That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Doktor Who

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Doktor Who

Postprzez DoubleFace » N paź 16, 2011 1:21 pm

W ciągu ostatniego miesiąca na Naszym forum przybyło sporo whomanistów. Czas przenieść dyskusje z czata do forum!

Z powodu braku odcinków do oglądania, zabiorę się za stare serie. Mam problem ze znalezieniem osobnych odcinków do Unearthly Child. Znalazłem tylko epizody połączone w jeden odcinek.
Avatar użytkownika
DoubleFace
 
Posty: 393
Dołączył(a): Pt gru 03, 2010 10:43 am

Re: Doktor Who

Postprzez BTM » N paź 16, 2011 1:24 pm

Avatar użytkownika
BTM
 
Posty: 192
Dołączył(a): So paź 23, 2010 3:36 pm

Re: Doktor Who

Postprzez DoubleFace » N paź 16, 2011 1:28 pm

Właśnie tu znalazłem tą połączoną wersję. Mają polskie napisy do pojedynczych epizodów, ale odcinek jest w całości.
Avatar użytkownika
DoubleFace
 
Posty: 393
Dołączył(a): Pt gru 03, 2010 10:43 am

Re: Doktor Who

Postprzez BTM » N paź 16, 2011 1:32 pm

http://chomikuj.pl/Nyadiel/Filmy+i+seri ... (1965-1989)/Season+01+(1963-64)

Tu masz w kawałkach, ale w MKV, więc odcinku ważą dosyć dużo. Napisy to zło ;)
Avatar użytkownika
BTM
 
Posty: 192
Dołączył(a): So paź 23, 2010 3:36 pm

Re: Doktor Who

Postprzez ichabod » N paź 16, 2011 1:36 pm

Ja biorę klasyczne epizody stąd:

http://btjunkie.org/torrent/Demonoid-co ... 85d8e22fae

Powiem Ci tak, daj sobie spokój z tymi najstarszymi odcinkami, polecam raczej epizody z Tomem Bakerem, klimatem zupełnie nie odbiega od nowych serii, a sam Baker jest fantastyczny. Możesz oglądać po kolei od odcinka "Robot" (który jednak był raczej cienki), a jak chcesz jakiś na dobry start, to polecam "City of Death", świetny odcinek ;)

A jakby ktoś tak jak ja potrzebował angielskich napisów, żeby wygodniej się oglądało, to tu jest sporo ;) http://btjunkie.org/torrent/Doctor-Who- ... 2d27941a6a
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Doktor Who

Postprzez BTM » N paź 16, 2011 1:39 pm

Ew. po prostu wybieraj z pierwszych serii te, które polecają inni, albo zachęcająco opisane na wikipedii.

Unearthly Child, The Daleks są fajne, Edge of Destruction i Marco Polo możesz sobie zdecydowanie darować, Keys of Marinus znowu fajne a dalej jeszcze nie oglądałem. Pierwsze serie są strasznie długie, bo takie np. Daleks leci ponad 2 godziny (7 części).
Avatar użytkownika
BTM
 
Posty: 192
Dołączył(a): So paź 23, 2010 3:36 pm

Re: Doktor Who

Postprzez MistrzSeller » N paź 16, 2011 2:01 pm

Do odcinków 1x01-03 są napisy, ale chyba w sieci nie ma odpowiedniej wersji serialu (może kiedyś była i ktoś usunął). Napisy są też do historii Robot (początek 12 sezonu). Ten odcinek był nawet do obejrzenia online, ale chyba już nie jest. Osoba, która go przetłumaczyła pisała, że ma zamiar tłumaczyć kolejne. Zaś inna osoba ma sie wziąć za historie z 7. doktorem. Tak przynajmniej napisali na forum DoctorWho.pl
Szukam fanów Doctor who, Firefly, Farscape i Star Wars ze Skierniewic i okolic. Jeżeli jesteś fanem, któregoś z tych uniwersów i mieszkasz we wcześniej wspomnianej okolicyto napisz na PM lu na gg:8584499
Avatar użytkownika
MistrzSeller
 
Posty: 85
Dołączył(a): N sie 14, 2011 11:40 am

Re: Doktor Who

Postprzez MacG » N paź 16, 2011 9:35 pm

Osobiście ze starych serii polecam "Genesis of the Daleks" z Czwartym Doktorem (Tom Baker); rewelacyjna historia, świetny klimat, do tego debiut stwórcy Daleków, Davrosa.
Avatar użytkownika
MacG
 
Posty: 57
Dołączył(a): Cz maja 26, 2011 9:24 am

Re: Doktor Who

Postprzez ichabod » N paź 16, 2011 9:42 pm

Podbijam i również gorąco polecam.

Jesli chodzi o Daleków, to polecam jeszcze Remebrance of the Daleks z Siódmym Doktorem, gdzie można zobaczyć prawdziwą wojnę domową między dwoma frakcjami Daleków, oczywiście na Ziemi, a jakże ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Doktor Who

Postprzez MacG » N paź 16, 2011 9:58 pm

A ja jeszcze się odniosę do tego co napisał wcześniej przedmówca i polecę wcześniejszego Doktora od Bakera, Jona Pertwee. Liznąłem kilka historii, w których się pojawiał ("Spearhead from space", "Terror of the Autons", "The Three Doctors") i ogląda się to naprawdę nieźle; troszkę w stylu realizowanego mniej więcej w tym samym czasie serialu "Rewolwer i melonik" (oryginalny wariant filmu, z którego niedawno nabijał się Critic, ale jakiś milion razy od niego lepszy). Doktor jest uwięziony na Ziemi przez Władców Czasu, usiłuje naprawić TARDIS i uciec, jednocześnie pomaga organizacji UNIT i walczy z rozmaitymi kosmitami. Wtedy też pojawia się jego kolejny po Dalekach i Cybermenach arcywróg - Mistrz.

Serie z Hartnellem i Troughtonem mają ten jeden feler, że część odcinków istnieje tylko w formie zdjęć z podłożonym dźwiękiem. Pamiętam jak oglądałem w takiej postaci końcówkę "Tenth Planet" (pierwsza regeneracja Doktora) i "Power of Daleks" (pierwszy odcinek postregeneracyjny) - przyznam, że było ciężko.

Mówiąc o Troughtonie (Drugi Doktor) to jeszcze poleciłbym "War Games" - też strasznie długie, chyba najdłuższa historia w dziejach starego "DW", ale mogę się mylić, ale warto, bo po raz pierwszy pojawiają się w większej grupie i wymienieni z nazwy Władcy Czasu. ;)
Avatar użytkownika
MacG
 
Posty: 57
Dołączył(a): Cz maja 26, 2011 9:24 am

Następna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron