That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

GRY Online

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

GRY Online

Postprzez Yeshu » Pn lip 18, 2011 9:33 pm

Ten wątek chciałbym poświęcić, kontaktom w grach online.

Czyli:

- W jakie gry online gracie i jakie polecacie?
- Na jakich serwerach gracie to może się spotkamy np. na kwiecistych polach Azeroth?
- Czy są gry, których radzicie unikać (naciągają na mikropłatności itp.)?

Czekamy na waszą odpowiedź i opinie a do tego czasu: En'taro Adun Wojownicy!
- You have so little to offer.
- I HAD an offer in mind.
~Death, Darksiders 2
Avatar użytkownika
Yeshu
 
Posty: 552
Dołączył(a): N mar 27, 2011 3:47 pm
Lokalizacja: Warka

Re: GRY Online

Postprzez Akane » Wt lip 19, 2011 8:12 am

W tym momencie wyłącznie www.hattrick.org - menadżer piłkarski, w którym obejmuje się stanowisko prezesa i zarządza drużyną. Zadbać trzeba o fanów (np. rozbudowując stadion) sponsorów (zatrudniając dodatkowych rzeczników prasowych), no i oczywiście o drużynę (szukanie talentów, prowadzenie akademii juniorów, zatrudnianie lekarzy, fizjoterapeutów i psychologów, od których zależy pewność siebie drużyny i szybkość powracania do zdrowia po kontuzjach). Mecze rozgrywa się z innymi ludźmi, działają normalnie awanse i spadki (system ligowy), można grać też sparingi. Wszystkie spotkania rozgrywane są w czasie rzeczywistym i komentowane na bieżąco, poniżej fragment przykładowego komentarza z meczu:
"Janko Bakić doznał bolesnego urazu i już nie zagra w tym meczu. Ma kłopoty z pachwiną albo z przeponą - nie mogę dostrzec, za co się trzyma. To wielka strata dla drużyny.(...) Zawodnicy Waleczne spędzili całą przerwę wpatrzeni w strzałki rysowane przez trenera. Poziom zorganizowania drużyny znów był solidny."

Ogólnie zabawa fajna. Gra jest darmowa (opcja płatna daje więcej bajerów, ale nie wpływa na samą grę, więc szanse są wyrównane dla wszystkich), nie wymaga ciągłego siedzenia przed kompem (jak np. Travian) - wystarczy zalogować się z cztery razy w tygodniu na parę minut.
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: GRY Online

Postprzez Yeshu » Cz lip 28, 2011 1:28 pm

Oto moje propozycje i ostrzeżenia względem gier online.

Runes of Magic
http://www.runesofmagic.com/pl/index.html
abonament: nie
sklepik z przedmiotami: tak

Przez wielu uważany za klona World of Warcraft i faktycznie dosyć sporo go przypomina ma jednak na tyle swój odrębny klimat, że to wcale nie przeszkadza w grze. Dwie rasy i osiem klas do wyboru. Bardzo ładna grafika i przyjemna muzyka. Nieco przegina z misjami typu „zabij X w ilościach Y”, ale da się przeżyć. Przedmioty w sklepiku głównie zwiększają ilość zdobywanego doświadczenia i nie wpływają znacząco równowagę pomiędzy graczami. Możliwy jest zakup gry w wersji pudełkowej (gra jest do pobrania za darmo) w zamian dając sporo wewnętrznej waluty plus kilka rzadkich przedmiotów.

Werdykt: Polecam


League of Legends
http://euw.leagueoflegends.com/
abonament: nie
sklepik z przedmiotami: tak

Bardziej strategia niż prawdziwe MMO. W grze na mapie są dwie drużyny po dwóch stronach mapy. Każdy gracz ma jednego bohatera pod kontrolą. Z bazy cyklicznie wychodzą niezależni wojownicy atakujący bazę wroga. Celem gry jest zniszczenie wieżyczek a następnie centrum bazy wroga. Dostępne są dziesiątki różnych bohaterów o różnych zaletach i wadach. Istnieje kilka dostępnych za darmo, ale lista dostępnych zmienia się co tydzień więc lepiej wykupić sobie bohatera na stałe przy użyciu waluty zdobywanej w meczach albo wykupywanej za pieniądze. Warto eksperymentować z różnymi bohaterami aby sprawdzić jaki do ciebie najlepiej pasuje.

Werdykt: Polecam jak cholera.

Spiral Knights
http://www.spiralknights.com/
abonament: nie
sklepik z przedmiotami: tak (do tego upierdliwy)

Kolorowy i wesolutki dungeon crawler. Zasadniczo zero fabuły chodzi głównie o to aby schodzić coraz dalej w głąb głębokiej studni tłukąc po drodze lokalna flore i faune zbierając wypadające z nich resztki. I wszystko było by pięknie gdyby nie jeden element gry… energia. Jest to forma waluty, która służy do schodzenia na niższe etapy studni, transmutowania przedmiotów oraz wskrzeszania się w przypadku zgonu. Problem polega na tym, że za sama energię już trzeba płacić prawdziwymi pieniędzmi a jej cny są wręcz kretyńskie. Można oczywiście kupować energię od innych graczy za walutę gry (korony) lub czekać, aż się zregeneruje, ale i tak gracze karzą płacić sobie w tysiącach a maksymalna regeneracja energii trwa 21 godzin. Jest to jedyny mankament gry, ale niezwykle upierdliwy. Można pobrać na Steam.

Werdykt: na szybkie pyknięcie raz na jakiś czas może być, na dłuższe posiedzenie przygotuj kartę kredytową.



Vindictus
http://vindictus.nexon.net/
abonament: nie
sklepik z przedmiotami: tak

Wiadra akcji, beczułki miodu na oczy i galony krwi wrogów do przelania. Gra opiera się na zamkniętych światach-lochaj do których wybierasz się pojedynczo lub w drużynie ( tworzenie postaci jest a i owszem ), przedzierasz się przez chordy wrogów i na końcu tłuczesz bossa. Prosta, szybka i przyjemna. Problemem może być to, że gra powtarza ten schemat w kółko więc po dłuższym czasie może się trochę znudzić, ale twórcy ciągle dodają nowe lochy i bossów, ale radzę robić sobie przerwy pomiędzy sesyjkami żeby zbyt szybko się nie znudzić.

Werdykt: Polecam do szybkiej odstresowującej wyrzynki.


Rusty Hearts
http://rustyhearts.perfectworld.com/
abonament: nie
sklepik z przedmiotami: tak

Nowa produkcja, na którą natrafiłem dzięki Angry Joe, który zrobił o niej filmik zatem odsyłam was do niego:

http://www.youtube.com/watch?v=b8IeOpl2YFk

Osobiście gra wydaje mi się całkiem fajna, ale to nadal beta więc bugi tu i tam się trafiają. Ogólnie gra przypomina mi Castlevanie z mechaniką walki Ala Devil May Cry. Postaci do wyboru są 3 ( cztery w wersji finalnej) i chociaż ich wygląd jest z góry ustalony to można je upiększać zdobytymi tu i ówdzie gratami i kostiumami.

Werdykt: Jeśli nie odstrasza cię mangowa grafika wal śmiało.


UWAGA!!!!!

Trzymajcie się z dala od gier typu GREPOLIS czy TRAVIANIE to shit jakich mało czyhający na wasze SMS’y. Zostaliście ostrzeżeni.
- You have so little to offer.
- I HAD an offer in mind.
~Death, Darksiders 2
Avatar użytkownika
Yeshu
 
Posty: 552
Dołączył(a): N mar 27, 2011 3:47 pm
Lokalizacja: Warka

Re: GRY Online

Postprzez Akane » Cz lip 28, 2011 5:26 pm

W Traviana swego czasu grałam i istotnie bez dodatkowego inwestowania sms-owego, gra jest właściwie niemożliwa. Ale pomijając już owe sms-y, Travian wymaga zbyt częstego zaglądania na konto i z tego względu dość szybko przestałam się w niego bawić. Nie jest to rozrywka, na którą może sobie pozwolić człowiek pracujący...
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: GRY Online

Postprzez Yonish » Pt lip 29, 2011 12:02 am

Ja mam gdzieś swoje stare konto w grze zwanej RuneScape. Normalne MMORPG, przeglądarkowe, w Javie, w 3D itd., kiedyś do tego wrócę.
...That's what she said.
Avatar użytkownika
Yonish
 
Posty: 325
Dołączył(a): Śr cze 29, 2011 7:22 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: GRY Online

Postprzez Yeshu » Cz wrz 15, 2011 3:31 pm

http://www.wakfu.com/en/mmorpg

Wakfu

Bardzo fajna gra MMORPG wykorzystująca turowy system walki, dużo klas i profesji z fajną kolorową grafiką.
- You have so little to offer.
- I HAD an offer in mind.
~Death, Darksiders 2
Avatar użytkownika
Yeshu
 
Posty: 552
Dołączył(a): N mar 27, 2011 3:47 pm
Lokalizacja: Warka

Re: GRY Online

Postprzez Yonish » Cz wrz 15, 2011 6:06 pm

Gram od tygodnia, i jest naprawdę spoko :D
...That's what she said.
Avatar użytkownika
Yonish
 
Posty: 325
Dołączył(a): Śr cze 29, 2011 7:22 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: GRY Online

Postprzez Szysz » Pt wrz 16, 2011 11:57 am

Jeśli graliście już w trochę gier RPG polecam wam grę http://wp.sfgame.pl , która jest całkowitą parodią typowego fantasy. Gdy zacząłem w nią grać miałem wybrać sobie postać. Czytam opis postaci Orka - "Orki są agresywne i nigdy nie pamiętają o dniu matki".
Ok. to było dziwne. W końcu wybrałem postać mrocznego elfa - "mroczne elfy są wiecznie niewyspane i przez to humorzaste".
Zacząłem grać i widzę, że można sobie kupić diabelską tarczę, opis ma taki "codziennie obchodzi swoje 666 urodziny".
Ta gra ma genialny rysunek i świetne poczucie humoru. Nie daje wielu możliwości i świetnej grafiki ale co z tego, nie o to w niej chodzi.
werdykt: bardzo polecam, niezła beka. :lol: ;) :D :!: :?:

Następnym razem ogranicz liczbę emotów do jednego na każde dwa zdania postu.
Nie bij mnie. Szyszki są pod ochroną.
Avatar użytkownika
Szysz
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pt wrz 09, 2011 7:05 pm
Lokalizacja: mój pokój ;)


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 97 gości

cron