That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

SOPA, PIPA i ACTA

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

SOPA, PIPA i ACTA

Postprzez speiderman » N sty 22, 2012 2:41 pm

O całej aferze z SOPA i PIPA słyszał chyba każdy na tym forum. Osobiście popieram to, co robi TGWTG, ale mimo wszystko nie chciało mi się zagłębiać w te wszystkie szczegóły, bo myślałem, że dotyczy to głównie USA. Teraz wczoraj dopiero dowiedziałem się o ACTA, która ma działać podobnie i zostać ponoć podpisana 26 stycznia. I teraz cały polski internet zaczyna o tym mówić. Pojawiło się też pytanie co z naszymi kanałami i tłumaczeniami. Akane trochę pogrzebała w temacie i twierdzi, że nie powinniśmy się o to martwić. A Wy jak się zapatrujecie na sytuację?

I w ramach bonusu pani Basia ogłasa stan wojenny :P :
http://www.youtube.com/watch?v=QKAH3Xj1 ... re=mh_lolz
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: SOPA, PIPA i ACTA

Postprzez amek » N sty 22, 2012 3:21 pm

Z tego co zrozumiałem (a mogłem źle zrozumieć), jeżeli ktoś zastrzeże sobie pewną formę recenzji (np. RantLog), wtedy tylko ON będzie miał prawo do tworzenia takich filmów, nikt inny.
A jeżeli nie będzie można wykorzystywać materiałów wielkich producentów typu Universal, to nie będzie można publikować przykładowego filmiku z imprezy gdzie puścili jakiś kawałek Rihanny czy innego Eminema. Innymi słowy nie będzie można nic robić. Taki komunizm internetowy. Ale jeśli uważaliście na historii, Polska poradziła sobie z komuchami. Pozostaje teraz czekać na swoistego Lecha Wałęsę Internetu.

PS. Jeżeli ktokolwiek zrozumiał cokolwiek z mojego bełkotu, gratuluję.
Akcelerator Akcyzy 1590
Well. I was on my way to this gay gypsy bar mitzvah for the disabled, when I suddenly thought, "Gosh. The Third Reich's a bit rubbish. I think I'll kill the Führer." Who's with me?
Avatar użytkownika
amek
 
Posty: 228
Dołączył(a): Wt paź 26, 2010 8:24 pm

Re: SOPA, PIPA i ACTA

Postprzez Olagfigh » N sty 22, 2012 3:41 pm

Ja mam nadzieję, że nie będzie swoistego Lecha Wałęsy internetu bo zamieni nam komunę w kapitalizm. Powinien ten pierwszy ustrój obalić i usunąć wszystkich komuchów od władzy. Ale starczy tej polityki...

http://www.avaaz.org/en/save_the_intern ... b/?cdTKAcb

Tu macie petycję odnośnie ACTA. Jeśli jeszcze się nie wpisaliście a korzystacie ze stron takich jak: demotywatory, youtube czy facebook to radziłbym się wpisać. Nie jestem pewien czy oryginalny TGWTG nie ucierpi... prawdopodobnie nie, ale po wprowadzeniu monitoringu będzie PIPA a nie Internet.
"Hey is it true that when koreans want to marry a girl they gotta defeat her father in Starcraft?"
Avatar użytkownika
Olagfigh
 
Posty: 118
Dołączył(a): Śr lip 20, 2011 3:33 pm

Re: SOPA, PIPA i ACTA

Postprzez amek » N sty 22, 2012 3:57 pm

Ale popatrzmy na to z jasnej strony. Jeżeli mają zamykać każdego kto dopuścił się piractwa (ok. 99,9% internautów), w końcu braknie miejsca w więzieniach. Będą nas chyba internować na Syberię. Szykujcie kożuszki
Akcelerator Akcyzy 1590
Well. I was on my way to this gay gypsy bar mitzvah for the disabled, when I suddenly thought, "Gosh. The Third Reich's a bit rubbish. I think I'll kill the Führer." Who's with me?
Avatar użytkownika
amek
 
Posty: 228
Dołączył(a): Wt paź 26, 2010 8:24 pm

Re: SOPA, PIPA i ACTA

Postprzez ichabod » N sty 22, 2012 4:09 pm

Ja mam nadzieję, że nie będzie swoistego Lecha Wałęsy internetu bo zamieni nam komunę w kapitalizm.

Kapitalizmu to my w Polsce na oczy nie widzieliśmy, więc błagam, bez takich frazesów.

Porzucając te wasze rozważania na temat Wałęsy (sugerujące raczej studiowanie historii najnowszej mocno po łebkach, ale to temat na inną dyskusję), pozwolę sobie uściślić jedną rzecz:

Z tego co czytałem, ten 26.01 wcale nie jest ostatecznym deadline, 26 stycznia podpisuje się pod tym Unia Sowiec... znaczy Europejska, następnie projekt wędruje do Europarlamentu, po czym gdy już zostanie tam ratyfikowany, odbędzie się głosowanie w parlamentach poszczególnych państwach członkowskich. Innymi słowy będzie dobrze powstrzymać to na tym poziomie, ale ciągle jest jeszcze trochę czasu - i w najgorszym wypadku trzeba liczyć na to, że polscy politycy wyczują okazje do podbudowania swoich rankingów popularności i tego nie podpiszą, albo przynajmniej inne kraje nieco go okroją, nie zgadzając się na poszczególne zapisy. Polski rząd z Donaldem Tuskiem na czele (wzorem liberała i jednym z najbardziej lubianych polityków w tym kraju, tak tylko przypominam) podpisał to badziewie już jakiś czas temu, oczywiście swoim zwyczajem po cichu, bo to zdaje się był okres kampanii wyborczej.

Więcej w tym artykule: http://osnews.pl/ue-podpisze-acta-za-tydzien/
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: SOPA, PIPA i ACTA

Postprzez Akane » N sty 22, 2012 4:22 pm

Dodam od siebie, że wreszcie sprawą zainteresowały się bliżej media jako takie i wczoraj już politycy zaczęli pobrzękiwać, że "z uwagi na liczne protesty, podpisanie ustawy może się nieco odsunąć w czasie". Poza tym tak na dobrą sprawę w dalszym ciągu działać miałby mechanizm, w którym osoba poszkodowana składa wniosek, rozpatruje go sąd i dopiero potem podejmowane są jakiekolwiek kroki. O akcji w stylu tej z Megaupload można imo zatem zapomnieć. ACTA w dużej mierze skupia się poza tym na sferach kompletnie poza siecią (choćby na producentach podróbek odzieżowych etc.). Pożyjemy zobaczymy.

Piractwu jako takiemu jestem zasadniczo przeciwna, ale uważam, że nie można wszystkiego podpinać pod jedną formułkę - bo imo co innego to sprzedaż pirackich płyt z filmami, a co innego recenzje, z których nikt nie czerpie korzyści finansowych.
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: SOPA, PIPA i ACTA

Postprzez ichabod » N sty 22, 2012 4:32 pm

Gdyby ktoś zastanawiał się dlaczego to wywołuje tyle emocji i jest zwyczajnie niebezpieczne, tutaj znajdzie sporo informacji na temat ACTA: http://uploaduj.com/Temat-wazne-acta-zbior-informacji
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: SOPA, PIPA i ACTA

Postprzez Tremirenes » N sty 22, 2012 4:40 pm

Ja widzę tu dużo materiału na opowiadanie z krytyką obu stron. Specjalizuję się co prawda w Fantasy, ale po zniekształceniach dopasuje się do mojego Ejalunu.
Avatar użytkownika
Tremirenes
 
Posty: 82
Dołączył(a): So gru 24, 2011 8:54 pm

Re: SOPA, PIPA i ACTA

Postprzez Olagfigh » N sty 22, 2012 4:45 pm

Ja mam nadzieję, że nie będzie swoistego Lecha Wałęsy internetu bo zamieni nam komunę w kapitalizm.



Kapitalizmu to my w Polsce na oczy nie widzieliśmy, więc błagam, bez takich frazesów.


Miałeś dwóję z czytania ze zrozumieniem?

Co do piractwa, to tak... walka z piractwem ma sens, ale nie poprzez szpiegowanie internautów. Przez to całe ACTA będą mogli się przyczepić właściwie do wszystkiego. Zniknie wolność słowa w internecie. Nikt nie będzie mógł pisać o czym myśli bez obaw, że ktoś nie przygląda się temu co pisze.
Na moje podejrzliwe oko to właśnie do tego dąży ta cała walka z piractwem. Internet będzie narzucał nam jak mamy myśleć znacznie skuteczniej niż obecnie, nawet skuteczniej niż cenzurowana telewizja.
"Hey is it true that when koreans want to marry a girl they gotta defeat her father in Starcraft?"
Avatar użytkownika
Olagfigh
 
Posty: 118
Dołączył(a): Śr lip 20, 2011 3:33 pm

Re: SOPA, PIPA i ACTA

Postprzez Akane » N sty 22, 2012 4:46 pm

"(..) Wreszcie może ona utrudniać obywatelom niektórych państw dostęp do leków ratujących życie."

W tym momencie przestałam traktować ten tekst poważnie. Utrudnianie obywatelom dostępu do leków to zafundował nasz kochany rząd, co odczułam na własnej skórze, a konkretnie sercu :] Zacytowane wyżej zdanie, to już jest imo naprawdę potężna nadinterpretacja.

Nie wiem, może rzeczywiście jestem nieświadomą idiotką, która nie dostrzega nadciągającego Armagedonu, wymierzonego w niewinnych obywateli. Ale w mojej ocenie cała ta panika wokół ACTA jest mocno przesadzona. Naprawdę uważacie, że wkrótce po podpisaniu ustawy zniknie z sieci mnóstwo stron internetowych, serwisów, filmów na YouTube, a połowa Internautów pójdzie do paki?
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Następna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron