That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Polecane filmy i seriale

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Re: Polecane filmy i seriale

Postprzez Ness » So lip 09, 2011 12:02 pm

Boniek napisał(a): Hot Fuzz - Ostre psy

Tak, ten film jest świetny, ale szczerze mówiąc, wolę pierwszy film tego duetu czyli "Wysyp Żywych Trupów" :D
Avatar użytkownika
Ness
 
Posty: 61
Dołączył(a): Pt lut 11, 2011 3:05 pm

Re: Polecane filmy i seriale

Postprzez Akane » So lip 09, 2011 12:10 pm

Boniek napisał(a):typowy, absurdalny brytyjski humor razem tworzą wybuchową mieszankę.

To prawda, film jest szalony i powinien spodobać się wszystkim ceniącym absurdy ;)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Polecane filmy i seriale

Postprzez ichabod » So lip 09, 2011 4:01 pm

Film jest świetny, ale preferuję dwa inne filmy Edgara Wrighta - Shaun of the Dead (najlepszy zombie-movie zrobiony z jajem) i Scott Pilgrim vs. The World (totalna jazda bez trzymanki dla geeków)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Polecane filmy i seriale

Postprzez Yonish » So lip 09, 2011 5:25 pm

Uwielbiam Scott Pilgrim vs. The World - ten film jest genialny.
...That's what she said.
Avatar użytkownika
Yonish
 
Posty: 325
Dołączył(a): Śr cze 29, 2011 7:22 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Polecane filmy i seriale

Postprzez Boniek » Cz lip 14, 2011 4:05 pm

Tym razem trochę nostalgicznie, czyli moje ulubione seriale animowane z czasów dzieciństwa. Może komuś się przy okazji łezka w oku zakręci? ;)

Ed, Edd i Eddy

Obrazek

Szczerze, kto nie zna tych wariatów? Chyba najbardziej kultowa kreskówka nadawana na Cartoon Network. Przedziwny humor, idiotyczne dialogi (Czapka capi!) i zabawne postacie. Nie znać - grzech!

Eddie ketchup!!!!!

Samuraj Jack

Obrazek

Jedna z najbardziej oryginalnych kreskówek ever. Odmienna, niespotykana kolorostyka, genialna muzyka, charyzmatyczny bohater, świetne postacie drugoplanowe. Na dodatek to pastisz niemal każdego gatunku filmu, dzięki czemu każdy odcinek jest inny. Dłuugo by wymieniać zalety.

Johnny Bravo

Obrazek

Cześć Pops! Nie było ciastek, więc kupiłem zaprawe murarską.

Kolejna klasyka Cartoon Network. Główną gwiazdą jest oczywiście Johnny, niepoprawny podrywacz, którego próby podrywów praktycznie nigdy się nie udają. Kultowe teksty, kultowy bohater.

Lubie placki!

X-Men: The Animated Series

Obrazek

Moje pierwsze zderzenie z tym serialem było dosyć ciekawe. Serial miał rozbudowaną fabułę, dorosłych bohaterów (Wolverine rządzi), świetne sceny walk i poważną tematykę. Jako dzieciak byłem zachwycony, bo nigdy się z czymś takim nie spotkałem.

A teraz gość specjalny :)

Kleszcz!

Obrazek

Nie mogę wydusić z siebie słowa...
Niemalże całe moje dzieciństwo związane jest z tą kreskówką. Cóż mogę powiedzieć, serial jest po prostu GENIALNY. W dodatku dużym plusem serialu jest rewelacyjny dubbing, zwłaszcza cudowny Zbigniew Suszyński jako Kleszcz.

Obrazek

Wszystkie te seriale wyjątkowo ciepło wspominam i nigdy o nich nie zapomnę. Zresztą, pewnie nie tylko ja :mrgreen:
Avatar użytkownika
Boniek
 
Posty: 250
Dołączył(a): Cz maja 05, 2011 12:19 pm
Lokalizacja: Bytów

Re: Polecane filmy i seriale

Postprzez ichabod » Cz lip 14, 2011 7:46 pm

Samuraj Jack był wypas, miał super animację i średni dubbing :P
X-Men wiadomo, klasyk. Pamiętam, że bardzo lubiłem też serię X-Men Ewolucja (nawet obejrzałem jakiś czas temu nieemitowaną w Polsce 4. serię).
Johnny Brawo jest w sumie zabawny, ale do czasu i szybko mi się znudził. Chociaz zdarzały się genialne odcinki, jeden chyba nawet wyreżyserował Seth MacFarlane
Kleszcza nie lubiłem, nie odpowiadał mi właśnie dubbing, ani animacja. Parę elementów było fajnych (koleś z krzesłem zamiast głowy np.), ale ogólnie raczej unikałem.
Edów nie cierpię i za cholerę nie potrafię zrozumieć co moi rówieśnicy w tym widzieli. Humor był nędzny, żadnego z bohaterów nie dało się lubić, a sama animacja/kreska mnie odrzucała od tv.

Pamiętam jeszcze, że wypas kreskówka byli Strażnicy Czasu, pamięta ktos? ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Polecane filmy i seriale

Postprzez speiderman » Cz lip 14, 2011 8:48 pm

ichabod napisał(a):Chociaz zdarzały się genialne odcinki, jeden chyba nawet wyreżyserował Seth MacFarlane

Jakiś czas temu odświeżałem sobie Johnny'ego i MacFarlane pracował przy więcej niż jednym odcinku (w dodatku, o ile się nie mylę, to właśnie przy produkcji jednego z nich poznał Adama Westa). Zresztą pracował m. in. jeszcze przy Krowie i Kurczaku.

Tymczasem polecić mogę "Super 8", na który w końcu się wybrałem. Czekałem na tą produkcję odkąd tylko usłyszałem, że J.J. Abrams (którego bardzo lubię) zaczął współpracę ze Stevenem Spielbergiem (którego lubię jeszcze bardziej). Historia skupia się na grupce dzieci z małego amerykańskiego miasteczka, które kręcą amatorską produkcję o zombie, dopóki w mieście nie przydarza się pewien incydent z katastrofą kolejową, która nie wyglądała na wypadek. W mieście pojawia się wojsko, nikt nic nie wie, a dzieciaki kręcą dalej, odkrywając coraz to więcej tajemnic. Pomimo kilku mankamentów, historia wciągała i trzymała w napięciu. Dużym plusem były także świetne role dziecięcych aktorów i efekty specjalne, które ani trochę nie przesłaniały akcji. Choć nie powiem, by było to idealne uchwycenie klimatu starych filmów Spielberga, całość ogląda się z dużą przyjemnością.
8/10
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polecane filmy i seriale

Postprzez Kronk » Cz lip 14, 2011 8:53 pm

Warto też wiedzieć, że Seth planuje zrobić remake Flinstonów. Więcej info:
http://cartoony.pl/?p=3437
Avatar użytkownika
Kronk
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt paź 26, 2010 4:47 pm

Re: Polecane filmy i seriale

Postprzez Parseus » Pt lip 15, 2011 8:22 am

Beast Wars (znane też w Polsce jako Kosmiczne wojny) - w pełni komputerowy serialem umiejscowiony w pierwotnym wszechświecie pierwszej generacji "Transformersów".

Maximale (potomkowie Autobotów) oraz Predacony (potomkowie Decepticonów) walczą ze sobą po rozbiciu swoich statków na tajemniczej planecie pełnej Energonu.

W przeciwieństwie do innych serii Tranformersów alternatywnymi postaciami były nie pojazdy, lecz zwierzęta, co początkowo spotkało się ze sprzeciwem fanów. Później jednak seria zaczęła być wychwalana za mroczniejszy, dojrzalszy klimat (była to pierwsza seria TF, która wprowadziła śmierć postaci), dobrą fabułę oraz rozbudowany rozwój postaci i sporą dawkę humoru.

Nie jestem wprawdzie fanem "Transformersów", ale raz na jakiś czas powracam do tej serii, by przypomnieć sobie stare, dobre czasy z dzieciństwa ;)

Na tym kanale YT znajdują się wszystkie odcinki BW.
Parseus
 
Posty: 20
Dołączył(a): N sty 02, 2011 10:17 pm
Lokalizacja: Międzyrzecz

Re: Polecane filmy i seriale

Postprzez yahoo » Pt lip 15, 2011 8:33 am

Parseus napisał(a):Beast Wars (znane też w Polsce jako Kosmiczne wojny) - w pełni komputerowy serialem umiejscowiony w pierwotnym wszechświecie pierwszej generacji "Transformersów".

Maximale (potomkowie Autobotów) oraz Predacony (potomkowie Decepticonów) walczą ze sobą po rozbiciu swoich statków na tajemniczej planecie pełnej Energonu.

W przeciwieństwie do innych serii Tranformersów alternatywnymi postaciami były nie pojazdy, lecz zwierzęta, co początkowo spotkało się ze sprzeciwem fanów. Później jednak seria zaczęła być wychwalana za mroczniejszy, dojrzalszy klimat (była to pierwsza seria TF, która wprowadziła śmierć postaci), dobrą fabułę oraz rozbudowany rozwój postaci i sporą dawkę humoru.

Nie jestem wprawdzie fanem "Transformersów", ale raz na jakiś czas powracam do tej serii, by przypomnieć sobie stare, dobre czasy z dzieciństwa ;)

Na tym kanale YT znajdują się wszystkie odcinki BW.



Ooo stary, dzięki za przypomnienie o tym serialu, jak byłem w przedszkolu to na TV4 oglądałem. Wielkie dzięki, wtedy nawet nie wiedziałem, że to jest jakoś związane z transformersami. Aż sobie dziś parę odcinków obejrzę :D
yahoo
 
Posty: 75
Dołączył(a): Śr lip 13, 2011 9:47 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości

cron