That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Zemsta Shitów ;P

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Re: [Recenzja filmu] Ciacho

Postprzez Magrat » N mar 11, 2012 7:37 pm

"Zemsta Sithów" to akurat moje 'guilty pleasure' ;) , ale patrząc na całość trudno nie przyznać, że ma sporo problemów.

A największym z nich jest Anakin Skywalker, czyli Hayden "Kłoda" Christensen. Serio, nawet przejście na ciemną stronę Mocy go nie ratuje.
Shut up, Nappa!
Avatar użytkownika
Magrat
 
Posty: 89
Dołączył(a): Pt gru 24, 2010 8:00 pm

Re: [Recenzja filmu] Ciacho

Postprzez Luklaser » N mar 11, 2012 8:02 pm

Magrat napisał(a):A największym z nich jest Anakin Skywalker, czyli Hayden "Kłoda" Christensen. Serio, nawet przejście na ciemną stronę Mocy go nie ratuje.

Tak, to było bardzo rozczarowujące. Spodziewałem się czegoś bardziej spektakularnego. Przeszkadzają też Natalie "mdła" Portman i Generał "kto to, k**wa jest?!" Grievous. W całym filmie dobry jest tylko Palpatine, ale w końcu gra go nie byle jaki aktor. ;)
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: [Recenzja filmu] Ciacho

Postprzez ichabod » N mar 11, 2012 8:16 pm

E tam, Dooku jest awesome jak zawsze, pościg i walka z Greviousem jest świetna, dual na Mustafar jest uber awesome, do tego dochodzi oczywiście Palpatine, moja ulubiona postać w całym uniwersum. Solidna historia, sporo akcji, sporo mrugnięć okiem dla fanów starej trylogii (szczególnie nostalgiczny koniec) Jasne, Christensen jest nędzny, ale to już było wiadome od Ataku Klonów, więc i tak mnie zaskoczył pozytywnie, nie był aż tak zły jak tam, na tyle, że kompletnie mi nie przeszkadzał. W zamian Ewan McGregor jest fantastyczny ;) Mówiąc krótko, to imo jedyna część nowej trylogii która naprawdę daje radę i będę jej bronił rękami i nogami ;P
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: [Recenzja filmu] Ciacho

Postprzez Luklaser » N mar 11, 2012 8:47 pm

Can you speek polish, please? ;) Dooku ginie już na samym początku. Grevious jest z dupy - Nie pamiętam go z żadnej innej części. I jak może być efektywny, kiedy jest oczywistym, wygenerowanym komputerowo robotem? Wszyscy poprawiają mnie, że jest cyborgiem, ale gdzie on ma jakiekolwiek ludzkie części ciała? Historia się nie klei - Jedi są tak głupi, że nie dziwię się, że zostali pokonani. Akcja jest statyczna i monotonna (z wyjątkiem walki Yoda vs Palpatine, to było świetne). W całym filmie podoba mi się tylko Palpatine i to jak manipulował wszystkimi wokół, aby osiągnąć, to co osiągnął. Właśnie wyłącznie ze względu na jego wątek i to jak wpływa on na inne wątki, bardzo lubię tę część. Jak już ją oglądam, to przewijając niektóre sceny. Jak mówiłem - guilty pleasure! ;)
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: [Recenzja filmu] Ciacho

Postprzez roofix » N mar 11, 2012 9:09 pm

Grevious ma wyraźne "gadzie" oczy, więc ta powłoka skrywa coś, co kiedyś było istotą żywą. Jego motyw mi się podobał, ale fakt, Jedi zachowywali się nierzadko idiotycznie. Choćby scena walki kanclerza z czwórką najlepszych szermierzy Zakonu - to powinna być epicka walka, a dali się (po za Windu) załatwić w ciągu pierwszych kilku sekund! Można się czepiać również sceny rozwalenia Anakina przez Obiego, czy też (wg niektórych ) pretensjonalnej sceny walki Yody z imperatorem.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: [Recenzja filmu] Ciacho

Postprzez ichabod » N mar 11, 2012 9:11 pm

@Luklaser - Nope, nie zgadzam się, szczególnie w kontekście Greviousa, który jako postać jest świetny (i nie jest robotem, a cyborgiem rasy Kaleesh, rzuć okiem choćby na notkę o nim w Bibliotece Ossus, żeby mieć jakieś pojęcie, warto poznać jego losy, serio) i "statycznej i monotonnej akcji" (wtf?!). No, ale to może pospieramy się przy innej okazji, bo hm, trochę odbiegliśmy od tematu ;P Btw, jasne, że guilty pleasure, jak i każda część sagi zresztą. Btw, Jedi zawsze zachowywali się głupio, od samego początku, to już ich cecha charakterystyczna :mrgreen:
Ostatnio edytowano N mar 11, 2012 9:12 pm przez ichabod, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: [Recenzja filmu] Ciacho

Postprzez Magrat » N mar 11, 2012 9:11 pm

Dobra, "Zemsta..." jest najlepsza z całej nowej trylogii. Niestety, jeżeli wziąć pod uwagę całą serię, to filmy od IV-VI i tak wygrywają na całej linii. Kiedy oglądam takie "Imperium kontratakuje", to wolę nie pamiętać kim był Lord Vader zanim zaczął nosić hełm. A już totalny szlag mnie trafił, jak pod koniec zremasterowanej wersji "Powrotu Jedi" zamiast oryginalnego aktora, który grał Anakina wstawiono pięknisia Christensena, co nie ma ŻADNEGO sensu!
Shut up, Nappa!
Avatar użytkownika
Magrat
 
Posty: 89
Dołączył(a): Pt gru 24, 2010 8:00 pm

Re: [Recenzja filmu] Ciacho

Postprzez Luklaser » N mar 11, 2012 9:32 pm

ichabod napisał(a):Grevious nie jest robotem, a cyborgiem rasy Kaleesh

Co to w ogóle znaczy? Kolejna rzecz, której można się dowiedzieć tylko z jakiejś książki, której nie czytałem?
ichabod napisał(a):Jedi zawsze zachowywali się głupio, od samego początku, to już ich cecha charakterystyczna :mrgreen:

Po tym wszystkim dobrym, co zrobili w częściach IV-VI... :( A przed prequelami byłem takim fanem Yody... :cry:

OK, już sorry za offtop.
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: [Recenzja filmu] Ciacho

Postprzez Magrat » N mar 11, 2012 9:45 pm

To może otworzyć nowy temat i przenieść do niego posty?
Shut up, Nappa!
Avatar użytkownika
Magrat
 
Posty: 89
Dołączył(a): Pt gru 24, 2010 8:00 pm

Re: [Recenzja filmu] Ciacho

Postprzez ichabod » N mar 11, 2012 9:56 pm

Pewnie nikt z adminów tu nie zagląda :(
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Następna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 20 gości

cron