That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Polecane filmy i seriale

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Polecane filmy i seriale

Postprzez Akane » Cz lis 04, 2010 8:15 pm

Temat zakładam niejako z potrzeby własnej - mianowicie chętnie dowiedziałabym się na co warto rzucić okiem ;) Ponieważ wszyscy jak jeden mąż doceniamy humor NC jest spora szansa, że nie na nim jednym kończą się nasze wspólne upodobania. Uśmiecham się zatem do Was, drodzy forumowicze, o podrzucanie tytułów filmów i seriali godnych polecenia :)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Polecane filmy i seriale

Postprzez Srat » Cz lis 04, 2010 8:46 pm

W sumie polecić mogę serial True Blood, który staję się coraz bardziej popularny. Serial opowiada o Sookie Stackhouse, czytającej w myślach kelnerce i jej chłopaku, Bill, który jest wampirem. Jest kupa bohaterów pobocznych np : Laffayette, czarny gej, który sprzedaję narkotyki, brat Sookie, Jason, który wiecznie pakuję się w kłopoty z kobitkami i inne. Nawet skrócić się tego nie da, bo wątków jest dużo. Serial ma 3 sezony, 12 odcinków, każdy trwa godzinkę.
Czasami przewinie się jakiś cycek, czasami jest w cholerne krwawo, ale serial śmieszy i ogląda się wszystko z totalnym bananem na ustach.
PS : I TO WCALE NIE JEST PODOBNE DO ZMIERZCHU!
"I like it!"
Avatar użytkownika
Srat
 
Posty: 193
Dołączył(a): N paź 24, 2010 8:17 pm

Re: Polecane filmy i seriale

Postprzez Akane » Cz lis 04, 2010 8:52 pm

"True Blood" próbowałam oglądać, ale po kilku epizodach nie miałam już do niego siły ;) Tych "cycków" przewija się w nim zbyt dużo jak na mój gust, a co gorsza sceny erotyczne kompletnie nie służą fabule, wepchnięte są jakby na siłę (może w celu przyciągnięcia męskiej części widowni?).
"Zmierzchu" akurat nie wiedziałam, więc porównania nie mam ;)

A właśnie, żeby nie było że narzekam, a sama nie napisałam w czym właściwie gustuję. Do moich ulubionych serii należą (kolejność przypadkowa):
"Dr House"
"Supernatural"
"How I met your mother"
"Dexter"
"Two and a half men"
"Chuck"

Było tego kiedyś sporo więcej, ale albo się serie skończyły, albo je anulowano, albo się spaskudziły do tego stopnia, że przestałam oglądać.
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Polecane filmy i seriale

Postprzez Niedźwiedź » Cz lis 04, 2010 9:06 pm

Cóż, zdecydowanie polecam serial Firefly i film kończący serie pod tytułem Serenity. Scenariusz i reżyseria by Joss Whedon w moim mniemaniu jeden z najlepszych żyjących filmowców (w Polsce znany głównie za Buffy). Serial miał tylko jeden sezon (14 odcinków) i został skasowany bo nie podobał się komuś w radzie stacji. Niemniej tak serial jak film domykający część wątków stały się na zachodzie kultowe. Trochę Sf trochę westernu kupa dobrego humoru, ale często nad wyraz poważne. Pierwszy odcinek jest jednym z gorszych dodam, każdy kolejny będzie w zasadzie lepszy. Inną mało znaną w Polsce ciekawostką jest serial (składający się jak na razie z 3 odcinków po 1,5 h) Sherlock umieszczający detektywa w dzisiejszym Londynie. Ocena kolejnych odcinków w skali 1-5 : 5; 3; 4. Z uwagi na sukces robią kontynuacje
Z bardziej znanych w Polsce, oglądałem House niemniej w mojej opinii powinien skończyć się na piątym sezonie - następne zdecydowanie spadły z poziomem. Oprócz tego Buffy: Vampire Slayer, Poirot, Blackadder, Simpsons, Futurama.
To tyle z seriali. Filmów jest za dużo by wskazać.
I'm not psychopath. I'm just creative
Avatar użytkownika
Niedźwiedź
 
Posty: 127
Dołączył(a): So paź 23, 2010 5:02 pm

Re: Polecane filmy i seriale

Postprzez Nemo » Cz lis 04, 2010 9:37 pm

Akurat serialów i filmów oglądam niewiele. Jakbym miał teraz na szybko wymienić te które lubię bardziej i widziałem mniej niż dawno, to będzie pewnie Dr.Who, Babylon 5, Przystanek Alaska, Boston Public i Detektyw Columbo...a film, jaki ja ostatnio film oglądałem. Dark And Stormy Night, o.
A jeśli mamy liczyć te internetowe, to jest jeszcze The Guild.
Everything a writer learns about the art or craft of fiction takes just a little away from his need or desire to write at all.
In the end he knows all of the tricks and has nothing to say.
Avatar użytkownika
Nemo
 
Posty: 83
Dołączył(a): Cz paź 28, 2010 11:21 pm

Re: Polecane filmy i seriale

Postprzez axinkiewicz » Cz lis 04, 2010 9:56 pm

Ja mogę mocno polecić South Park. Posiada swój inteligentny humor, specyficzną oprawę graficzną i świetne postacie, czego tu więcej :).
Poza tym oglądam Family Guya, ale to polecam tym, którzy lubią humor kompletnie nieprzewidywalny i przez to nieco głupowaty. No i oczywiście, klasyk serialu, latający cyrk Monty Pythona :D
Steam: http://steamcommunity.com/id/axinkiewicz
Avatar użytkownika
axinkiewicz
 
Posty: 39
Dołączył(a): N paź 24, 2010 6:46 pm
Lokalizacja: Kozy k. Bielska-Białej

Re: Polecane filmy i seriale

Postprzez Shad0546 » So lis 06, 2010 10:12 am

Widzę, że przewinęło się już kilka dobrych seriali więc od siebie dorzucę Scrubs na Comedy Central jako Hoży Doktorzy.
Osobiście polecam większość odcinków, ale bez najnowszej serii w której nie ma Ciecia a Dorian chyba występuje gościnnie.
Ogólnie w najnowszej serii prawie cały stary skład znikł. Ale wcześniejsze odcinki są super.
Pozdrawiam
Shad0546
Obrazek
Shad0546 a.k.a k0t cyrkow!ec
Zbieracz CD-Action od 175 numeru. :D
"Abstynent? To słaby człowiek, który ulega pokusie odmawiania sobie przyjemności."
~Ambrose Bierce

Różowy Inkwizytor!
Avatar użytkownika
Shad0546
 
Posty: 140
Dołączył(a): Pn lis 01, 2010 6:44 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Gornicza

Re: Polecane filmy i seriale

Postprzez Akane » So lis 06, 2010 1:27 pm

Zgadzam się z tym, co napisał Shad o "Scrubsach". Najnowszej serii przetrzymałam parę odcinków - to już nie ten sam serial. Natomiast wcześniejsze sezony znakomite :)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Polecane filmy i seriale

Postprzez Srat » Pn lis 08, 2010 10:20 pm

Scott Pilgrim vs. the World - Jedyne słowa jakie umiem użyć z tym filmem to :
TAK BARDZO IDIOTYCZNIE EPICKI!
"I like it!"
Avatar użytkownika
Srat
 
Posty: 193
Dołączył(a): N paź 24, 2010 8:17 pm

Re: Polecane filmy i seriale

Postprzez szcz3panekj » Wt lis 09, 2010 2:49 am

Z komedii to mogę polecić : "Stary, gdzie moja bryka" "Supersamiec" ( ale to trzeba lubić takie komedie, nie wiem czy ci do gustu przypadną ) cała seria "Straszny film" "Zgon na pogrzebie" i... nie mam teraz pomysłów.
Z seriali to : "Jak poznałem waszą matkę" "Lost" i "Skins" ( nie jestem fanem seriali )
a tak z poza komediami to : "Requeim dla snu" "Nasza klasa" "Zło" "Więzień nienawiści" "12 małp" "1408" i chyba tyle. Może coś ci się spodoba :D
szcz3panekj
 
Posty: 9
Dołączył(a): N paź 24, 2010 10:12 pm

Następna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 73 gości

cron