opinią do kina. Absurdalna sytuacja, która dla mnie jest wręcz nie do pomyślenia
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Postprzez speiderman » Pn mar 12, 2012 9:34 pm

Niby mam taką zasadę, że nie wystawiam oceny filmom, które nie widziałem, ale Kac Wawa mnie po prostu wkurzył samym bezczelnym podczepieniem się pod znany tytuł (a jak czytam, że nie chcą ich porównywać, to mi się śmiać chce). Zresztą wszędzie czytam, że to jedna z gorszych rodzimych produkcji ostatnich lat. Najłatwiej w końcu wziąć coś, co się już sprzedało (tylko zrobić gorzej), upchnąć jak najwięcej znanych nazwisk (pal licho talenty) + jedno do teledysku (Doda) i dać w 3D, bo reżyser chciał zobaczyć jak się cycki w nim trzęsą (ponoć autentyk). Zgadzam się z tym co Raczek mówi i cieszy mnie, że mało osób na ten film chodzi (wręcz byłem zdziwiony liczbą seansów) i może niektórzy przejrzą w końcu na oczy.

A cała ta afera z pozwem? Raczek nie był jedynym co krytykował, a ludzie jechali ten film już przed premierą. Według mnie producent chce sobie zrobić dodatkową (anty)reklamę oskarżając kogoś sławnego. A że Raczek miał dyskusje ze scenarzystą, która zdobywa popularność na YT...

Zresztą polecam ciekawy artykuł ze Stopklatki sprzed dwóch lat: http://www.stopklatka.pl/artykuly/artykul.asp?wi=62893
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Postprzez Yume-chan » Wt mar 13, 2012 7:08 pm

Staram się nie oceniać filmu tylko na podstawie zwiastunu,ale przy Kac Wawie zrobiłam wyjątek,ponieważ ten film naprawdę obraża inteligencję widza.Co do tej sprawy konfliktu producenta filmu z krytykiem to uważam,że Samojłowicz robi z siebie głupka pozywając Tomasza Raczka za to,że wyraził swoje zdanie na temat filmu.Czy naprawdę nie można publicznie wyrażać swojego zdania nie będąc przy tym zwyzwanym?
Avatar użytkownika
Yume-chan
 
Posty: 45
Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 7:21 pm

Re: Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Postprzez Kubas988 » Wt mar 13, 2012 7:47 pm

No cóż, krótko mówiąc. Witamy w Polskich realiach
Avatar użytkownika
Kubas988
 
Posty: 80
Dołączył(a): Pn lis 07, 2011 6:16 pm

Re: Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Postprzez mietczynski » So mar 17, 2012 12:38 pm

Jak dla mnie Smojłowicz zwyczajnie dba w tym momencie o reklamę. Nieważne co mówią - ważne żeby mówili. Im dłużej temat będzie ciągnięty, tym więcej ludzi na ten film pójdzie. Niestety.
Pointed stick? Oh, oh, oh. We want to learn how to defend ourselves against pointed sticks, do we? Getting all high and mighty, eh? Fresh fruit not good enough for you eh?
Avatar użytkownika
mietczynski
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 236
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 1:41 am

Re: Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Postprzez Akane » Śr kwi 18, 2012 10:01 am

mietczynski napisał(a):Jak dla mnie Smojłowicz zwyczajnie dba w tym momencie o reklamę. Nieważne co mówią - ważne żeby mówili. Im dłużej temat będzie ciągnięty, tym więcej ludzi na ten film pójdzie. Niestety.

Pewnie coś w tym jest, choć takim zagraniem pobił wszelkie rekordy.
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Następna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron