That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Terry Pratchett i jego twórczość

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Re: Terry Pratchett i jeg twórczość

Postprzez Magrat » Pn lut 06, 2012 9:59 pm

Ja wręcz uwielbiam serię o Straży Miejskiej i generalnie wszystko, w czym pojawia się Kapitan Vimes i Vetinari. Czarownice też lubię, to w końcu właśnie od nich wzięłam swój nick. "Pomniejsze bóstwa" to bodajże jedna z najciekawszych i najlepiej napisanych książek Pratchetta. I najbardziej kontrowersyjnych, ale tego to już chyba nie muszę dodawać ;)
Shut up, Nappa!
Avatar użytkownika
Magrat
 
Posty: 89
Dołączył(a): Pt gru 24, 2010 8:00 pm

Re: Terry Pratchett i jeg twórczość

Postprzez Mica » Śr lut 08, 2012 5:37 pm

Magrat napisał(a):Ja wręcz uwielbiam serię o Straży Miejskiej i generalnie wszystko, w czym pojawia się Kapitan Vimes i Vetinari

Według mnie są to najlepsi bohaterowie pratchettowscy, uwielbiam ich wspólne rozmowy.
A tak nawiasem mówiąc to Vimes jest prawdopodobnie postacią, która w całej serii ŚD najbardziej się zmieniła. Kiedy zna się go z jakiejkolwiek późniejszej książki z cyklu i następnie czyta się Straż! Straż!, to momentami można się zastanawiać czy to aby na pewno ten sam człowiek.
"I have to blow everything up! It's the only way to prove that I'm not crazy."
Mica
 
Posty: 46
Dołączył(a): Śr cze 29, 2011 9:36 am

Re: Terry Pratchett i jeg twórczość

Postprzez Energytoran » Pn lut 13, 2012 2:14 pm

Mica napisał(a):
Magrat napisał(a):Ja wręcz uwielbiam serię o Straży Miejskiej i generalnie wszystko, w czym pojawia się Kapitan Vimes i Vetinari

Według mnie są to najlepsi bohaterowie pratchettowscy, uwielbiam ich wspólne rozmowy.
A tak nawiasem mówiąc to Vimes jest prawdopodobnie postacią, która w całej serii ŚD najbardziej się zmieniła. Kiedy zna się go z jakiejkolwiek późniejszej książki z cyklu i następnie czyta się Straż! Straż!, to momentami można się zastanawiać czy to aby na pewno ten sam człowiek.

Fakt, ale myślę, że wolałem Vimesa ze "Straży". A widzieliście jakąś ekranizację którejś z książek Pratchetta? Ja widziałem wszystkie, ale najbardziej podobał mi się chyba Wiedźmikołaj. Polubiłem też bardzo Piekło Pocztowe, bo tam obsada była idealna. Szczególnie spodobał mi się Charles Dance jako Vetinari.
I remember, so You don't want to!
Energytoran
 
Posty: 99
Dołączył(a): So lis 19, 2011 9:28 pm

Re: Terry Pratchett i jego twórczość

Postprzez Tuśka » So kwi 21, 2012 2:56 pm

Ktoś dorwał już może "Niucha" :)?
Analizatornia blogasków Szalikowe Bajanie poleca: Bartosz Kurek i najlepsze opko świata, cz.1
Avatar użytkownika
Tuśka
 
Posty: 26
Dołączył(a): Cz paź 20, 2011 11:29 am
Lokalizacja: Łask/Wrocław

Re: Terry Pratchett i jego twórczość

Postprzez Mica » So kwi 21, 2012 4:47 pm

Tuśka napisał(a):Ktoś dorwał już może "Niucha" ?

Ja! Bardzo dobra książka, Vimes nawet na wakacjach znajdzie jakiegoś trupa w szafie :). Ogólnie rzadko pojawiają się znani z poprzednich części członkowie straży, zamiast tego komendantowi pomaga jego niezawodny lokaj. Fajnie, że autor zdecydował się na rozwinięcie postaci Willikinsa, którego jestem fanką od dawna. Według mnie Niuch jest lepszy od poprzedniej części cyklu, ale nadal nie przebija Straży Nocnej, chociaż kończy się w podobnym słodko-gorzkim stylu. Polecam, są tu wszystkie dobre rzeczy: pościgi, bójki, zbrodnia i świetna parodia "Dumy i uprzedzenia" :D .
"I have to blow everything up! It's the only way to prove that I'm not crazy."
Mica
 
Posty: 46
Dołączył(a): Śr cze 29, 2011 9:36 am

Re: Terry Pratchett i jego twórczość

Postprzez roofix » So kwi 21, 2012 7:53 pm

Akurat dziś byłem na spotkaniu z tłumaczem książek Prattcheta. Wyjaśniał, jak wyglądał problem tłumaczenia m.in książek o Świecie Dysku (gdy ma problem, jak, kiedy i co przetłumaczyć, to pisze do autora, utrzymuje z nim kontakt). A i rozbrajająco opisał problematykę dowcipów odnoszących się do kiełbasy, zrozumiałych przede wszystkim dla Anglików (ich klęska narodowa :D).
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Terry Pratchett i jego twórczość

Postprzez Hideki » N kwi 22, 2012 12:33 pm

Jak dla mnie "Ruchome obrazki" to jedna z najlepszych części z cyklu. Cała satyryczna otoczka wokół przemysłu filmowego jego funkcjonowania i to że ludzie kupią wszystko jeśli wciśnie im się odpowiedni kit. Bo ....każdy chce być w ruchomych obrazkach ze świętego gaju ;)
Avatar użytkownika
Hideki
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn mar 19, 2012 12:58 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Terry Pratchett i jego twórczość

Postprzez Khubas » N kwi 22, 2012 1:32 pm

Tak, ale nic nie przebije jeszcze lepszej parodii prasy i mediów w ogóle w "Prawdzie". Majstersztyk.
Avatar użytkownika
Khubas
 
Posty: 3
Dołączył(a): N kwi 22, 2012 7:55 am

Re: Terry Pratchett i jego twórczość

Postprzez Hideki » N kwi 22, 2012 2:43 pm

O tak przyznaje "Prawda" też jest rozbrajająca :D a szczególnie to gdy rozpoczyna się "wojna" z pismem na poziomie "Faktów"
Avatar użytkownika
Hideki
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn mar 19, 2012 12:58 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Terry Pratchett i jego twórczość

Postprzez Tuśka » N kwi 22, 2012 5:14 pm

O tak, też uwielbiam "Prawdę", te artykuły prasowe zawsze poprawiają mi humor :D
Analizatornia blogasków Szalikowe Bajanie poleca: Bartosz Kurek i najlepsze opko świata, cz.1
Avatar użytkownika
Tuśka
 
Posty: 26
Dołączył(a): Cz paź 20, 2011 11:29 am
Lokalizacja: Łask/Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 18 gości

cron