That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Team Fortress 2 i Minecraft

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Team Fortress 2 i Minecraft

Postprzez Ichigoable96 » Wt sie 16, 2011 8:21 pm

Kojarzycie ktoś te gry? I zauważyliście, że nagle na YT zrobił się wysyp "zagrajmy w" z tych gier? Ja po prostu nie rozumiem fenomenu tych obu gier, chociaż sam w obie gram także jakby ktoś miał ochotę zagrać w którąś z tych to walcie do mnie śmiało, ale zamysł tego temat jest taki: wypowiadajcie się co myślicie o tych grach i ich "fenomenie" (szczególnie prosiłbym o wypowiedzenie się Byakuraia "Cyca" Sniflessa :p).
Good, bad, i'm the guy with a magic gun!
Avatar użytkownika
Ichigoable96
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt sie 16, 2011 3:58 pm

Re: Team Fortress 2 i Minecraft

Postprzez speiderman » Wt sie 16, 2011 8:50 pm

Team Fortress 2? Nigdy wcześniej nie grałem w multiplayer on-line i nigdy mnie to nie pociągało. Ale miałem tą grę w Orange Box, a i wcześniej była mi doskonale znana ze względu na dziesiątki przeróbek, parodii, komiksów i rysunków. Zagrałem i... wsiąkłem. Gra po prostu wciąga, a charakterystyczna ekipa postaci nie daje za nic o sobie zapomnieć, choć praktycznie wydawałoby się, że to tylko klony, do których trzeba strzelać. A i sama rozgrywka wciąga, do tego dochodzą achievmenty (osiągnięcia) do zdobywania.

Minecraft zaś pojawił się nagle. Oczywiście kojarzę jego i cały fenomen, ale osobiście nie grałem, choć słyszałem legendy, że gra potrafi potwornie uzależnić.
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Team Fortress 2 i Minecraft

Postprzez amek » Wt sie 16, 2011 8:52 pm

MINECRAFT
Ja to był ujął tak - wysyp owych let'splayów spowodowała popularność 2 czołowych zagrajmerów MC - MicecraftPL i JJayJoker. Wówczas pojawił się 1 etap wysypu (spokojny) - każdy pokazywał swoją wyspę, pojawiały się gdzieniegdzie poradniki. Po około 2 miechach, gdy popularność owych kanałów rosła z każdym dniem, ludzie (szczególnie osoby poniżej 15 roku życia) poczęli naśladować owych zagrajmerów - Wówczas wystarczyło pisać "minecraft" lub uwaga "majnkraft" w wyszukiwarkę YT aby otrzymać baaardzo dużo filmów - to był etap 2 (eksplozja)
Gdzieś na przełomie kwietnia/maja ww. umyślili prowadzić własne serie MC Multiplayer, co wywołało coraz to większy wysyp let'splayów fabularyzowanych. Ów etap trwa po dziś dzień

Co do TF2 się nie wypowiadam gdyż w niego nie gram... Wiem tylko, że od paru dni/ tygodni jest darmowy

_EDIT_ : Masz rację speiderman MC uzależnia - wiem coś o tym, gdy po raz pierwszy zagrałem nie mogłem się odciągnąć, co skutkowało tym iż widziałem świat realny w klockach... I sam nie wiem czym to jest spowodowane..
Akcelerator Akcyzy 1590
Well. I was on my way to this gay gypsy bar mitzvah for the disabled, when I suddenly thought, "Gosh. The Third Reich's a bit rubbish. I think I'll kill the Führer." Who's with me?
Avatar użytkownika
amek
 
Posty: 228
Dołączył(a): Wt paź 26, 2010 8:24 pm

Re: Team Fortress 2 i Minecraft

Postprzez MrSniffles69 » Wt sie 16, 2011 9:06 pm

Skoro tak bardzo chcesz ;P Minecraft, "plaga yt". Gra, dzięki której można zdobyć ogromną popularność na youtube. Jak już zaobserwowałem na różnych kanałach, dzięki temu tytułowi, użytkownik tegoż portalu może z 2/3 tysięcy widzów, mieć ich w niecałe 10 miesięcy , aż prawie 100000 tysięcy (Posługuje się przykładem użytkownika JJayJoker, którego to oglądam od początku jego "kariery" zagrajmy w na yt. Oczywiście to nie jeden przykład kanału, który dzięki tejże grze ma tylu widzów, jest tego sporo, ale to nie o tym (tak naprawdę to chyba o tym). Ci widzowie, którzy subskrybują dany kanał za minecrafta to w większości przypadków ludzie, a raczej dzieci w wieku od 10-14 lat, nieumiejący napisać jednego poprawnie zbudowanego sensownego zdania bez jakichkolwiek błędów ortograficznych. Widzowie ci zwykle spamują pod filmikami, niezwiązanymi z ich ukochaną grą tekstami typu "Dawaj minecrafta", "coś tam coś tam, łapki w górę!"Kiedy majnkraft", "(ktokolwiek kto robi minecrafta)dodaj majnkrafta, a nie to badziewie. Zauważyć też można, że ta "faza" minecraftowa opanowała prawie całą polską scenę zagrajmy w yt. Każdy początkujący nagrywa z tego let's play (a to mnie drażni, bo ten głos bez mutacji miejscami jest drażniący) Wiem jednak, że na rękach mogę zliczyć, kto nie gra w minecrafta w polskiej sceny. Ja sam nie gram i mam nadzieje, że mnie ta plaga więcej nie wciągnie. (Kiedyś grałem). A co do Team Fortress 2 ... jak można z tego zrobić zagrajmy? Sam się z tym nie spotkałem.
Podsumowując: Minecraft: Gra do nagrywania, dla ludzi, którzy chcą być sławni na yt.

Ps: Sory za jakieś błędy, akurat byłem rozchwytywany na aqq.
Avatar użytkownika
MrSniffles69
 
Posty: 118
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:23 pm

Re: Team Fortress 2 i Minecraft

Postprzez ichabod » Wt sie 16, 2011 9:24 pm

Grałem troche w tego Mincrafta, ale uznałem w końcu że nuda i wolę pograc w coś z fabuła, bo jednak jesli coś mnie trzyma przy komputerze na długie godziny, to fabuła własnie. Z tego powodu też jakoś dłużej nie pograłem w TF2, nigdy w sumie nie byłem wielkim fanem online'owych zmagań w fpsach, zatrzymałem się gdzieś w okolicach świetnego UT, który swego czasu skasował hajpowanego Q3 ;) Stare dzieje
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Team Fortress 2 i Minecraft

Postprzez Yonish » Wt sie 16, 2011 10:13 pm

Lol. Na cosplaywalku przez większość czasu było widać cosplayera TF2 gadającego z cosplayerem Minecrafta.

TF2 akurat lubię, jest to jedno z 2 FPSów, w które gram, w to akurat bo mogę grać przez multiplayer. No, i jakoś lubię tworzyć przedmioty z innych przedmiotów.

A co do Minecrafta... Kiedyś przepadałem, teraz już nie. Mimo, że posiadam na kompie, to nie gram. Jakoś wolę Terrarię, jest według mnie lepszą grą.
...That's what she said.
Avatar użytkownika
Yonish
 
Posty: 325
Dołączył(a): Śr cze 29, 2011 7:22 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Team Fortress 2 i Minecraft

Postprzez Olagfigh » Śr sie 17, 2011 10:59 am

Team Fortress kojarzę tylko z nazwy.
Grałem natomiast w Minecrafta i po pierwszych szale typu: "Łaaał... można robić narzędzia, piec, przetapiać metale, zbudować cokolwiek się wymarzy..." i włączeniu gry przyszła myśl: "em...ok, ale właściwie to co ja chce zbudować? O_o... i po jaką cholerę?". Koniec końców wróciłem do grania SC :D
"Hey is it true that when koreans want to marry a girl they gotta defeat her father in Starcraft?"
Avatar użytkownika
Olagfigh
 
Posty: 118
Dołączył(a): Śr lip 20, 2011 3:33 pm

Re: Team Fortress 2 i Minecraft

Postprzez MrSniffles69 » Śr sie 17, 2011 12:45 pm

Wczoraj przed zaśnięciem (tak, nim usnę zwykle mija godzina to mam czas na myślenie o wszystkim i o niczym xD) trochę myślałem o tym i o drugiej rozgrywce w Dragon Age, ale to pomińmy. Zwykle z minecraftem jest taki cykl (zabrakło mi słowa :lol: ) Zagrajmer robi minecrafta -> zdobywa widzów -> dostaje partnera -> za wyświetlenia zarabia. Ta gra nie tylko jest najłatwiejszym sposobem na zdobycie "widzów", ale i na partnera. Aha i zgadzam się, uzależnia jak cholera. Co do Team Fortress 2, kiedyś grałem, lamiłem, odinstalowałem xD
Avatar użytkownika
MrSniffles69
 
Posty: 118
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:23 pm

Re: Team Fortress 2 i Minecraft

Postprzez Ichigoable96 » Śr sie 17, 2011 1:59 pm

Co myślicie o tym, żeby kiedyś zrobić jakąś małą partyjkę w TF'a? Zauważyłem, że kilka użytkowników w to gra. można się by było kiedyś ustawić, na strzelanko :)
Good, bad, i'm the guy with a magic gun!
Avatar użytkownika
Ichigoable96
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt sie 16, 2011 3:58 pm

Re: Team Fortress 2 i Minecraft

Postprzez Srat » Śr sie 17, 2011 2:25 pm

Ichigoable96 napisał(a):Co myślicie o tym, żeby kiedyś zrobić jakąś małą partyjkę w TF'a? Zauważyłem, że kilka użytkowników w to gra. można się by było kiedyś ustawić, na strzelanko :)


Na partyjkę forumową to my już się kilka miesięcy umawiamy :P

Dla mnie TF2 to świetna gra na zrelaksowania się, Może to dziwne, ale nic nie odpręża mnie bardziej niż dźganie przeciwników w plecy, albo wysadzanie ich w powietrze.
A co do Minecrafta - szczerze, nie mam pojęcia czemu jest taki wysyp Let's Playów. Ile można patrzeć jak ktoś stawia klocek na klocku i gada do mikrofonu "No.. to zbudujemy.. budynek..". Minecraft jest ogólnie dla mnie nudny, nawet jeśli sam w niego gram, bo każda gra jest taka sama :
"Respawn - zbieranie drewna i węgla -> malutki domek -> KOPANIEKOPANIEKOPANIEKOPANIE -> znalezienie diamentów -> losowa śmierć przez wpadnięcia w dziurę/spalenie w lawie/atak potworów -> respawn i desperackie próby odszukania domu i sprzętu -> Exit game".
"I like it!"
Avatar użytkownika
Srat
 
Posty: 193
Dołączył(a): N paź 24, 2010 8:17 pm

Następna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron