That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Gry komputerowe/konsolowe

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Re: Gracie w coś?

Postprzez NikaBlack » Cz lis 04, 2010 3:01 pm

Ja tam tylko PCty preferuję ;x
Kiedyś zagrałam w któregoś Collina McRae, GTA:VC i coś, co razem z siostrą nazywałyśmy "Comandosem" - to wszystkie moje doświadczenia z konsolą PS2 ;p Oprócz tego można dorzucić Pegasusa, którego ubóstwiałam we wczesnym dzieciństwie :)

Z moich ulubionych gierek : Jade Empire, cała stara (Piaski, Dusza i Trony;))seria Prince of Persia, TES:Morrowind [classic ;D], Broken Sword 3 i 4, seria Runaway, Deus Ex:IW, Blood Rayne... Wieczne Heroes oMaM 3 :D
Wiem, że ułożenie JE i TESa w jednym rzędzie jest trochę konfliktowe, ale dla mnie w grach przede wszystkim liczy się fabuła i charyzmatyczni bohaterowie - dlatego też Jade Empire przeszłam cztery razy :D
Ze strzelanek to może mój bóg dzieciństwa : Medal of Honor:AA, GTA różnorakie, mój ulubiony Tribes:Zemsta - również za dobrą fabułę, której w większości FPSów ze świecą szukać ;<
jak mi się coś przypomni to dopiszę ;)
A aktualnie gram w Metin2 i jestem dumna z tego, że nie boję się napków :D I od czasu do czasu, jak chcę się wyżyć, włączę Conflict:Global Storm i gram z Turkami :)
I remember it, and you should, too ;D
Avatar użytkownika
NikaBlack
 
Posty: 41
Dołączył(a): N paź 24, 2010 8:08 pm
Lokalizacja: Sokołów

Re: Gracie w coś?

Postprzez Kajanka » Cz lis 04, 2010 7:11 pm

Prince of Persia
ja chyba w tę najstarszą wersję grałam xd (jak sobie porównać z najnowszą to ho ho)
Broken Sword 3 i 4
ja przeszłam 2, fajne było :]

axinkiewicz - HP1 to była prawdziwa klasyka. Pamiętam, jak z zapartym tchem spędzałam nad nią całe wieczory i noce, każdy kolejny level był dla mnie wielkim przeżyciem, każda przegrana traumą... Raz nawet mamę prosiłam, żeby mi pomogła jakiś etap przejść (no co? miałam 12 lat!). Najlepsze były dodatkowe lekcje latania na miotle i mecze quiddicha, siedziałam nad nimi chyba dłużej niż nad samą grą. Aż się łezka w oku kręci...
...
Aż parę tygodni temu nie dałam w to pograć mojemu młodszemu bratu (rocznik '97) i czar prysł. Przeszedł całość za jednym posiedzeniem, stwierdził że bieda i do bani, i poszedł grać w swoje NeedforSpeedy. EH TA DZISIEJSZA MŁODZIEŻ ;/

Masz na myśli "American Mc.Gee's Alice"? Wszyscy mi mówią że jest świetna, jednak za bardzo trzęsę portami aby w to zagrać
Gra ma genialny i przerażający klimat, już sama muzyka (posłuchaj sobie na YT) wprowadza w nastrój horroru, ale... trzeba przyznać, że gra jest tak stara i grafika jak na dzisiejsze czasy biedniasta, że gra przeraża gdzieś o 50% mniej niż w roku, w którym była wydana (mogę porównać, bo jako mały dzieciak obserwowałam jak gra w to starszy brat i potem nie mogłam spać z przerażenia). Świat tej gry nie jest aż tak realistycznie przedstawiony, dlatego może jest bardziej hm, psychodeliczny niż straszny. A ja akurat jestem zwolennikiem rozwalania sobie psychiki :] Bardzo bym chciała grę opartą na "Koralinie" w tym samym klimacie, co McGees Alice...

Zagraj sobie w F.E.A.R.a, albo w Silent Hilla
Feara właśnie mi chciał kolega pożyczyć, muszę mu się przypomnieć. Kolega mówił, że klimacik jak w japońskich horrorach tzn idziesz przez korytarze, idziesz i idziesz, nic się nie dzieje, tylko słychać, jak kapie woda, a w oddali czasami przebiega mała dziewczynka... Mmm aż chce się grać :] A w SH grała moja przyjaciółka i po jakiejś pół godzinie musiała wyłączyć. Potem się dziwnie zachowywała <D' Dla mnie ważne, żeby była psychodela, a nie jakieś bezsensowne nawalanie w zombiaki i wtedy jest dobrze :P Czasem coś nie musi być strasznie straszne, żeby przerazić, nie musi się lać krew i flaki. Mnie czasem bardziej przerażają (i pociągają) obrazy vanGogha pełne szaleństwa i odejścia od normalności niż chociażby "Cmętaż Zwieżąt" Kinga (przepraszam jego wielbicieli), gdzie na końcu wszyscy wzajemnie się zarzynają, biegają małe zombiaki i rozkopują groby, i wkoło jest mrrroczna noc - nie przemówiło to do mnie.
Obrazek

[ blog ] [ deviantart ] [ youtube ]
Avatar użytkownika
Kajanka
 
Posty: 338
Dołączył(a): N paź 24, 2010 7:36 pm
Lokalizacja: Gdynia :)

Re: Gracie w coś?

Postprzez speiderman » Cz lis 04, 2010 7:33 pm

Kajanka napisał(a):axinkiewicz - HP1 to była prawdziwa klasyka. Pamiętam, jak z zapartym tchem spędzałam nad nią całe wieczory i noce, każdy kolejny level był dla mnie wielkim przeżyciem, każda przegrana traumą... Raz nawet mamę prosiłam, żeby mi pomogła jakiś etap przejść (no co? miałam 12 lat!). Najlepsze były dodatkowe lekcje latania na miotle i mecze quiddicha, siedziałam nad nimi chyba dłużej niż nad samą grą. Aż się łezka w oku kręci...
...
Aż parę tygodni temu nie dałam w to pograć mojemu młodszemu bratu (rocznik '97) i czar prysł. Przeszedł całość za jednym posiedzeniem, stwierdził że bieda i do bani, i poszedł grać w swoje NeedforSpeedy. EH TA DZISIEJSZA MŁODZIEŻ ;/

Ach te sentymenty. Też kiedyś grałem w pierwszą część. Pierwsze wrażenia były fajne, ale z czasem zaczynała mnie irytować (jako adaptacja książki to śmiech na sali). Wolałem Komnatę Tajemnic. Nie doskonała, ale wprowadzono do niej dziesiątki zmian na lepsze.

Grałem też w Więźnia Azkabanu i było jeszcze lepiej, ale ponoć bieda w porównaniu do wersji konsolowej. Jednak pozytywne wrażenia wciąż pozostały i mam nawet w domu od dłuższego czasu Zakon Feniksa w którego nie gram, bo miejsca na dysku mało (chociaż demo było niezłe :P ).
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gracie w coś?

Postprzez Shad0546 » Cz lis 04, 2010 7:55 pm

Ja tam jestem zapalonym graczem a ostatnio nawet konsolowcem :D
Ogólnie na PC można mnie spotkać w Battlefieldzie 2142. Na PC posiadam na razie jedną grę z uwagi na to, że niedawno przeszedłem na Windowsa 7.
A na moim nowiutkim PS3 narazie gram tylko w Red Dead Redemption, które jest ( jak usłyszałem od brata) "awsomiaszcze".
Pozdrawiam
Shad0546
Obrazek
Shad0546 a.k.a k0t cyrkow!ec
Zbieracz CD-Action od 175 numeru. :D
"Abstynent? To słaby człowiek, który ulega pokusie odmawiania sobie przyjemności."
~Ambrose Bierce

Różowy Inkwizytor!
Avatar użytkownika
Shad0546
 
Posty: 140
Dołączył(a): Pn lis 01, 2010 6:44 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Gornicza

Re: Gracie w coś?

Postprzez Niedźwiedź » Cz lis 04, 2010 9:27 pm

Grywam chętnie, choć ostatnio z czasem gorzej. Głównie strategie, RPG i skradanki. Na necie głównie w Dawn of War: Dark Crusade i Team Fortress 2 (acz ostatnio coś ciągle laguje nawet jeśli ping niski, połączenie dobre - nie wiem czemu prawdę mówiąc).
I'm not psychopath. I'm just creative
Avatar użytkownika
Niedźwiedź
 
Posty: 127
Dołączył(a): So paź 23, 2010 5:02 pm

Re: Gracie w coś?

Postprzez Nemo » Cz lis 04, 2010 9:50 pm

Jejku, nie wiem jak mogłem zapomnieć o Deus Exie. Tym pierwszym. No i Broken Sword, które było fantastyczne (aczkolwiek grałem tylko w pierwsze i drugie).

Dla mnie ważne, żeby była psychodela, a nie jakieś bezsensowne nawalanie w zombiaki i wtedy jest dobrze

Silent Hill 2, bądź remake pierwszej części, to produkcja dla Ciebie. Baj de łej

Blood Rayne

Do dziś pamiętam, że strasznie szkoda było mi ubić tych bossów-bliźniaków. Cholernie sympatyczni byli. Gdzie jest moja płyta z BR, eh...

Jade Empire

Mmm delicious.

EDIT : Nemo - czy ty czasem nie siedzisz na forum Gamer9? (musiałem się zapytać, wybaczcie :3)

To nie są Nemy, których szukacie. Nawet nie wiem co to za forum. A co?
Everything a writer learns about the art or craft of fiction takes just a little away from his need or desire to write at all.
In the end he knows all of the tricks and has nothing to say.
Avatar użytkownika
Nemo
 
Posty: 83
Dołączył(a): Cz paź 28, 2010 11:21 pm

Re: Gracie w coś?

Postprzez axinkiewicz » Cz lis 04, 2010 10:13 pm

Kajanka napisał(a):Gra ma genialny i przerażający klimat, już sama muzyka (posłuchaj sobie na YT) wprowadza w nastrój horroru, ale... trzeba przyznać, że gra jest tak stara i grafika jak na dzisiejsze czasy biedniasta, że gra przeraża gdzieś o 50% mniej niż w roku, w którym była wydana (mogę porównać, bo jako mały dzieciak obserwowałam jak gra w to starszy brat i potem nie mogłam spać z przerażenia).

Grafika nie ma nic do rzeczy w dobrej grze ;). Zresztą tutaj nie jest zła, popatrz np. na "escape from monkey island", a wyszły mniej więcej w tym samym czasie. Ja sam akurat obejrzałem 4 horrory i o 3 za dużo ("Lśnienia" nie żałuje)
Kajanka napisał(a):Dla mnie ważne, żeby była psychodela, a nie jakieś bezsensowne nawalanie w zombiaki i wtedy jest dobrze :P

Dowód: pierwsze poziomy resident evil. Śmiałem się. Grupka zombie wychodzi zza rogu który jest oddalony o 200 metrów, poruszają się z prędkością pół metra na sekundę, padają na 3 strzały z pistoletu, a główne postacie wrzeszczą "JEST ICH ZA DUŻO, MUSIMY UCIEKAĆ". Później zombiaki znikają i nagle gra zaczyna być przerażająca.
Tak samo nie mogę polecić L4D dla osób szukających horrorowych wrażeń. Jest to gra, w którą można grać o północy, gdy nikogo nie ma w domu. A dostarcza przy tym tyle wrażeń i doświadczeń, co nie jeden horror. Za to ją lubię ;).
Steam: http://steamcommunity.com/id/axinkiewicz
Avatar użytkownika
axinkiewicz
 
Posty: 39
Dołączył(a): N paź 24, 2010 6:46 pm
Lokalizacja: Kozy k. Bielska-Białej

Re: Gracie w coś?

Postprzez Krelian » Cz lis 04, 2010 10:27 pm

NikaBlack napisał(a):Ja tam tylko PCty preferuję ;x
Kiedyś zagrałam w któregoś Collina McRae, GTA:VC i coś, co razem z siostrą nazywałyśmy "Comandosem" - to wszystkie moje doświadczenia z konsolą PS2 ;p Oprócz tego można dorzucić Pegasusa, którego ubóstwiałam we wczesnym dzieciństwie :)


stawiam że ten Comandos to mgs ;]
Avatar użytkownika
Krelian
 
Posty: 104
Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 7:22 pm

Re: Gracie w coś?

Postprzez Srat » Pt lis 05, 2010 7:23 am

Nemo napisał(a):Silent Hill 2, bądź remake pierwszej części, to produkcja dla Ciebie. Baj de łej

Nie wiem czemu, ale ten obrazek przypomniał mi scene gwałtu na manekinie.

To nie są Nemy, których szukacie. Nawet nie wiem co to za forum. A co?

Nabrałem podejrzeń po twoim Drawf Fortress i po słowach jak "awedwarfsome". Na tym forum siedzą takie co używają dziwacznych słów i grają w Drawf, więc musiałem się upewnić.
"I like it!"
Avatar użytkownika
Srat
 
Posty: 193
Dołączył(a): N paź 24, 2010 8:17 pm

Re: Gracie w coś?

Postprzez NikaBlack » Pt lis 05, 2010 9:23 am

Krelian napisał(a):stawiam że ten Comandos to mgs ;]


To jest to - Metal Gear Solid :D Poznaję tego gościa z opaską na oku, i tą blondynę - Olga (zapamiętałam ją, bo tak samo miała na imię moja znienawidzona sąsiadka :twisted: ) I ta ruda tez mi się kojarzy :D I to takie octopusowate cuś też poznaję, bałam się tego :D
Dzięki! :D

Wszystkie Broken Swordy są świetne, ale najbardziej przypadła mi do gustu trzecia część - wyróżnia się innowacyjnym interface'em i sterowaniem, jakiego wcześniej ni później nie spotkałam :) No i George, ten nasz George... ;)

Z Silent Hillem się jeszcze nie zetknęłam, a może powinnam..? :)
I remember it, and you should, too ;D
Avatar użytkownika
NikaBlack
 
Posty: 41
Dołączył(a): N paź 24, 2010 8:08 pm
Lokalizacja: Sokołów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron