That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

SOPA, PIPA i ACTA

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Re: SOPA, PIPA i ACTA

Postprzez BTM » Pn sty 23, 2012 11:14 am

Oczywiście, SOPA i ACTA są złymi ustawami, bo nie przewidują możliwości użycia materiału w ramach recenzji, parodii, edukacji lub informacji (na co jest nawet prawne zezwolenie).


A dupa. Czytamy całe, i czytamy ze zrozumieniem. Wszelkie zapisy w ACTA podkreślają, że sposób ich egzekwowania nie może naruszać prawa do prywatności oraz swobody wypowiedzi. Forma artystyczna, jaką stanowi recenzja korzysta z tych właśnie praw i zdefiniowanym jest, że w recenzji, satyrze lub analizie można cytować fragmenty dzieła o ile nie stanowią one głównej treści dzieła tworzonego.

Co więcej - YT już teraz blokuje materiały chronione prawami autorskimi. Umożliwia ono co prawda publikację materiału dalej, ale wymaga to poświadczenia od użytkownika, że materiały wykorzystane zostały zgodnie z prawem oraz iż w przypadku pojawienia się roszczeń YT nie będzie stroną konfliktu, a do wszelkiej odpowiedzialności pociągnięty zostanie użytkownik, którego dane YT ma obowiązek udostępnić. Dlaczego już teraz nie protestujesz, pikietujesz i kładziesz sobie czarnego paska na oczy?

Dodatkowo - w tym momencie wystarczy, że do YT zgłosi się właściciel praw autorskich i poprosi o usunięcie. ACTA definiuje, że prawo do zatrzymania / zniszczenia materiałów łamiących prawa autorskie ma jedynie organ do tego przewidziany (sąd cywilnoprawny), więc w świetle tych wytycznych (bo ACTA to nie ustawa) właściciel praw autorskich ma nawet mniejszą możliwość interwencji.
Avatar użytkownika
BTM
 
Posty: 192
Dołączył(a): So paź 23, 2010 3:36 pm

Re: SOPA, PIPA i ACTA

Postprzez Akane » Wt sty 24, 2012 4:28 pm

No, teraz mam powody do zadumy ;P Premier obiecał dzisiaj zmiany w polskim prawie, które "zwiększą swobodę Internautów". Jeśli to ułatwienie nam życia ma wyglądać tak, jak w przypadku ustawy refundacyjnej i pacjentów, to pakuję walizki i namiot i spadam do Austrii... ;)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: SOPA, PIPA i ACTA

Postprzez ichabod » Wt sty 24, 2012 5:14 pm

Premier obiecał


Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: SOPA, PIPA i ACTA

Postprzez Akane » Wt sty 24, 2012 5:41 pm

Ok, sorki - zapowiedział ;P I obawiam się, że tę zapowiedź zrealizuje :P
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: SOPA, PIPA i ACTA

Postprzez Luklaser » Wt sty 24, 2012 7:47 pm

A furtka jest już lekko uchylona... :roll:
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: SOPA, PIPA i ACTA

Postprzez Magrat » Śr sty 25, 2012 9:56 pm

Akane, zabukuj dwa miejsca w samolocie, lecę z tobą do tej Austrii.
Shut up, Nappa!
Avatar użytkownika
Magrat
 
Posty: 89
Dołączył(a): Pt gru 24, 2010 8:00 pm

Re: SOPA, PIPA i ACTA

Postprzez Akane » Cz sty 26, 2012 8:22 am

Nie ma sprawy! :D Z jeszcze większą mocą zakuwam teraz niemiecki ;)

A wracając do meritum. Śmierdzi coraz bardziej, nowe informacje wychodzą na jaw i nawet jeśli nie są one prawdziwe (Partia Piratów ze Szwecji twierdzi, że nikt w UE jeszcze ACTA nie podpisał) to jednak w każdej plotce może ziarno prawdy tkwić. Doszło do tego, że przeczytałam wywiad z Niekrytym Krytykiem i mogę pierwszy raz powiedzieć, że zgadzam się z tym facetem w pełni. Wypowiedź merytoryczna, pozbawiona znamion histerii, którą naprawdę dobrze się czyta: http://wiadomosci.wp.pl/title,Niekryty- ... omosc.html
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: SOPA, PIPA i ACTA

Postprzez speiderman » Cz sty 26, 2012 12:53 pm

Ode mnie ma też plusa, że w swoim filmiku, gdzie mówił o proteście, nie przedstawiał nie wiadomo jakich czarnych wizji, tylko dał wprost wypowiedź wspomnianego prawnika: http://www.youtube.com/watch?v=pbfHkymNUPA

EDIT:
Bez złośliwości, ale ten filmik sprzed czterech lat pasuje mi jakoś do sytuacji :P : http://www.youtube.com/watch?v=gvUy7BQk ... r_embedded
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: SOPA, PIPA i ACTA

Postprzez LukiSacz » Cz sty 26, 2012 3:41 pm

Witajcie. Dawno nie było mnie na forum, więc skoro już odwiedziłem je ponownie to wypadałoby jakiś mały ślad po sobie zostawić.
Sprawie ACTA przyglądałem się jeszcze zanim została ona tak nagłośniona przez internautów i media. Niestety żaden ze mnie prawnik, żebym mógł coś samemu z tego zrozumieć, więc zacząłem czerpać informacje z różnych źródeł.
I sprawa wygląda tak, że z jednej strony mamy setki artykułów, dziesiątki filmików i tysiące komentarzy mówiących o potencjalnych zagrożeniach wynikających z ACTA.
Z drugiej strony mamy polityków oraz prawników, którzy mówią, że w ACTA nie ma nic tak złego, jak mogłoby się wydawać. Słów polityków nie będę analizował z oczywistych względów, jednak chciałbym nieco zagłębić się w opinie tych drugich.
Od jakiegoś czasu udzielam się na forum prawnym, gdzie można otrzymać darmową pomoc prawną od kompetentnych (w większości przypadków) osób. Chciałbym więc Wam pokazać wypowiedzi prawników oraz osób znających się na prawie ws. ACTA.
Jeśli chodzi o mnie - nie wiem kto ma rację, ale wiadomo, że warto zawsze wysłuchać obu stron, tym bardziej jeśli jedną ze stron nie są tylko kłamliwi politycy chcący za wszelką cenę utrzymać się przy korycie.

Oto temat dotyczący ACTA i praw autorskich: http://forumprawne.org/prawo-autorskie/ ... rskie.html

A tutaj temat dotyczący innej sprawy, jednak z offtopem dotyczącym właśnie ACTA (strony 94 i 95): http://forumprawne.org/prawo-autorskie/ ... ty-94.html

PS. Oczywiście nie mam na celu reklamowania żadnego forum. Nie jestem jego właścicielem a jedynie użytkownikiem i nie otrzymuję żadnego wynagrodzenia za spamowanie linkami :D
Avatar użytkownika
LukiSacz
 
Posty: 26
Dołączył(a): N lut 20, 2011 3:10 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: SOPA, PIPA i ACTA

Postprzez Akane » Cz sty 26, 2012 4:16 pm

Cu100m napisał(a):PS. Oczywiście nie mam na celu reklamowania żadnego forum. Nie jestem jego właścicielem a jedynie użytkownikiem i nie otrzymuję żadnego wynagrodzenia za spamowanie linkami :D

No ja nie wiem, nie wiem :P Normalnie wręcz piracisz, linki podsyłasz, czyjąś pracę promujesz :P

A tak serio, to wesoło mi się robiło jak słuchałam wypowiedzi niektórych manifestujących:
1. ACTA zabroni nam rozmowy w sieci o produktach firm i producentach [yeah, right xD]
2. ACTA nie pozwoli mi na przesłanie koledze notatek z wykładów [jak wyżej]
3. Policja będzie mi mogła wpaść do domu bez zapowiedzi [daaaa... już może, nakaz wystarczy mieć]
4. Przeciętny użytkownik będzie musiał płacić kary, jak pobierze nielegalne oprogramowanie [znów daaaa... jak udowodnią, to mogą to zrobić już teraz]

I tym podobne kwiatki.
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron