That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Re: Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Postprzez Magrat » Śr kwi 18, 2012 3:39 pm

Reklama reklamą, ale tego filmu zwyczajnie nie da się oglądać. Próbowałam, ale wymiękłam po jakimś kwadransie, chociaż jak teraz o tym pomyśle, to nie powinnam się była nawet kłopotać. Ja rozumiem, że istnieją w tym kraju ludzie, którym taka rozrywka może się podobać (aczkolwiek wolałabym takowych nigdy nie spotkać) i ten film z chęcią obejrzeli, ale to jak ślepa wiara w niezmąconą głupotę przeciętnego widza co to wyda kasę na byle kupę z napisem 3D na wieczku. A pan S zachowuje się teraz jakby naprawdę sądził, że uda mu się to sprzedać, bo chyba nie planował pozwać pierwszego recenzenta jaki zjedzie Kac Wawę aby w ten sposób zrobić produkcji reklamę. Bo jeżeli tak, to chylę czoła.
Shut up, Nappa!
Avatar użytkownika
Magrat
 
Posty: 89
Dołączył(a): Pt gru 24, 2010 8:00 pm

Re: Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Postprzez mietczynski » Śr kwi 18, 2012 8:42 pm

Na pana S to tak w ogóle, wystarczy tylko spojrzeć i posłuchać 3 min, aby go nie lubić. Jeszcze z tym psem...
Pointed stick? Oh, oh, oh. We want to learn how to defend ourselves against pointed sticks, do we? Getting all high and mighty, eh? Fresh fruit not good enough for you eh?
Avatar użytkownika
mietczynski
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 236
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 1:41 am

Re: Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Postprzez Gracjan » Śr kwi 18, 2012 8:51 pm

Jak dla mnie to wszystko jest na swój sposób zabawne, a na swój żałosne, ale paradoksalnie po części przywróciło mi wiarę w ludzi. Dlaczego? Otóż reakcja na ten film, liczba ludzi na seansach i parę innych czynników udowodniły mi, że jednak ludzie mają pewne granicę dobrego smaku i nie łykną każdego g... jakie im twórcy filmowi wepchną. Mam nadzieje, że reżyserzy i producenci potraktują to jako solidny znak ostrzegawczy i zaczną bardziej się przykładać do swojej pracy. Tak wiem, nadzieja matką głupich.
http://www.allegro-szablon.pl
Avatar użytkownika
Gracjan
 
Posty: 127
Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 8:47 am
Lokalizacja: Opolskie, Głuchołazy

Re: Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Postprzez roofix » Śr kwi 18, 2012 8:55 pm

Dlatego zrozumiała reakcja widzów z powodu tego filmu i gwałtowna krytyka. Nazywam to swoistym "buntem" przeciwko sieczce, jaką karmią ich reżyserzy i traktowaniem ich. W sumie dobrze, że wreszcie się to stało.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Postprzez ichabod » Śr kwi 18, 2012 9:31 pm

E tam, jeden Raczek zaczął nagle z jakiegoś powodu krucjatę, mimo że do tej pory produkowano masę podobnego badziewia i jakoś problemu nie było, nikt uwagi na negatywne recenzje nie zwracał. Nie chcę siać defetyzmu, ale jeśli ktoś myśli, że cała sytuacja i nagonka na Kac Wawę sprawi, że przestanie się w Polsce robić idiotyczne komedie dla idiotów, to się niestety rozczaruje...
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Postprzez speiderman » Śr kwi 18, 2012 9:49 pm

Cóż, pojawił się mimo wszystko największy zryw jak dotąd i nie mam nic przeciwko temu, a i do Kac Wawa będzie teraz porównywane wszystko co kiepskie :lol: .

A swoją drogą, nikt nie wspomina o niedawnych nagrodach za najgorsze filmy? Złote Pawie, które robił Raczej, były w sumie naciągane, bo była to nagroda za najgorszy film dekady, a z nominowanych najstarszy pochodził z... 2007 roku ("Zamiana"), a w końcu te, które do tej pory wyśmiał mietczynski, były już wcześniej uważane za jedne z najgorszych. A i są jeszcze ludzie, którym się to nie podobało, czy to Szyc krytykował Raczka (który to zresztą napisał, że jest utalentowany, ale się marnuje) i Sławomir Idziak, który napisał list dotyczący wyśmiania 3D w Bitwie Warszawskiej. Że nagroda za 3D była na siłę, to się zgodzę (nie oglądałem, ale słyszałem, że 3D nie było w sumie najgorsze), choć jego argumenty też wydawały się być trochę naciągane.
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Postprzez roofix » Cz kwi 19, 2012 7:53 pm

Oczywiście negatywnie nastawiony Ichabod :P Poprzednie komedie też krytycznie oceniano, ale wyraźnie widać, że to narosło i w "Kac Wawie" eksplodowało, co najgorsze w polskim filmie (zalatuje symboliką, hehe).
Druga sprawa - Raczek dokonał krytyki, co widać obruszyło scenarzystę i producenta, stąd późniejsza postawa krytyka i czytelników, oraz widzów.
W sumie się cieszę. Nie wiem, czy cokolwiek się zmieni, czy nie. Jeśli jednak kolejne, tego typu komedie będą spotykały się z taką krytyką i frekwencją w kinach, to może się coś zmienić. Robienie czegoś, co nie przynosi zysku, doprowadza do zmian.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Postprzez Akane » Pt kwi 20, 2012 8:16 am

roofix napisał(a):Poprzednie komedie też krytycznie oceniano, ale wyraźnie widać, że to narosło i w "Kac Wawie" eksplodowało

Dokładnie to samo miałam napisać - "Kac Wawa" chyba po prostu stała się tą kroplą, przepełniającą czarę goryczy. I Bogu dzięki, choć obawiam się, że na poziom większości rodzimych produkcji to nie wpłynie :(
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Postprzez roofix » Pt kwi 20, 2012 6:37 pm

Z dnia na dzień polskie kino się nie zmieni. Jak poziom frekwencji i krytyki kolejnych filmów tego typu się utrzyma, może nie będzie już zalewu tego typu produkcji, pójdzie to w innym kierunku.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Producent "Kac Wawy" pozywa Tomasza Raczka

Postprzez Jeremosky » Pt kwi 20, 2012 7:35 pm

Maciej Stuhr ostatnio się wypowiedział na temat polskiego kina. Mówił, że scenariusze do polskich filmów są złe i tylko czasem komuś coś się pomyli i napiszę dobry czyli jakieś 10 %. :o
Nie pozostaje dłużny również krytykom filmowym mówiąc, że najpierw wylewają na dany film pomyje a potem polecają go w tv ;)
Więcej informacji pod tym linkiem:
http://film.wp.pl/idGallery,9741,idPhot ... leria.html
SPARKLE, SPARKLE, SPARKLE,
Avatar użytkownika
Jeremosky
 
Posty: 31
Dołączył(a): Cz lut 23, 2012 4:15 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron