That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

The Walking Dead

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Re: The Walking Dead

Postprzez Emperor_Gustaf » Cz paź 27, 2011 10:46 am

ichabod napisał(a): "Zombies Zombies Zombies albo "Zombie Strippers" były inteligentniejszymi obrazami o zombie :O


Tych akurat nie widziałem, ale mnie się podobało np. Klasyczne "Dawn of The Dead", "Day of The Dead" też było całkiem niezłe, no i uważam że Zombieland też trzymał poziom.

taaa, a scena z koniem po prostu mistrzostwo świata... czy wspominałem już, że bohaterowie wręcz proszą się o kłopoty? ;)
(sic)
Avatar użytkownika
Emperor_Gustaf
 
Posty: 67
Dołączył(a): Wt paź 11, 2011 9:26 pm

Re: The Walking Dead

Postprzez MacG » Wt lis 01, 2011 9:17 am

Lubię Niekrytego Krytyka, mam na półce sequele "Highlandera"... lubię "Walking Dead". :P

Trochę się rozczarowałem (bo znajomi bardzo podnosili poprzeczkę swoimi opowieściami), ale jednak tylko trochę. Nie zgodzę się z opiniami odnośnie bohaterów - dla mnie każdy z nich (no, zdecydowana większość) był ciekawy, nawet jeśli nie był do końca grającą fair play osobą, to i tak trzymało się za niego kciuki. Sporo klimatycznych scen (tu mi się najbardziej nasuwa pierwsza sekwencja pierwszego odcinka), dobry montaż, sporo zwrotów akcji. Oczywiście, podczas oglądania zwróciłem uwagę na parę bzdurek, które mnie zirytowały i o których potem sobie rozmawiałem trochę z kumplem, którym mnie "zainfekował" tym serialem - ale były to na tyle pierdółkowate rzeczy, że teraz trudno mi je sobie przypomnieć. Gdy skończył się pierwszy sezon byłem zmartwiony, że to już, ale teraz wchodzi akurat drugi, a i o trzecim się mówi. Zobaczymy jak tam się akcja rozwinie. ;)

Choć i tak w tematyce "zombie" (jeśli o nowszych produkcjach mówimy) bardziej podoba mi się "28 dni później" - Christopher Eccleston jako major West 8-) .
Avatar użytkownika
MacG
 
Posty: 57
Dołączył(a): Cz maja 26, 2011 9:24 am

Re: The Walking Dead

Postprzez Gracjan » So kwi 28, 2012 8:00 pm

A ja czytałem komiks i widziałem serial i muszę powiedzieć, że "The Walking Dead" jest słaby, jako adaptacja komiksowa i przeciętny jako serial. Pominę już tak podstawowy aspekt jak bardzo mała zgodność z obrazem papierowym. Pominę to, że połowę postaci po prostu gdzieś wcięło, a te co zostały nie są w ogóle podobne do swoich komiksów odpowiedników tak z wyglądu jak i z charakteru. Pominę to, że porządne wątki zostały zastąpione jakimś tanim g...jak wizyta u Jennera. Nie nie to jest prawdziwym problemem, dla mnie znacznie gorsze jest to, że serial ten nie ma dwóch najważniejszych rzeczy jakie pamiętam z komiksu. Jedną z nich była brutalność zniszczonego Świata, zagrożenie na bohaterów czekało ze wszystkich stron, a od zombie często znacznie gorsi byli inni ludzie (Shane, Governor, ten świr co zaatakował córki Hershella), tego tu nie ma, bohaterowie zachowują się tak jakby popijali kubek ciepłej herbatki i w ogóle nie czuć tego, że są coraz bardziej osaczeni. A druga rzecz, której mi brakuje to to o czym mówi sam autor komiksu "The walking Dead tak naprawdę skupia się nie na żywych trupach, lecz na ludziach i ich problemach, próbach odnalezienia się w tym chorym świecie). W komiksie nic nie wydaje się proste i oczywiste, z czasem nawet główny protagonista przestaje być krystalicznie czysty i robi rzeczy, za które byśmy go osobiście potępili (Sytuacja z Dexem w więzieniu), relacje są dość skomplikowane i nad wieloma rzeczami człowiek musi się głowić żeby zrozumieć ich sens (Zachowanie Carol w więzieniu, Governor trzymający zombie dziewczynkę w domu, córka Tyressa fiksująca z powodu całej sytuacji, relacja seksualne Andreii z dziadkiem, Glenn i Maggie), na Boga nawet romans między dziećmi (Sophie i Carl) jest o wiele lepszy niż wszsytko to co uświadczymy w adaptacji. Oczywiście sam w sobie serial nie był na początku zły, pierwszy sezon był naprawdę udany, zombie naprawdę stanowiły zagrożenie a i bohaterowie byli ciekawi (Deryl i Marle), również ich rozterki były lepiej wykonane przez co czułeś z nimi pewną więź, ale potem to wszystko gdzieś zaginęło, stając się naprawdę kiepską kalką komiksu, który ja osobiśćie uwielbiam. Gdyby miał oceniać to wszystko to byłoby tak
The Walking Dead komiks: 10/10 (jeden z najlepszych jakie czytalem prawdę mówiąc, ale jestem zbyt zmęczony żeby pisać tutaj skomplikowaną recenzję)
The walking dead season 1 - serial: 7+/10
The walking dead sesason 2 - serial: 3/10
http://www.allegro-szablon.pl
Avatar użytkownika
Gracjan
 
Posty: 127
Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 8:47 am
Lokalizacja: Opolskie, Głuchołazy

Poprzednia strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron