That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Prasa o grach

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Re: Prasa o grach

Postprzez Puty » So wrz 15, 2012 12:02 pm

Ała, ała, ała! Ty gościu lepiej idź na polityka PO bo takiego odwracania kota ogonem to ja żem już dawno nie widział.

No super. Brawo. Ktoś tu mówił coś o komentatorach rodem z YouTube?
A co ja mam ci tabelkę z procentami wyliczyć? I czy ja mówiłem, ze sterowanie w Halo jest złe? Mówiłem o PRZYZWYCZAJENIACH graczy w zależności od platformy.

Podać jakieś źródło informacji, pisząc "gracze". Nie mówiąc o tym, że porównałeś przeniesienie gry FPP gdzie jest większe pole manewru i slashera.
I czy ja mówiłem, ze sterowanie w Halo jest złe? Mówiłem o PRZYZWYCZAJENIACH graczy w zależności od platformy.
Była mowa o złych przenosinach sterowania z platformy X na PC. Halo odbyło się akurat bezboleśnie dla docelowego targetu konwersji PC. To, że nie pasowało komuś kto grał wcześniej na Xboksie jest kompletnie od czapy i jedynie czemu mogłeś z tym wyskoczyć, to może fakt, że może to też jakaś wada, bo nie widziałem za bardzo związku. Rozumiem jakby rdzenni PC-towcy mieli faktycznie jakieś zastrzeżenia.
Już od dobrych 10 lat słyszę jak to PC umiera jako platforma do gier i jakoś dziad nie chce do tego grobu wskoczyć.

Tu też masz stare info, no chyba, że jedynie śledzisz polskie newsy(gdzie paradoksalnie pewnie większa część platform do grania to PC). PC żyje i ma się dobrze, widziałem kilka raportów czy artykułów(które mogę podlinkować jak coś).
To, że gry omijały PC wynikały z tego, że Japończycy nie widzieli kompa jako platformy do grania i piractwo.
To, że uciekały gry w stosunku konsola > pc, to akurat fakt.
Nie mówiąc już o tym, ze większość współczesnych gier AAA na konsole są zwykłymi gniotami szpanującymi wybuchami i efektami cząsteczkowymi niczym filmy Michaela Baya, wspierając się jedynie potężną kampanią marketingową

Hę, myślałem, że Crysis urodził się na PC? ;]
Znów, może jakiś przykład tego gniota? Bo nie mam się do czego odnieść, owe dziadostwa to zazwyczaj multiplatformowe są. Nie wiem czy to CDA jeszcze krzewi pojęcie gry/gracz konsolowy/pecetowy. Ludzie... toć teraz to już nieliczni producenci mogą sobie pozwolić na niewydawanie swoich gier na PC.
Ja jestem graczem, śmigam i na tym i na tym.

Gdzie się podziały takie perełki jak Silent Hill 2, ICO czy Xenogears? A tak mamy kolejne klony Gears of War czy innego Halo :(

To ma związek właśnie z tym, że Japonia straciła pałeczkę i gry zrobiły się za bardzo hamerykańskie. Pytasz o SH? Dzis survival horrorów praktycznie się nie robi a rzeczy, które się nimi nazywa(Dead Space) kończą jako multiplayerowy shooter z co-opem(Dead Space 3) czy Silent Hill jako klon Diablo na PS Vita. Capcom chce, żeby RE6 zaimponowało fanom Call of Duty, cytując jednego z producentów. Z ICO kojarzy mi się The Journey i The Last Guardian(który jeszcze nie wyszedł), z Xenogears? Może Persony...
Avatar użytkownika
Puty
 
Posty: 607
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 12:36 am
Lokalizacja: Strzelno

Re: Prasa o grach

Postprzez Yeshu » So wrz 15, 2012 12:38 pm

Tu też masz stare info, no chyba, że jedynie śledzisz polskie newsy(gdzie paradoksalnie pewnie większa część platform do grania to PC). PC żyje i ma się dobrze, widziałem kilka raportów czy artykułów(które mogę podlinkować jak coś).
To, że gry omijały PC wynikały z tego, że Japończycy nie widzieli kompa jako platformy do grania i piractwo.
To, że uciekały gry w stosunku konsola > pc, to akurat fakt.


Eeee... nie czaje, mówię że PC trzyma się dobrze w związku z twoim argumentem jakoby PC tracił jako platforma do gry.

Twoja kolejna genialna złota myśl niepodparta żadnymi fundamentami, zwłaszcza, że jeśli już mamy mówić o którejś platformie, która traciła AAA gry, to był to... PC.


O co kaman?

Znów, może jakiś przykład tego gniota? Bo nie mam się do czego odnieść, owe dziadostwa to zazwyczaj multiplatformowe są.


Killzone, Gears of War, seria Uncharted itp. serio tobie to trzeba to każdego zdania link do artykułu czy innego wykresu statystyk.

Z ICO kojarzy mi się The Journey i The Last Guardian(który jeszcze nie wyszedł), z Xenogears? Może Persony...


SMT: Persona jakoś nie trawie, z każdą kolejną częścią idą zbyt głęboko w stronę sztampowych szkolnych anime.

Osobiście bardziej preferują Digital Devil Saga albo Nocturn.
- You have so little to offer.
- I HAD an offer in mind.
~Death, Darksiders 2
Avatar użytkownika
Yeshu
 
Posty: 552
Dołączył(a): N mar 27, 2011 3:47 pm
Lokalizacja: Warka

Re: Prasa o grach

Postprzez Puty » So wrz 15, 2012 12:53 pm

Eeee... nie czaje, mówię że PC trzyma się dobrze w związku z twoim argumentem jakoby PC tracił jako platforma do gry.

Po pierwsze: pisałem, że PC tracił GRY, które nie zawsze trafiały na ten rynek.
Po drugie: przy okazji naprostowałem, że to chyba jeszcze tylko polskie media twierdzą, że PC gaming umiera z czym też wyskoczyłeś jak filip z konopi.
Twoja kolejna genialna złota myśl niepodparta żadnymi fundamentami, zwłaszcza, że jeśli już mamy mówić o którejś platformie, która traciła AAA gry, to był to... PC.


O co kaman?

O to co cytowałem. Jakbyś nie wybrał jednego zdania ze środka mojej wypowiedzi, którą to umieściłem podając cytat do którego się odnosiłem, to myślę, że byłoby Ci łatwiej.
Killzone, Gears of War, seria Uncharted itp.

Wymieniłeś mi jedne z najlepiej ocenianych gier tej generacji - zagraj i oceń, bo rozumiem, że w żadną z tych gier nie grałeś, więc o czym ja mam z Tobą gadać x), nie wiem też czy na pewno chcesz o nich dyskutować. Sam z reguły odzywam się w temacie o którym mam jakiekolwiek pojęcie.
serio tobie to trzeba to każdego zdania link do artykułu czy innego wykresu statystyk.

Bo nie wiem czy wiesz, ale niczym nie podparte argumenty, "bo tak", lub posiłkujące się obiegowymi zasłyszanymi stereotypami, prawdami - są puste i dość łatwo je obalić robiąc jakikolwiek research(a w dzisiejszych czasach z google.com to dość proste). Zaczęło się od "wyższości" CDA a skończyło na tym, że jedynym czym się różni od PSXE to stronki z humorem x).
Avatar użytkownika
Puty
 
Posty: 607
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 12:36 am
Lokalizacja: Strzelno

Re: Prasa o grach

Postprzez Yeshu » So wrz 15, 2012 1:37 pm

Wymieniłeś mi jedne z najlepiej ocenianych gier tej generacji - zagraj i oceń, bo rozumiem, że w żadną z tych gier nie grałeś, więc o czym ja mam z Tobą gadać x), nie wiem też czy na pewno chcesz o nich dyskutować. Sam z reguły odzywam się w temacie o którym mam jakiekolwiek pojęcie.


Dasz mi dowód albo statystyki na potwierdzenie twojego stwierdzenia ;)

A tak serio grałem w te gry, dobre są do pyknięcia przez weekend, ale w żadnym wypadku nie zasługują na ten cały hajp i lizustwo od mediow.

Po pierwsze: pisałem, że PC tracił GRY, które nie zawsze trafiały na ten rynek.
Po drugie: przy okazji naprostowałem, że to chyba jeszcze tylko polskie media twierdzą, że PC gaming umiera z czym też wyskoczyłeś jak filip z konopi.


http://www.tgdaily.com/games-and-entert ... id-says-so

Uwierz mi zagraniczne media też trąbią jak to PC upada itp. Polska nie jest tutaj jakimś wyjątkiem.

NIE ZGADZAM SIĘ PRZY TYM Z NIMI!!!

Bo nie wiem czy wiesz, ale niczym nie podparte argumenty, "bo tak", lub posiłkujące się obiegowymi zasłyszanymi stereotypami, prawdami - są puste i dość łatwo je obalić robiąc jakikolwiek research(a w dzisiejszych czasach z google.com to dość proste). Zaczęło się od "wyższości" CDA a skończyło na tym, że jedynym czym się różni od PSXE to stronki z humorem x).


Nie mam bladego pojęcia do tego doszedłeś mimo, że twoje argumenty głównie operowały na zasadzie "a bo tak i już" i SAM też nie dawałeś żadnych linków, statystyk czy artykułów.
- You have so little to offer.
- I HAD an offer in mind.
~Death, Darksiders 2
Avatar użytkownika
Yeshu
 
Posty: 552
Dołączył(a): N mar 27, 2011 3:47 pm
Lokalizacja: Warka

Re: Prasa o grach

Postprzez Puty » So wrz 15, 2012 2:09 pm

Dasz mi dowód albo statystyki na potwierdzenie twojego stwierdzenia ;)

Zerknij na metacritic albo gamerankings wpisując te tytuły.

A tak serio grałem w te gry, dobre są do pyknięcia przez weekend, ale w żadnym wypadku nie zasługują na ten cały hajp i lizustwo od mediow.

No bo tyle trwają, usiądziesz i przejdziesz. Jakbyś obejrzał dobry film, najlepszy jaki jest w tej chwili dostępny na rynku.
http://www.tgdaily.com/games-and-entert ... id-says-so

Uwierz mi zagraniczne media też trąbią jak to PC upada itp. Polska nie jest tutaj jakimś wyjątkiem.

NIE ZGADZAM SIĘ PRZY TYM Z NIMI!!!


No, ale co to za artykuł w ogóle. Gość z ID przy tym stwierdził tylko, że pc nie będzie wiodącą platformą i opowiedział o problemach związanych z developingiem na pc. A resztę dopowiedział sobie autor tego tekstu.
Zobacz drugi koment:
"And why exactly what ID have said be the "final nail in the coffin"?
Also, you titled the article "Pc gaming is dead, even ID say so" which seems to imply it what you think."

Pomijając fakt, ze to jakaś obskurna stronka, a ziom to jakiś oszołom, stosujący krzykliwy nagłówek jako wabik.

Bo nie wiem czy wiesz, ale niczym nie podparte argumenty, "bo tak", lub posiłkujące się obiegowymi zasłyszanymi stereotypami, prawdami - są puste i dość łatwo je obalić robiąc jakikolwiek research(a w dzisiejszych czasach z google.com to dość proste). Zaczęło się od "wyższości" CDA a skończyło na tym, że jedynym czym się różni od PSXE to stronki z humorem x).


Nie mam bladego pojęcia do tego doszedłeś mimo, że twoje argumenty głównie operowały na zasadzie "a bo tak i już" i SAM też nie dawałeś żadnych linków, statystyk czy artykułów.

Jeny, może dlatego, że po mojej stronie stał jakiś research i wiedziałem o czym mówię?
Odnosiłem się też do ogólnodostępnych* informacji[faktów, nie legend], możesz sobie sprawdzić ewolucję PSX Extreme na ich stronce internetowej(dlatego mogłeś to spokojnie obalić, gdybym mówił nieprawdę, jest tam zawartość każdego numeru). Miałem pod ręką linki gdybyś cokolwiek mi zarzucił.
Nie pisałem farmazonów typu:
Poza tym CDA w porównaniu z PSX obejmuje sporo szerszą tematykę powiązaną z grami niż tylko recenzja, retro recenzja, lista kombosów do Tekkena.

W przeciwieństwie do PSX gdzie co chwila widać hejcenie na poczciwego piecyka.

PSX trzymało się najpierw tylko Playstation i dopiero później zaczęło obrabiać inne konsole.

Wielokrotnie w ichnim dziale z listami imć Myszaq czy HIV terkotali jak to komputery to tylko stan przejściowy i "REAL HARDCORE GAMER" pitoli tylko na konsolach

Ograniczając się przy tym tylko do konsol bo samymi materiałami o Playstation raczej by pisma nie sklecili.



* w sensie, łatwych do zweryfikowania
Avatar użytkownika
Puty
 
Posty: 607
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 12:36 am
Lokalizacja: Strzelno

Re: Prasa o grach

Postprzez Hiena » So wrz 15, 2012 2:46 pm

W sumie to CDA kupuje tylko jeśli pełniaki mnie zadowolą, bo jakoś poziom publicystyczny i ogólny klimat spadł IMO dość mocno, ale muszę zaprotestować przeciwko nazywaniu CDA pismem "o grach", jako że wielokrotnie podkreślali że jest to magazyn "dla graczy" stąd dużo stron o sprzęcie, felietony mniej związane z grami i tym podobne duperele. Samo Na Luzie to w końcu tradycja i trochę głupio by było, żeby znikło z dnia na dzień (choć owszem denerwują mnie internetowe wstawki w stylu "mem numeru"). A czepianie się pierdółek typu tatuaż czy maszynka do golenia (widać niektórzy wolą wosk) jest też trochę nie poważne. Nikt nie każe wam ich używać, ani bulić za to, bo to tylko gratisowe dodatki. ;)

A poza tym Neo+ wrócił zza grob, owszem numer słaby jak Najman, ale cieszę się że jest jako że to jedyny magazyn o grach który kupuje regularnie (mimo że nie mam konsoli nowszej od PS2 LOL). Czytanie tekstów ludzi o ksywkach takich jak HIV czy Ściera, wywoływałoby u mnie raczej frustracje i zachwiało wiarygodność. :D
Uczcie się od Hien. Idźcie przez życie ze śmiechem.
Avatar użytkownika
Hiena
 
Posty: 24
Dołączył(a): So lip 23, 2011 2:08 pm

Re: Prasa o grach

Postprzez Yeshu » So wrz 15, 2012 2:55 pm

Jeny, może dlatego, że po mojej stronie stał jakiś research i wiedziałem o czym mówię?
Odnosiłem się też do ogólnodostępnych* informacji[faktów, nie legend], możesz sobie sprawdzić ewolucję PSX Extreme na ich stronce internetowej(dlatego mogłeś to spokojnie obalić, gdybym mówił nieprawdę, jest tam zawartość każdego numeru). Miałem pod ręką linki gdybyś cokolwiek mi zarzucił.


"Moja racja lepsza od twojej racji bo tak mówię".

Serio nic poza tym tu nie widzę. A i tak opierasz swoje argumenty na faktach, które "gdzieś tam są" w internecie, ale nigdy ich nie wystawiasz na stół.

Hiena napisał(a):W sumie to CDA kupuje tylko jeśli pełniaki mnie zadowolą, bo jakoś poziom publicystyczny i ogólny klimat spadł IMO dość mocno, ale muszę zaprotestować przeciwko nazywaniu CDA pismem "o grach", jako że wielokrotnie podkreślali że jest to magazyn "dla graczy" stąd dużo stron o sprzęcie, felietony mniej związane z grami i tym podobne duperele. Samo Na Luzie to w końcu tradycja i trochę głupio by było, żeby znikło z dnia na dzień (choć owszem denerwują mnie internetowe wstawki w stylu "mem numeru"). A czepianie się pierdółek typu tatuaż czy maszynka do golenia (widać niektórzy wolą wosk) jest też trochę nie poważne. Nikt nie każe wam ich używać, ani bulić za to, bo to tylko gratisowe dodatki. ;)


DZIĘ-KU-JE!!!
- You have so little to offer.
- I HAD an offer in mind.
~Death, Darksiders 2
Avatar użytkownika
Yeshu
 
Posty: 552
Dołączył(a): N mar 27, 2011 3:47 pm
Lokalizacja: Warka

Re: Prasa o grach

Postprzez Puty » So wrz 15, 2012 3:06 pm

Yeshu napisał(a):"Moja racja lepsza od twojej racji bo tak mówię".

O, kończymy? Dobrze, zaczynało się robić nudno.
Yeshu napisał(a):Serio nic poza tym tu nie widzę. A i tak opierasz swoje argumenty na faktach, które "gdzieś tam są" w internecie, ale nigdy ich nie wystawiasz na stół.

Nie widzisz, bo nie chcesz widzieć, może jeszcze mam Ci tłumaczyć zasadność moich argumentów wobec marności Twoich? Gdybyś łaskawie odniósł się do czegoś konkretnego, prócz rzucania pustych frazesów pod adresem drugiego pisma, rynku, mógłbym z nich zrobić użytek :D.
Hiena napisał(a): Czepianie się pierdółek typu tatuaż czy maszynka do golenia (widać niektórzy wolą wosk) jest też trochę nie poważne. Nikt nie każe wam ich używać, ani bulić za to, bo to tylko gratisowe dodatki. ;)

Sam "czepiam się" maszynki, która tylko zdziwiła moją znajomą kupującą to pismo. Fakt, może kiedyś dadzą Kreta.
Hiena napisał(a):Czytanie tekstów ludzi o ksywkach takich jak HIV czy Ściera, wywoływałoby u mnie raczej frustracje i zachwiało wiarygodność. :D

Nice trolling there.
Ale ten tekst dobry:
słaby jak Najman
Avatar użytkownika
Puty
 
Posty: 607
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 12:36 am
Lokalizacja: Strzelno

Re: Prasa o grach

Postprzez Hiena » So wrz 15, 2012 3:23 pm

Sam "czepiam się" maszynki, która tylko zdziwiła moją znajomą kupującą tą pismo. Fakt, może kiedyś dadzą Kreta.

Dziwne! Kobiety też jej czasem używają, z tym że na nogach, widać jeszcze za młoda żeby wiedzieć takie rzeczy.

Nice trolling there.
Ale ten tekst dobry:

numer słaby jak Najman


No wybacz ale moim skromnym zdaniem HIV to buc jak ich mało, próbujący podrabiać Smugglera w zgryźliwym odpowiadaniu na listy, z tym że robi to w stylu (żeby już nie dać się ciągnąć za słówka) gorszym, bardziej gimbusiarskim.
Nic do nich nie mam jako takich (mają fajną stronę internetową, wdeptującą NeoGo.pl w ziemię), Ściera jest dla mnie niewiele lepszym. Bo i o osoby jako takie, a nie ksywki mi chodziło, Marlow 8-) .

Cieszę się tekst o Najmanie ci się podobał. Nie jestem z niego dumny, ale miło że jednak się przydał, aby poprawić ci humor.
Uczcie się od Hien. Idźcie przez życie ze śmiechem.
Avatar użytkownika
Hiena
 
Posty: 24
Dołączył(a): So lip 23, 2011 2:08 pm

Re: Prasa o grach

Postprzez Puty » So wrz 15, 2012 3:37 pm

A widzisz, ja mam na odwrót, dla mnie ten Smuggler(Pokazał się w końcu? Bo jakieś kompleksy na tym tle miał) był żenujący. I spora ilość listów(2 na 4, 3 na 4?) w CDA(przez dwa lata, które ich czytałem) to byli jacyś idioci drukowani tylko po to, żeby na ich tle typ mógł błyszczeć. To serio wyglądało jakby oni normalnych fanów nie mieli.
W PSX Extreme później ograniczyło się to do "debila miesiąca" i "rodzynów". Ewentualnie uśmieszek był przy liście.
Dobra, nie chcę wnikać czemu Ściera to dla Ciebie ktoś tego samego pokroju co HIV, w każdym razie on nie pisze już tam chyba(na pewno nie jest już Red.nczem) a i Hiv się do listów ogranicza.
Avatar użytkownika
Puty
 
Posty: 607
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 12:36 am
Lokalizacja: Strzelno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron